OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 16:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.06.2017, 12:02 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Díky, jede to. Napoprvé jsem se dostal do 6. levelu.


Přílohy:
leo.png
leo.png [ 185.63 KiB | Zobrazeno 13562 krát ]

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.06.2017, 12:23 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Já se k tomu ještě nedostal - vyskočí při depakaci nějaká chyba? Jako třeba přeskočený soubor. A jaký? Nebo projde instalace bez problémů?

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.06.2017, 12:58 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Vyskočí nějaká chyba, nepamatuji se, který soubor je vadný.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.06.2017, 14:41 
Offline
Prvnička

Registrován: 27.03.2017, 10:23
Příspěvky: 22
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
solaris104 píše:
Díky, jede to. Napoprvé jsem se dostal do 6. levelu.

Předpokládám, že v některém levelu vyskočí chyba kvůli tomu poškozenému souboru? Nebo to půjde dohrát?

_________________
https://herniarcheolog.blogspot.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.06.2017, 15:14 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Večer, až budu mít čas, tak se podívám, co za soubor je nakopnutý. To už půjde třeba nahradit jiným. Jestli je to nějaký obrázek, tak by to snad takový pekelný problém být nemusel.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.06.2017, 16:24 
Offline
Nemluva

Registrován: 22.06.2017, 20:15
Příspěvky: 3
Bydliště: Wien
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
solaris104 píše:
Včera jsem napsal Vochozkovi ohledně hry Leo žhavá čísla a dnes přišla odpověď:

Dobry den
bohuzel nemam ani jeden kus, ale vezmu od vas hru zpet, pokud je v originalnim baleni :) Retrogamer a retrocollector Petr.


Chce to tedy najít další originálky, kde bude čitelná druhá disketa :-)


Nemohl by ses ho, prosim, zeptat, jak to se hrou vlastn bylo? Koluji famy, ze se ani nedostala do bezne distribuce a byl to pouze darek pro predplatitele casopisu Leo.. Casopis samotny si archiv nevede.

_________________
https://www.databaze-her.cz/uzivatele/fingon/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.06.2017, 19:08 
Offline
Nemluva

Registrován: 05.09.2014, 17:07
Příspěvky: 4
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times
No nazdar!
k tomuto vlaknu a nasledne obrazom diskiet LEO som sa dostal po upozorneni cestou Ugra => Fingon ;-)
V prvom rade dakujem TOMASCZ za genialnu disketovu utilitku (FIE), ktora nam vo videohernej archeologii hodne pomoze.

Ja som si stiahol tie obrazy v stredu vecer, vytiahol obsah pomocou FIE (1.3.5), samozrejme s chybou suboru "LEO_2.DWC" na druhej diskete. Nicmenej instalacia v DOSBoxe prebehla, sice tiez s chybovou hlaskou ale vacsina suborov a hlavne spustac LEO.EXE boli v poriadku a hra sa da hrat. Casom to asi v niektorom leveli vyhlasi chybu vdaka poskodenym/chybajucim datam.


Přílohy:
leo_005.png
leo_005.png [ 124.56 KiB | Zobrazeno 13522 krát ]
instal_002.png
instal_002.png [ 3.13 KiB | Zobrazeno 13522 krát ]
instal_000.png
instal_000.png [ 2.95 KiB | Zobrazeno 13522 krát ]

_________________
DJ @ www.oldgames.sk
Staré hry, zbierky a herné časopisy (BiT, Excalibur, Level, Score...)
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.06.2017, 21:53 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Chyba je v souboru LEO.012 - čili předpokládám, že v obrázku pro dvanáctý level. Jdu se podívat, co používají za formát a nebo jestli to mají nějak zakódované.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.06.2017, 22:00 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Fingon píše:
Nemohl by ses ho, prosim, zeptat, jak to se hrou vlastn bylo? Koluji famy, ze se ani nedostala do bezne distribuce a byl to pouze darek pro predplatitele casopisu Leo.. Casopis samotny si archiv nevede.


Tady je odpověď. Můžete se příště ptát sami, kontakt jsem vygoogloval :-)

Kdepak, to byla jenom klasická krabicovka pro distribuci. Od Lea jsem jen koupil licenci a fotky. Snad za 10.000, jestli si dobře pamatuju. Blbej nápad to byl..

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.06.2017, 22:01 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Tak každému ze screenshotu dole bude jasné, že situace není naštěstí tak katastrofální, jak by se mohlo zdát. Chybí nám 965 bytů, soubor by se měl dát obnovit s minimálními chybami.


Přílohy:
obrazek.png
obrazek.png [ 128.61 KiB | Zobrazeno 13505 krát ]

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 24.06.2017, 10:40 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Ahoj Oldgamesáci.sk,
jsem rád, že jsme se tu sešli všichni, kdo máme rádi staré česko-slovenské hry :-) Během tohoto víkendu se pokusím vydolovat raw bajty vadné stopy na 61.cylindru a uvidíme, jestli se nám podaří vadná data nějak obnovit (nám = stopu tu nasdílím). Se Simonem Owenem jsem diskutoval možnosti a on kromě svého SamDisku (a různých jeho prepínačů) popsal i možnost jak totéž provést pouze pomocí fdrawcmd, takže to doimplementuju do FIE (což je otázka jedné hodinky). Zítra ráno, resp. dnes večer bych zde tedy onu stopu nasdílel (na dnešní odpoledne už mám jiné plány). Je každopádně dobře, že ty instalační archivy nejsou nijak (nebo jinak závratně) komprimované a že se hru podařilo až na jeden obrázek zprovoznit.
solaris104 píše:
Fingon píše:
Nemohl by ses ho, prosim, zeptat, jak to se hrou vlastn bylo? Koluji famy, ze se ani nedostala do bezne distribuce a byl to pouze darek pro predplatitele casopisu Leo.. Casopis samotny si archiv nevede.


Tady je odpověď. Můžete se příště ptát sami, kontakt jsem vygoogloval :-)

Kdepak, to byla jenom klasická krabicovka pro distribuci. Od Lea jsem jen koupil licenci a fotky. Snad za 10.000, jestli si dobře pamatuju. Blbej nápad to byl..
Ale né, takže mi chybí krabice a manuál. Pán, od kterého jsem Žhavá čísla koupil to bohužel nenašel, resp. pravděpodobně už vyhodil. Co je to ksakru za blbý zvyk to vyhazovat?! Ach jo...

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 24.06.2017, 14:52 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Tak hotovo bylo ještě před obědem, přesně jak jsem doufal. Aktuální stav je tento: Naimplementováno, otestováno, ale nefunguje to jak jsem doufal. Nebral jsem slova Simona Owena úplně vážně, když psal, že intelácké řadiče ztrácejí synchronizaci během čtení stopy (příkazem "Read Track"), a to pokud byla stopa modifikována nebo je nějak poškozena. Poškozenost jsem vyloučil a modifikovaností jsem chápal nějaký "tweak", třeba v rámci nějakého copy-protection schématu. Jenže on modifikovaností očividně myslel i případ, kdy na stopě legální cestou modifikuji nějaký sektor zápisem jeho nové podoby.
Abych si jeho slova potvrdil, udělal jsem si experiment. Naformátoval jsem si TRDOSovou disketu, u které je po čistém formátu modifikován pouze boot sektor (sektor s číslem 8 na nulté stopě) a ostatní sektory jsou ponechány ve svém původním stavu. Výsledek je v příloze - zatímco všechny sektory na nulté stopě jsou bílé, u modifikovaného osmého sektoru došlo k rozsynchronizování, a je proto zelený. Ztráta synchronizace pak trvá až do konce čtení stopy (viz oranžová barva Gapů místo červené barvy). Hexa dump pak ukazuje místo, kde došlo k rozsynchronizování - adresa 0xD90 v imagi (tomu místu předchází podle normy 22 bajtů 0x4E a následovat by mělo 12 bajtů 0x00, jeden bajt 0xFB, 256 bajtů dat boot sektoru a 2 bajty CRC). To vše jen pro zajímavost :-)
Simon Owen dále píše řešení: použít Western Digital řadič, který se synchronizuje při čtení každého datového pole, tzn. který se synchronizuje na oněch 12 bajtech 0x00 a pak sezobne 0xFB (Data Address Mark). Jeden WD řadič bych doma měl v Didaktiku Kompakt, tak to večer zkusím rozebrat a strčit mechaniku z Kompaktu do PC. Snad má jumpery na přepínání DD vs HD...


Přílohy:
trdosCyl0.PNG
trdosCyl0.PNG [ 8.98 KiB | Zobrazeno 13462 krát ]
hexa.PNG
hexa.PNG [ 27.13 KiB | Zobrazeno 13462 krát ]

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.06.2017, 07:13 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
misticjoe píše:
Chyba je v souboru LEO.012 - čili předpokládám, že v obrázku pro dvanáctý level. Jdu se podívat, co používají za formát a nebo jestli to mají nějak zakódované.


Ano, je to tak. Dostal jsem se do 12. levelu, kde to vytuhne. To bude asi poslední level. Zajímavé je, že od 10. levelu počítač před tahem dlouho rozmýšlí :-). Doufejme, že se někde objeví další diskety. Kluci z oldgames.sk by mohli udělat recenzi s pár screenshoty a dát na závěr výzvu ohledně hledání disket :-).

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.06.2017, 10:05 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Tak WD mechaniku z Kompakta se mi nepodařilo vyndat, protože je tam jaksi nějak natvrdo upevněná a navíc vzadu zaletovaná. Zkoušel jsem vyndat aspoň datový kabel, ale ani to nešlo a nechtěl jsem to zničit, takže jsem to po pár minutách boje nakonec vzdal.
Ale zkusil jsem jiný trik - ponechal jsem původní data vadného sektoru (tj. bez náhrady nulami) a pouze jsem ho označil jako OK sektor. Bohužel to taky vyhodilo CRC chybu (což je krajně nesmyslná chyba v daném kontextu - instalátor zřejmě neumí vypsat nic jiného než "CRC error" ať se děje cokoliv :-) ). V imagi DSK tedy chyba nebude v CRC součtu toho sektoru, ale přímo v datech, což byla od začátku ta pravděpodobnější a horší možnost. Podle mě tam těch levelů bude víc než 12, jenom je nemůžeme všechny rozpakovat.
Analýza obsahu stopy nám tedy moc nepomůže. I tak se chci ale zeptat, jestli někdo nemá doma zbytečnou mechaniku s WD řadičem na takové to mé domácí experimentování s driverem fdrawcmd... :-)


Přílohy:
P1110470.JPG
P1110470.JPG [ 77.27 KiB | Zobrazeno 13426 krát ]

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.06.2017, 12:51 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Jako ze ta disketova mechanika ma na sobe radic od WD? Mam nekde hromadu mechanik, muzu se mrknout, az prijedu ze sluzebky. Jsou tam hlave Teac, Sony a Alps, pokud si vzpominam.

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz