OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 21:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 16.02.2017, 10:26 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Ještě pár fotek.


Přílohy:
P1100936.JPG
P1100936.JPG [ 69.4 KiB | Zobrazeno 14120 krát ]
P1100937.JPG
P1100937.JPG [ 65.94 KiB | Zobrazeno 14120 krát ]
P1100938.JPG
P1100938.JPG [ 89.1 KiB | Zobrazeno 14120 krát ]

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.03.2017, 11:56 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Měl jsem takový rozhovor po e-mailu, ze kterého jsem se vzpamatoval až po jeho ukončení. Myslel jsem si, že zoufalci se naší sběratelské komunitě vyhnou obloukem coby neatraktivnímu teritoriu pro jejich "činnost". Bohužel se jeden nevyhnul - ale snad to byla jen čestná výjimka. Inu, posuďte sami.
Na Bazoši.cz mám vystaven inzerát, že sháním starší počítačové hry z 90.let. Ozval se mi jistý pan Karel Kubelka ze Zlína, jehož emaily zde budu uvádět v doslovném znění.
Karel Kubelka píše:
ahoj mam posel bohu a 7 dni 7 noci. vsech krabicove verzy. prodam oba za 400 kc. platbu poraduju prevodem na ucet. karel Kubelka
Otevřít ráno email a na najít takovou zprávu, no to jsem se zatetelil! Hrubky jsem pominul, protože by to nebyl první ani poslední prodávající, kdo neumí "česki". Odpověděl jsem:
tomascz píše:
Dobrý den,
díky za nabídku. Mohl bych ale před převodem 500 Kč (i s doporučeným poštovným) poprosit o fota těch her? Předem velice děkuji.
S pozdravem
Ing. Tomáš Nestorovič
A teď už jenom enjoy naši konverzaci tak jak proběhla jedna ku jedné :-)
Karel Kubelka píše:
ja nemam fotak ale hry mam na sto procen
tomascz píše:
No a můžete mi to nějak popsat co je součástí každé z těch krabic? Předem díky.
Karel Kubelka píše:
vifotim mobilem
tomascz píše:
Moc díky, to bude naprosto stačit :-)
Karel Kubelka píše:
nejde fifotim nobile tak poslu popis techto her
vzápětí napsal
prvni popis hry 7 dni a 7 noci co jsem vam poslal
druhy popis posel bohu Při výstavbě nového dálničního obchvatu v Západní Čechách je dělníky objeven vstup do staré štoly. Po vstupu do štoly je zjištěno,... (vpodstatě kopie textu z internetu)
tomascz píše:
Samozřejmě jsem myslel popis obsahu těch krabic (počet medií, manuálů, atd.), ne popis těch her - ty já znám
Ale chci se zeptat - když to nemůžete vyfotit, odkud jste, že bychom udělali osobní předání?
Předem díky za odpověď.
Karel Kubelka píše:
ja zlin
do druhého mailu vzápětí napsal
jestli mate zajem zde je cislo uctu 3198888319/0800 v.s je 722444173 pak mi napis adresu
a do třetího mailu během dvou minut
musim se z emilu odhladi pak nspis az to posles adresu a platbu
tomascz píše:
Zlín je trochu z ruky a já na tento víkend mám naplánovanou návštěvu Šumavy, kde mám rodiče (přestěhoval jsem se do Prahy), takže bychom to musel provést až příští týden, pokud do té doby počkáte.
Šlo by to případně i poštou, ale musel byste mi napsat, co je součástí každé z her - obsahuje obojí manuál a médium? A zaručit, že to pošlete tzv. "doporučeně", aby se to neztratilo. Stačily by dvě bublinkové obálky (na každou z her jedna), popř. jedna krabice, do které by se obě hry vešly.
Díky za odpověď a návrh, co preferujete.
Tomáš
Karel Kubelka píše:
postou v poblikovem folie a doporucene. ano muzete spolehnou.
v druhém mailu mi přišlo
prvni hre je:
jedno medio manual
v druhem hre je to sami jedno medio a manual a poslu v malem krabice aby vesli obadva
tomascz píše:
Díky. A s těmi foty - nemáte někoho, kdo by Vám to mohl vyfotit? Přeci jen fotky by hodně napověděly - jako sběratel starých her bych případný kvalitní stav her ocenil více než když vpodstatě kupuju "naslepo".
Předem díky.
Karel Kubelka píše:
nemam nekoho znameho kdo by mel fotak
tomascz píše:
Ani fotak v mobilu? To je prece dnes standard a fotky z mobilu jdou převést do PC.
Karel Kubelka píše:
to jsem zkousel ale nefunguje dnes mobil jsem dal do opravni jinak muzete veřít na stoprocent mam
tomascz píše:
Já Vám věřím, že na 100% máte, ale i tak bych to rád viděl - to se tak prostě dělá při prodeji. Zkuste se zeptat někoho známého, zda by Vám hry nevyfotil mobilem a fotky mi pošlete. Pak převedu. Předem díky.
Karel Kubelka píše:
sehnal jsem mobil cim vifotim
v druhém mailu mi přišlo
tak jsem pres mobil vifotim hry ktery mam doma je tam 7 dni 7 noci posel bohu jsem dal bry zjistil jsem ze bylo zlomene cd
ve třetím mailu ten negr poslal tento obrázek - ani se nenamáhal ho přejmenovat
tomascz píše:
Ach jo, s Vámi to vážně nemá cenu - tuto fotku znám, je stažená z internetu.
Tak až budete opravdu chtít prodat a budete na to připraven, tak se prosím ozvěte.
Nestorovič
Karel Kubelka píše:
ano je pripraven
tomascz píše:
Pošlete mi fotku. Reálnou fotku věcí, ne nějakou staženou z internetu!
Pokud nepošlete, nemáme se o čem bavit.
Karel Kubelka píše:
poslal email s tímto obrázkem - opět ho netrklo ho aspoň přejmenovat
tomascz píše:
Znáte to rčení - kdo lže, ten krade. Vy neustále jenom lžete!
http://www.oldgames.sk/collection/show.php?id=134
Taky nezapomeňte poslat tuto fotku, ať je plejáda kompletní: http://1gr.cz/fotky/idnes/10/023/org/OZ31629a_01.jpg
Má úcta,
Nestorovič
Ještě jsem Kubelkovi dal jednu šanci si u mě napravit reputaci - přeci jen všechno, co napsal, mohla být teoreticky pravda.
tomascz píše:
Jinak, mohli bychom se dohodnout - vystavte hry na Aukru ( http://aukro.cz ), nemusíte dávat fota, pouze textový popis. Aukro bude jistit, že obě strany dostanou, co je jejich - vy své peníze na účet a já hry. Toto bych viděl jako nejlepší řešení naší situace.
Dejte vědět, jestli je to pro Vás schůdné řešení, díky
Tomáš Nestorovič
Odpovědi jsem se nedočkal.
No a teď mě suďte - měl jsem pana Kubelku jako správný xenofob poslat do prdele hned zkraje, nebo ho nechat hrát tu jeho hru o pár stovek? Při každém emailu můj cit pro češtinu trpěl, ale pořád jsem doufal, že se z našeho rozhovoru vyklube nějaký akceptovatelný závěr, protože tu hru bych doopravdy moc chtěl. No, nakonec nevyklubal, do Zlína se nepodívám a 7 dní a 7 nocí zůstává nesplněným přáním.

PS: Pár dní na to se na Bazaru.cz objevil jiný klenot - originální balení Posla smrti z roku 2002 (tj. žádný kombinovaný re-release z pozdější doby). Samozřejmě už je na cestě ke mě :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.03.2017, 12:09 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
S tím, jak konverzace přibývala, se mi zdá, že mu češtin dělal větší a větší problém. Dle mého selského rozumu to není Čech ani omylem. Ani Slovák. Ani Polák. Možná tak ukrajinec čerstvě propuštěnej z lochu. Kdybys byl pozorný kluk podvodníků znalý, tak bys jako první hodil do google ono číslo účtu (protože proč ti jako kuwa posílá tak šílený VS). Ušetřil by sis okamžitě zbytečnou konverzaci.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.03.2017, 12:13 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Dle mého názoru to byl podvodník.
Máš hezkou krabicovku Tajemství Oslího ostrova. Pamtuji si ji ještě v počítačové prodejně v Brně, kde jsem kupoval hry na Amigu. Dokonce tam byly vystavené i nějaké kazety pro ZX Spectrum od Ultrasoftu :-). To byla krásná doba.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.03.2017, 12:26 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
misticjoe píše:
S tím, jak konverzace přibývala, se mi zdá, že mu češtin dělal větší a větší problém. Dle mého selského rozumu to není Čech ani omylem. Ani Slovák. Ani Polák. Možná tak ukrajinec čerstvě propuštěnej z lochu. Kdybys byl pozorný kluk podvodníků znalý, tak bys jako první hodil do google ono číslo účtu (protože proč ti jako kuwa posílá tak šílený VS). Ušetřil by sis okamžitě zbytečnou konverzaci.
Hm, vidíš, tak vyhledat si číslo účtu mi nenapadlo. Co jsem teď googlil, tak se opravdu jedná o podvodníka. Stejně jsem si v jednu chvíli konverzace řekl, že i kdyby přistoupil na osobní předání v Gottwaldově, že to odřeknu - dovedu si představit, že kdybych tam přijel, tak by se vymluvil, že právě v tu hodinu a ten den nemůže. Takže tak jako tak bych neměl nic (a při osobním předání bych ještě prošustroval peníze za cestu).
solaris104 píše:
Dle mého názoru to byl podvodník.
Máš hezkou krabicovku Tajemství Oslího ostrova. Pamtuji si ji ještě v počítačové prodejně v Brně, kde jsem kupoval hry na Amigu. Dokonce tam byly vystavené i nějaké kazety pro ZX Spectrum od Ultrasoftu :-). To byla krásná doba.
Děkuju za pochvalu :-) Kompletoval jsem to natřikrát - v první části jsem sehnal disketu s manuálem, ve druhé části krabici a ve třetí části takovou tu papírovou obálku, která nevím k čemu přesně sloužila. Taky si pamatuju, že v prodejně v Klatovech měli vystaveného Posla bohů a Dr.Šílence - celkem lituju, že jsem si je tenkrát nekoupil, mohly už se vyjímat ve sbírce :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.03.2017, 13:04 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 23.03.2014, 20:13
Příspěvky: 2773
Has thanked: 224 times
Been thanked: 601 times
tomascz píše:
Karel Kubelka píše:
ahoj mam posel bohu a 7 dni 7 noci. vsech krabicove verzy. prodam oba za 400 kc. platbu poraduju prevodem na ucet. karel Kubelka

Známá firma s dlouholetou tradicí, expert na počítačové hry :lol:
U sousedů se to řešilo už mnohokrát, a koukám že má nové telefonní číslo: http://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?f=115&t=145357

Ten češtin mi připomněl tohle:
Příloha:
mogbuk.jpg
mogbuk.jpg [ 48.4 KiB | Zobrazeno 14051 krát ]

_________________
Plesnivý sýr z Tesca, zatuchlé kuřecí řízky z Albertu, oslizlé hovězí a myší trus z Lidlu.
Nákup potravinářské inspekce v ČR, říjen 2023.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.03.2017, 17:33 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
faraon píše:
Známá firma s dlouholetou tradicí, expert na počítačové hry :lol:
U sousedů se to řešilo už mnohokrát, a koukám že má nové telefonní číslo: http://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?f=115&t=145357
"U sousedů"? To jakože bydlíte ve stejným baráku? To jakože se i znáte? :suicide:

Jako s postupem času mi docházelo, že pologramotnej cikán nemohl v tej době vlastnit PC a natož na něm hrát tak intelektuální hry jako adventury. To maximálně aby mu někdo další spustil Dooma a nechal ho ať střílí do pohybivých čtverečků.
Ale je fakt, že jsem mu zkraje (prvních pár iterací konverzace) chtěl těch 500 poslat - zas tolik to není a risk je zisk, jak se říká.
No, nakonec rozum zvítězil nad chtíčem.
Btw, z tej Faraonem odkazovanej konverzace vytesat do kamene a uzákonit jako nelegální praktiku: "Všichni, kdo občas něco nakupujete v internetových bazarech POZOR - NIKDY neposílejte peníze na účet 3198888319/0800 - jedná se o dobíjecí účet BLESK karty. Ta může být absolutně anonymní... takže bohužel totální díra na vaše peníze a zároveň krásný nástroj pro zlodějíčky"

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.03.2017, 18:01 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 23.03.2014, 20:13
Příspěvky: 2773
Has thanked: 224 times
Been thanked: 601 times
tomascz píše:
"U sousedů"? To jakože bydlíte ve stejným baráku? To jakože se i znáte? :suicide:

Tak v baráku naštěstí ne, myslel jsem sousední počítačové fórum, kde se řeší trochu novější problémy než tady :D
Ale pár lidí tam znám i osobně, to zase jo.

Ono by nakonec bylo možné že něco takového skutečně má, vykradená sbírka se tu také řešila, a třeba zrovna mě někdo před nějakým časem nabízel starou kalkulačku (pár jich mám na webu), ať mu pošlu adresu. Když jsem se zeptal odkud je, že bych si pro ní třeba zajel osobně, už se neozval.

_________________
Plesnivý sýr z Tesca, zatuchlé kuřecí řízky z Albertu, oslizlé hovězí a myší trus z Lidlu.
Nákup potravinářské inspekce v ČR, říjen 2023.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.03.2017, 18:37 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Jo, vykradenou sbírku jsem na tomto foru taky sledoval - velká, velká smůla. Nesrat se s tim a zlámat ruce v lokti, tak jako to dělají zlodějům na Blízkém Východě (aspoň něco je u nich dobré). Měl to dotyčný (na jméno si už nevzpomenu) nějak zabezpečené, třeba vhodným zámkem na dveřích, alarmem nebo aspoň pseudo-alarmem?
No, mě a moji sbírku snad nic takového v nejbližší době nepotká. Mami už je v důchodu, takže je po celý den doma a byt tim pádem bývá málokdy prázdnej. A kdyby náhodou pan Kubelka přišel, maminka by ho zpacifikovala ;-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.03.2017, 22:33 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Mě se líbí, jak zlodějíčky řeší v Brazílii. Tam jim ty hnáty prostě prostřelí.
Jinak - bohužel v dnešní době, kdy se z našich koníčků stala spíš investiční záležitost, je nějaké to lepší zabezpečení bohužel nutností.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 20.06.2017, 10:42 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Aktualizace "aktivního konce" sbírky (tj. toho, kam většinou přidávám nové tituly). Na toto vlákno se odkazuji i z jiných fór, když zmiňuju svou sbírku, nové tituly v ní tedy uvidí i další lidi než jenom místní z OldCompu :-) Kromě her Posel Smrti, Vietcong, HyperCore, Mutarium a Katapult se mi podařilo od jedné dobré duše získat i hru Zloděj (Bohemia Interactive) a diskety Leo Žhavá čísla (již zmíněné v jiném vlákne). Zároveň bych zde chtěl zmínit Solarise za odprodej jeho HyperCore - skvěle se ve sbírce vyjímá a já mu za to velice děkuji :-)


Přílohy:
P1110434.JPG
P1110434.JPG [ 121.63 KiB | Zobrazeno 13760 krát ]

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 21.06.2017, 14:16 
Offline
Prvnička

Registrován: 27.03.2017, 10:23
Příspěvky: 22
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
čau,
moc hezká sbírka!

Mám doma originálku Dreamlandu. Není to v krabici, ale v takovym tom obalu pro víc CDček.

Nález Leo: žhavá čísla je skvělý úspěch! Mám kamaráda, který po tom baží už mnoho let. Chápu to ale správně, že to nelze spustit? Jdu si to stáhnout a vyzkoušet :)

_________________
https://herniarcheolog.blogspot.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 21.06.2017, 14:41 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Ahoj,
díky za pochvalu sbírky - její počátky sahají až někam do roku 1997/8, kdy jsem dostal svou první originálku od rodičů k Vánocům. Tehdá jsem ještě netušil, že i po dvaceti letech pro mě budou (dnes už staré) hry vášní a koníčkem.

Ad Dreamland - no děkuji za nabídku (aspoň tak jsem to pochopil), ale rád bych to komplet včetně aspoň krabice když ne i manuálu, takže ještě počkám, co se ve zbytku roku vyrojí na Aukru a po bazarech. Každopádně v tomhle roce už je to čtvrtý výskyt Dreamlandu bez krabice a manuálu :-)
Naivně se zeptám - nějaké jiné hry na prodej bys doma nenašel? :-)

Ad Žhavá čísla - kamarádovi to nemusí být tak úplně líto - tuto hru jsem sehnal také bez krabice a manuálu (předpokládám, že byla distribuována v krabici a s manuálem). Co se funkčnosti týče, tak hru jsem zatím vůbec nezkoušel - za prvé nebyl čas a za druhé už jsem vypadnul z ovládání DosBoxu. Každopádně ale první disketa by měla fungovat, protože dva vadné sektory jsou mimo obsazenou oblast. Druhá disketa má vadný sektor na 61.cylindru v obsazené oblasti, takže dost možná hra nebude fungovat správně až do konce.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 22.06.2017, 00:13 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
No protože to je "leo", tak se domnívám, že na 61. cylindru by mohla být nějaká grafická data (podle screenshotů ze score to vypadá na GIFy). Když by se z disket udělal dump do image, je teoreticky možné vadnou část nahradit.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 22.06.2017, 06:57 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Napiš Vochozkovi, že máš špatnou disketu, třeba pošle image :-).

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz