OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 20:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.06.2020, 10:39 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
POLDA 7

Nebudu zbytečně plodit vlastní text a půjčím si první odstaveček z článku.
Citace:
Komediální adventurní série Polda patří mezi nejznámější a nejpopulárnější ryze české herní značky. Po 22 letech od vydání originálu se chystá další pokračování. Autoři po několika náznacích oficiálně oznámili Poldu 7, ale potřebují pomoc hráčů. K tomu, aby projekt dotáhli do zdárného konce, se neobejdou bez finanční podpory, a proto spustili crowdfundingovou kampaň na platformě Hithit. Jak sami říkají, celkové náklady na vývoj pokračování převyšují jejich současné finanční možnosti.


Aktuální stav:
336 005 Kč vybráno z 400 000 Kč
84% splněno
44 dní do konce
199 lidí přispělo

Plus já. Počet zbývajících limitovaných edic se limitně blíží nule - "dávám tomu týden, maximálně dva." Dokonce i nejdražší odměna "Pojmenování a vytvoření postavy podle Vás" bez koruny za 50.000 je pryč! Takové jméno má hra Polda v Čechách (a na Slovensku samozřejmě).



Edit (o několik hodin později):
Polda 7 se právě zafinancoval:
400 054 Kč vybráno z 400 000 Kč

Btw, číslo uváděné u odměn není počet již objednaných, ale počet ještě dostupných. S platformou Hithit nemám zkušenosti, omlouvám se za balamucení - na každého se dostane! :-)

Můžeme odhadovat, na kolik se během zbývajících 44 dní vybraná částka vyšplhá. Za mě by to ty dva melouny mohly být.


Obrázek

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.06.2020, 23:28 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Ty woe. Kdysi se hry dělaly tak, že bylo pár nadšenců, co to dělali pro svoje pobavení. A když se to nakonec povedlo, šla hra do distribuce. Dneska to žebrá prakticky o to, aby měli vývoj hry zaplacený (často nesmyslnými částkami) bez jasného výsledku, a pak to ještě prodávaj... No nevim, no.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 26.06.2020, 09:07 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Jj, to máš pravdu - to masově platilo před 25 a více lety jak na PC, tak na ZX a určitě dalších platformách...

Co jsem vypozoroval, tak dnes jsou ohledně vývoje her tyto možnosti: (1) studio musí být součástí korporátu s dostatečným kapitálem (Mafia 3), (2) studio musí být úspěšné i mimo ČS scénu (Hidden & Dangerous), (3) se za projekt musí postavit nějakej zbohatlík, vývoj zafinancovat a pak schrábnout výdělek (Kingdom Come), (4) fanoušci se musí spojit a projekt na základě nějakých informací a za nějakou odměnu finančně podpořit (Tumbleweed Park, Procession to Calvary, Justin Wack and the Big Time Hack, Polda 7,...), (5) dělat projekt s nadšením sám pro svoje pobavení, bez vize komerční hry a ono to třeba vyjde (Mashinky).

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 02.07.2020, 19:53 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Hele, Mashinky jsem vůbec neznal. A protože jsem zarytý fanda TTD, čehož jsou Mashinky evidentně kopií, tak to asi prubnu :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 03.07.2020, 06:21 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.12.2013, 09:01
Příspěvky: 289
Bydliště: Praha
Has thanked: 1150 times
Been thanked: 83 times
K tomu POLDOVI jen doplním (kdyby někdo chtěl): JRC
;)

_________________
//// eLeMeNt_v1; ZX Nucleon512_v2A; ZX Spectrum; ZX Spectrum+; ZX Spectrum 128k; ZX Spectrum 2B; SDI-1; Sparrow 48K; Didaktik D80; D80min; Didaktik Melodik; Betadisk; Divide; Aritma 517; ZX Diskface Plus B; BDI; NewBetaDisk-css; DigitalTapeRecorder_v2; ZX-VGA-JOY; ///A500mini;


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.07.2020, 14:25 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Mafia 1 BIG BOX Nerozbaleno

"Hru nepotřebuji nutně prodat, takže nabídky stylu dám 5000kč a přijedu teď hned si rovnou odpusťte, vím jakou má hra minimální hodnotu."

Obrázek



Hrabivý inzeráty tohodle typu srdečně nesnáším. Proto jsem se jízlivě zeptal:
Citace:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jakou má pro Vás hra "minimální hodnotu" - předem díky za odpověď.
S přátelským pozdravem
...


Odpověď:
Citace:
Dobry den,
Aktualni nabidka je 25 tisic. Dekuji
S pozdravem
...



Budiž dopřáno...

Oproti "7a7" nebo "TOO" je Mafia (byť zabalená) naprostá tuctovka. Neuvažuju o prodeji čehokoliv (nesbírám pro prachy), ale zajímalo by mně, jakou hodnotu má vlastně moje sbírka...

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.07.2020, 21:22 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
No 25 ani omylem. Má u toho mapu Lost Heaven? A všechno okolo? Mně už tedy zůstala jen ta mapa, zbytek poztrácel pan čas včetně médií. Ale jestli tu mapu nemá, tak mu ji za 50k prodám, když to má tedy takovou hodnotu :-D

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.07.2020, 21:30 
Offline
Pan Generální

Registrován: 07.05.2014, 01:21
Příspěvky: 2571
Bydliště: Praha
Has thanked: 502 times
Been thanked: 607 times
Je to nerozbalené, takže jak známo, mapa tam zároveň je i není :)

_________________
ZX80, ZX81, ZX Spectrum, ZX Spectrum +2, Didaktik M, PMD 85-1,2A,3, Olivetti Prodest PC 128, Acorn BBC Micro, PC-XT, Amiga 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 23.07.2020, 21:47 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2757
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Safra, kolik by stálo nechat si udělat několik krabiček na profi zařízení, následně do nich vložit nějakou blbost, zabalit a prodat na Aukru ? :-)
Každej se to stejně bude bát otevřít, aby to neztratilo cenu, tak jako kšeft dobrý ne ?

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 24.07.2020, 10:28 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Kovid-mánie ještě neskončila a rodinných bankrotů a exekucí by na konci mohlo být dost. Čili tohle téma bych radši ani veřejně nezmiňoval, nebo se toho někteří zoufalci lační po penězích chytnou. A když ne celé big boxy, tak minimálně části her se začnou záhadně objevovat nezvykle často. I když padělat Ladu (Josefa, ne to auto) by mohlo být snazší nebo Rembrandta výnosnější, vychcánkové by se našli i v oblasti herního sběratelství...

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 29.07.2020, 11:46 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Dovoluji si představit svou sbírku v nové prezentaci hodné 21.století, která je zatím ve stavu "téměř hotova," ale rád bych ji už začal používat ve svých inzerátech a chci aby místní komunita byla první, kdo ji uvidí. Ne prosím, neděkujte mi.

Každou hru jsem přefotil kvalitnější "technikou" (pokud se tak dá nazvat mobil Motorola…) a u každé jsem si dal práci s popisem parametrů jako jsou autor, vydavatel, rok vydání, minimální konfigurace atd. Páteřní technologie jsou tentokrát XML v kombinaci s XSLT. Jako programátor sice vykazuju jisté známky mírného autizmu, ale produkci XML jsem si radši zautomatizoval aplikací, díky které budu moct v budoucnu jednoduše na web "vyplivnout" i další prezentace nebo seznamy (např. českých užitkových PC programů). XSLT jsem pak napsal růčo když se struktura XML vyvinula do stavu, který mi umožňoval vyrobit vše co jsem si naplánoval (tímto děkuji vládě za dvouměsíční karanténu). Kromě modernějšího vzhledu tedy prezentace taky umožňuje vyhledávat parametricky a/nebo fulltextově – což se hodí, protože ne vždy je jméno notoricky spojené se hrou právě jméno autorského týmu; někdy to je překvapivě vydavatel.

Obrázek

Obrázek


Jak jsem postupně bral do ruky jeden big box po druhém, začaly se vynořovat dobové vzpomínky a události. Protože už nejsem nejmladší, blbnu a zapomínám, radši jsem je ze sebe vypsal do prezentace – pro čtenáře to bude třeba zajímavé počtení, každopádně pro mně to je praktický back-up paměti.

Zároveň zjišťuju, že Vochozkovy tituly mají protipirátské ochrany. Zatím přesně nevím jaké a nechci se u kolonky "Protipirátská ochrana" smířit s pouze dvěmi hodnotami "Ano" a "Ne". DosBox má (oproti mým očekáváním) poměrně chabou emulaci floppy mechanik, čili zvažuju že do jeho zdrojáků přilípnu podporu DSK imagů, abych zjistil víc. Resp. nejdřív si "dvakrát změřím" co se vlastně v okamžiku testování originality disku děje než začnu řezat. Každopádně do prezentace jsem už teď k některým titulům přidal screenshoty projevu dané protipirátské ochrany.

Nuže, pokud možno příjmené počtení.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 29.07.2020, 11:53 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Nemáš ve wanted listu Leo žhavá čísla CD verzi. Tu bych si rád někdy zahrál :-).

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 29.07.2020, 12:18 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Docela mě překvapilo, kolik těch starých her si sehnal třeba po dvaceti letech od vydání - a v tak dobrém stavu. A taky, kolik toho vyšlo v roce 96, o čem jsem neměl ani páru. No - asi jsem si toho tenkrát nevšímal, protože byly jiné herní tituly, které trápily mé pecko :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 29.07.2020, 14:15 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Jj, tahle sbírka už představuje dobrej reprezentativní základ pro různý statistiky.

Nejdřív bych se ale zaměřil na ten DosBox a pokusil se zprovoznit instalaci Tajemství Oslího ostrova z originální diskety :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 29.07.2020, 15:54 
Offline
Pan Generální

Registrován: 07.05.2014, 01:21
Příspěvky: 2571
Bydliště: Praha
Has thanked: 502 times
Been thanked: 607 times
Nebyl by na to lepší PCem? Jestli si pamatuju dobře, tak umí IMG, IMA a FDI. V IMA by snad s ochranami problém být nemusel...

_________________
ZX80, ZX81, ZX Spectrum, ZX Spectrum +2, Didaktik M, PMD 85-1,2A,3, Olivetti Prodest PC 128, Acorn BBC Micro, PC-XT, Amiga 500


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz