OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 11:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Samsung SyncMaster 940MW - VGA vstup
PříspěvekNapsal: 19.11.2014, 15:34 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2331
Has thanked: 303 times
Been thanked: 637 times
Jen pro info ... protože by se to mohlo někomu hodit a sem se to dá zařadit asi nejlíp.

Šupáci ze Samsungu detekují přítomnost kabelu, nikoli signálu. Když není kabel, tak nelze zapnout vstup. Položka v menu je vyšedlá a nelze to nijak přenastavit.

Přítomnost VGA kabelu Samsung detekuje podle pinu 10 (má na něm být Sync GND), který musí být spojený s GND. Není-li, monitor se nepokusí detekovat signál, ani nezobrazuje když už je vstup jednou zvolený. Je-li VGA zvolený, signály připojené, ale pin 10 není spojený s GND, tak jen zobrazuje hlášku "check signal PC" běhající po obrazovce.

Některé VGA kabely nemají pin 10 propojený! Nelze tedy spojit na straně PC, je nutné pin 10 spojit na straně monitoru.

Podle výsledků hledání se to týká mnoha Samsungů a údajně i mnoha Sony. Převážně novější TV/monitory, které spousta z nás používá u starých počítačů.

Blbé je, že mi chvíli trvalo na takovou pitomost přijít, protože jsem samozřejmě nejprve zkusil 3 různá PC, 3 různé kabely a NEFUNGOVALO to ani s jedním. Dokonce jsem volal na helplinku Samsungu (prý to zkusí zjistit, ještě se neozvali zpět). Až teprve čtvrtý kabel, který jsem vytáhl od starého servisního monitoru z hlubin 19" racku fungoval a info o tom, co Samsung detekuje jsem našel v jednom videu na YouTube (nesnáším návody ve videu k trivialitám, zvlášť jedná-li se o věci, které lze říct ve dvou větách). A po spojení pinu 10 na GND fungují i ty ostatní 3 kabely (tlustší, asi kdysi i dražší, na první pohled solidnější, ale evidentně zapojené nekompletně).

Btw... ten monitor měl samozřejmě vyhřezlé kondenzátory a bylo nutné je vyměnit, aby šel zapnout. Jinak docela ok, jako zobrazovadlo k osmibitu s mnoha TV vstupy, VGA i DVI se to dá.

Jo a ještě jednu nectnost tohle LCD má - nikdy není zcela vypnutý, dokud není odpojený od napájení. I ve "vypnutém stavu" dálkovým ovládáním, nebo tlačítkem na panelu, odebírá cca 25W. To je sakra hodně na vypnutý spotřebič. Ještě, že jsem ho nekoupil, ale dostal.

http://pinouts.ru/Video/Vga15_pinout.shtml
http://www.cnet.com/products/samsung-syncmaster-940mw-lcd-monitor-19-series/specs/

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz