OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 16:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Turtle Beach Tropez zvukovka
PříspěvekNapsal: 25.12.2018, 22:11 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Tahle želvička je docela fešanda a dost toho umí. SBPro, Adlib, WSS emulaci a samozřejmě i GM. Má 2MB ROM se samplíky a do RAM (max. 12MB ve třech slotech) se dají nahrát další vzorky. Falconisty potěší přítomnost Motorola 56001 DSPčka, FM magory OPL3. Prostě parádička.
Ale vše má svůj zádrhel. Dokumentace k této kartě je pomálo a pokud jste kovaní Sound Blastery, tak vás musím upozornit, že se SET BLASTER si v autoexecu nevystačíte. Budete potřebovat drivery (v příloze). Na následující věci jsem přišel během dnešního náročného odpoledne prakticky sám, protože ani VOGONi nejsou všemocní.
a) v základním módu, čili bez jakýchkoliv ovladačů, karta jede ve WSS kompatibilním módu.
b) starší ovladače (DOS/Win3.11) fungují korektně pouze do DOS 6.22 - pro DOS z Win95/98 musíte použít Win95 instalační média (jsou dvě a opravdu musíte instalovat z disket - ani SUBST mi nepomohlo) - obsah trop95_1 na první disketu, trop95_2 logicky na druhou (pokud jste předtím nainstalovali starší ovladače, musíte je z disku smazat, stejně jako jakékoliv řádky související z autoexecu a config.sys) - že instalace končí s první disketou? No, soudruzi se s tím nesrali a tak si obsah té druhé dokopírujte do adresáře SOUND16 (u starších ovladačů adresář TROPEZ) sami - budete ho potřebovat pro aktivaci wavetable, resp. GM emulace.
c) prosté spuštění setupsnd.exe mi z nějakého důvodu nefachalo a zkončilo chybovou hláškou. Přestože je daný parametr volitelný, musel jsem dopsat WFTROP.MOT jako onen parametr... (v manuálu se o tom dočtete dost nejasně). setupsnd.exe slouží pro aktivaci GM emulace, můžete ho mít v autoexecu, ale lepší je ho mít v nějaké BATce společně se spuštěním dané hry/programu.
Pokud narazím na další zádrhele, budu pokračovat v sepisování :-)


Přílohy:
Poznámka: Nějaké patche. Nic z toho jsem zatím nepoužil.
Patches.zip [3.03 MiB]
329 krát
Poznámka: Ovaladače pro DOS, Win3.11, Win95/98 - files.txt vám pomůže rozlišit, co je co.
Drivers.zip [8.69 MiB]
320 krát
Poznámka: Dokumentace
Documentation.zip [31.65 KiB]
328 krát

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz