OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Registrace na OCP IV ZDE!

Právě je 19 říj 2018, 08:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 486ka pro hry i net
PříspěvekNapsal: 02 dub 2016, 21:04 
Site Admin

Has thanked: 931 times
Been thanked: 874 times
Tak tedy musím s čistým svědomím říct, že taková AMD 486DX4s/120Mhz s 32MB RAM krásně stačí na staré hry i net pod Windows 95. Mám v ní dále SB16, Voodoo Rush 6MB PCI, 4GB IDE CFku. Deska je už jedna z pozdějších, z roku 1996. Síťovka Realtek.
Nejdřív jsem si říkal, že to bude čistě DOSová mašina. Na hry i net. Ale postupem času začal hlodat červíček a říkal jsem si, co kdyby ten net šel používat líp, než jen pod Arachne. A tak přišly na řadu Win95 (ne ORS2) a po troše bádání i IE5 SP2 (instalačka má 83MB, staženo rychlostí 34kB/s pod Arachne :-) ). Upřímě, nečekal jsem od toho žádný zázrak. Arachne pod DOSem toho moc nenačte, nevykreslí a nejvíc se s ním dá browsit přes loband.org. Navíc "mrkvosoftí produkt, nééééé? fůůůj!". V hluboké paměti jsem měl všelijaká vyskakovací okna, jak IE nemůže něco indentifikovat, načíst certifikáty a podobně.
ALE! IE5 SP2 je překvapivě schopný "kamarád". Dal jsem plnou instalaci, aby se nahrálo fakt všechno.
OC vypadá na jedničku s hvězdičkou. Jen ta PNG ikona není průhledná. Smajlíci se animují, barvičky barvičkují, čeština češtinuje, atd. Navíc všechno rychle. Google, který je i na lepších systémech rozsypaný, případně se vykresluje půl roku, šlape svižně a bez bugů... No nechápu. Já snad začnu na stará kolena tvrdit, že ty Wokna s IE nejsou vlastně zas tak špatná volba. Zítra udělám nějaké videjko a postnu na youtube :-)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina