OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Krsn Vnoce a Happy Fuckin Year 2020

Právě je 27.01.2020, 05:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ideální SW pro Turbo XT
PříspěvekNapsal: 13.12.2019, 02:06 
Kecálek

Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time
@Panda38: Pochopitelně to nemám v úmyslu používat na běžný přístup k netu, na to to ani není vybavené. Jde mi o to, že tam prostě bude možnost si třeba psát přes IRC a tahat přes FTP soubory. Ono vypínání PC kvůli nahrání pár souborů na CF tomu zrovna nejlíp nedělá. A protože jsem hlava děravá a zapomínám, že chci na kartu nahrát ještě něco dalšího, bylo by toho vypínání a zapínání ještě víc. Takhle stačí nahrát balík souborů na FTP a jednoduše pak kopírovat odtud.

@Vanthomas: 3Com EtherLink II sice mám, ale už mi neříká pane. Je zamluvený pro někoho jiného. Osobně se mi nechce pořizovat převodník za 10€ (nebo $10, ono to je jedno). Takže to zkusím s těmi upravenými ovladači. Snad to bude stabilní.

Už vám někdy někomu zamrzl DOS? :D

MB: FIC VA-502 CPU: Intel Pentium-MMX 233 MHz RAM: 256MB (2x 128MB SDRAM 133) HDD: 4GB CF 133x Video: ATI Rage XL 8MB Sound: SB AWE64 Net: 3Com 3C905B-TX

Když něco nevím, tak se zeptám. Neberte to jako otravování. Každý není chodící encyklopedie a neví všechno, ač si to o sobě mnozí myslí. A že jich není jenom pár...

Předmět příspěvku: Re: Ideální SW pro Turbo XT
PříspěvekNapsal: 13.12.2019, 06:06 
Pan Generální

Has thanked: 164 times
Been thanked: 255 times
1) Laplink, Interlnk+Intersvr a tusim i NC umi prenos po paralelnim / seriovem kabelu. Pokud tam mas V20, tak funguje i paralelni ZIPka
2) Ruznych NE1000 kompatibilnich karet je plny eBay / Aukro, starsi maji jumpery na konfiguraci a taky by se snad dal najit 8088 kompatibilni driver. V nouzi nejvyssi treba Crynwr packet drivery jsou i se zdrojakama...
3) Ano, celkem pravidelne, vetsinou pri testovani sitovek

EDIT: a po seriaku muzes pouzit i SLIP, takze pak staci nejaky pocitac nebo RasPi jako router a mas internetu co hrdlo raci :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]