OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů
Právě je 24 lis 2017, 02:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2017, 10:04 
Radil

Has thanked: 35 times
Been thanked: 56 times
O mega bloků nepadlo ani slovo - AMC jich má cca 1600, proto ten nový maximální počet 2048 (aby byla nějaká rezerva). Správnost tapky AMC ověřena v několika emulátorech. A ještě jedna hra měla takovej absurdní počet bloků, sice asi jenom 700, ale název jsem si nepoznamenal. Kdo tohle vymejšlel, nevím.

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2017, 11:41 
Pan Štábní

Has thanked: 61 times
Been thanked: 242 times
misticjoe píše:
Počkej, počkej. Chceš mi říct, že AMC má mega bloků? Toho jsem si nikdy nevšiml.
Ehm, "mega" je milion, ne tisíc... 8-)

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2017, 17:07 
Site Admin

Has thanked: 758 times
Been thanked: 748 times
Pravdu díš. Špatně jsem zvolil slovo - to víš, už je člověk zblblej těma giga-mega-tera :-) Tahle šílenost je evidentně ještě u originálek After The War a Rescue from Atlantis. Každopádně loading je prakticky neposlouchatelný.

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2017, 17:09 
Radil

Aha, Jiiira ten překlep pochopil, ale já ne - sorry, na mě se holt musí exaktně... :-)

PříspěvekNapsal: 14 čer 2017, 08:12 
Radil

Verze 1.3.5, jejímž hlavním přínosem jsou opravy chyb imagů zavlečených během refaktoringu ve verzi 1.3.3 (vypadl například poměrně důležitý řádek označující raw image jako "dirty"; mohli jste si tedy do raw image naimportovat co jste chtěli, ale výsledek nešel uložit - image nebyl označený jako modifikovaný a nebylo tedy co ukládat; toto se netýkalo image DSK a floppy mechaniky - ty fungovaly jak měly). Zde je tedy souhrn úprav v této verzi:

- opraveno označování sektorů raw image jako "dirty"
- opraveno odformátování DSK (pouze kosmetická úprava)
- přidáno automatické určení latencí mechaniky (první experimentální verze - zatím jsem další možnosti nestačil prodiskutovat se Simonem Owenem)
- přidány základní webové stránky dostupné z menu Help

V následující verzi 1.3.6 bych rád dodělal drobnosti, které jsem nestihl v této verzi (kvůli chybě v raw-imagi jsem verzi 1.3.5 chtěl mít zveřejněnou co nejdřív). Ve verzi 1.4 bych se vrhnul na systém CP/M, od kterého je existující MS-DOS odvozen - jeho implementace by proto nemusela být tak náročná.

PříspěvekNapsal: 16 zář 2017, 10:59 
Radil

Pomalu a rozvážně jsem dospěl k verzi 1.3.6, ve které jsem se (opět) zaměřil na přístup k flopce a reprodukci copy-protection schémat na flopce. Tuto verzi jsem tedy (opět) připravil díky úzké spolupráci se Simonem Owenem, jemuž tímto velice děkuji za cenné poznatky, o které se se mnou podělil. Z této verze mám zatím asi nejlepší pocit, protože jsem objevil (a opravil) několik dalších chyb, a přidal poměrně dost nových a ověřených funkcionalit. Ta z posledních větších funkcionalit předtím než půjdu do opensource (snad na začátku roku 2018) ale zatím chybí - naimplementování souborových systémů CP/M (nebo Disciple - obojí je v plánu, ale o pořadí jsem se zatím nerozhodl).
Zde je tedy tradiční changelog:

- opraveno ohlášení neexportovatelnosti souboru (děkuji Misticovi)
- opravena krokovací rychlost (Stepping speed) u mechaniky MDOSu
- opravena needitovatelnost číselných hodnot v bootu TRDOSu (a zajištěno, aby se to už neopakovalo)
- opraveny funkce MS-DOSu
- upraveno formátování raw image (třeba *.IMA) - nyní rychlejší/robustnější
- upravena formátovací sekvence floppky
- přidána zavíratelnost pásky tlačítkem X; webovou stránku jde teď zavřít Ctrl+F4
- přidáno reportování o chybách během dumpu (HTML)
- přidána možnost obnovy vadného sektoru (oprava CRC součtu, nebo vyplnění zástupným obsahem - děkuji Misticovi za nápad a vizte obrázek dole)
- přidána podpora pro i/o chyby "end of cylinder", "missing address mark" a "missing DAM"
- přidána verifikovatelnost dat zapsaných na disketu, včetně datových chyb (defaultně vypnuto, ale může se občas hodit)
- odstraněno ruční zadávání čísla prvního sektoru na stopě raw image (třeba *.IMA) - dá se vždy odvodit automaticky

Mistic dále informoval o problémech s exportem souborů pomocí drag&drop na Win8.1 (a možná vyšších). Zatím jsem neměl tu možnost vyzkoušet, ale v brzké době se na to podívám - nedávno jsem si totiž pořídil repasovaný stroj, kde jsem zprovoznil Win10 a nasypal poslední Visual Studio Community. Teprve si na ten stroj zvykám (předchozí notebook přeci jen sloužil deset let a člověk si hodně zvyknul na jeho rozložení klávesnice), což určitě přispěje ke zpoždění nadcházející verze 1.3.7, která by měla být poslední v řadě 1.3.x :-)

Přílohy:
dlg.png
dlg.png [ 8.62 KiB | Zobrazeno 910 krát ]

PříspěvekNapsal: 16 zář 2017, 18:05 
Radil

Omlouvám se, jedna drobná vada na funkčnosti - opraveno ve verzi 1.3.6.1, ať dnes můžu klidně spát.

PříspěvekNapsal: 18 zář 2017, 12:20 
Site Admin

Škoda, že cesta k souboru vede přes hype.cz a EI du Pont de Nemours and Co. Inc... by mě zajímalo "proč"... (obé mám na blacklistu)

PříspěvekNapsal: 18 zář 2017, 12:41 
Radil

Sem myslel, že umístěním archivu na svůj web místo na Uložto ulehčím stahování :shrug: Takže ani Help -> FAQ ti nefunguje?
Každopádně zde tedy také přes Uložto.

EDIT: A to "EI du Pont de Nemours and Co. Inc" je co?? (S tím nemám nic společného...)

PříspěvekNapsal: 18 zář 2017, 13:57 
Site Admin

Jaký FAQ? :-) Soubor jsem stáhnul, jen jsem musel na chvíli vypnout můj milovaný firewall :-)

EDIT: jo, faq v programu...tak ten tady nejde :-) Zřejmě mě někdy z 81.95.96.134 někdo ošklivě namíchl :-D Už jsem jí zase povolil. Dumont je údajně nějaký chem závod, ale nevím, proč se sere do cesty k tvému webu.

PříspěvekNapsal: 18 zář 2017, 15:06 
Profík

Has thanked: 276 times
Been thanked: 242 times
Ahoj, taky moc nerozumim, kde se Ti tam co bere. Mne to ukazuje na uvirt12.active24.cz, coz je sdileny Lnuxovy hosting, na kterem bezi vicero webu, takze zabanovanim IP toho zabanujes pomerne dost (aktualne 1107 domen).

PříspěvekNapsal: 18 zář 2017, 20:32 
Site Admin

Vysloveně celý tracert jsem nedělal. Spíš jde o to, co mi stojí v cestě při přístupu k danému souboru.

PříspěvekNapsal: 22 říj 2017, 10:05 
Radil

Tak, je po volbách a snad někomu přijde vhod na spravení si chuti verze 1.3.7 (můj web/Uložto). V této verzi jsem se nezaměřil na jeden konkrétní problém, ale bral jsem problémy tak jak mi přicházely pod ruku buď proto, že to byla chyba v programu, nebo protože to byla fíčura, kterou jsem zrovna potřeboval využít a v programu chyběla. Asi nejzásadnější novou funkcionalitou je "záplatování" disket a imagů, kterou jsem zatím v jiných aplikacích neviděl a kterou jsem využil na vydolování dat hry King's Quest 4. Žádná z mých dvou disketovek nebyla schopná disketu přečíst bez chyb, ale chyby ve výsledných imagích se naštěstí nepřekrývaly (musel jsem ale sáhodlouze opakovat čtení tlačítkem Retry). Image pak stačilo vhodně zkombinovat (jeden záplatovat druhým), aby výsledek byl funkční. Stejný postup bych zkusil zopakovat na Leo Žhavá čísla až budu znova v kanclu, kde mám k dispozici třetí mechaniku (moje dvě vadnou disketu bohužel nepřečtou ať mačkám Retry sebevíc). Snad se mi hru tímto způsobem podaří také zachránit.
Zde je tedy tradiční changelog:

- opraveno mazaní adresáře MS-DOSu, který na disku zaujímá dva a více clusterů
- opravena robustnost TRDOSu a MS-DOSu když jejich klíčové sektory nenalezeny
- přidáno nastavení "Motor off" a "Relative seeking" do dialogu floppky (proč)
- přidána do všech DOSů možnost procházet/editovat hexa dump vybraného souboru
- přidán příkaz File Manager -> Selection -> Properties
- přidáno nastavení ignorovat položky "dot" a "dotdot" MS-DOSu (protože minimálně "dot" se tu moc často nevyužije...)
- přidána funkce "záplatování" diskety/image diskety (Image -> Apply patch); k čemu a jak
- přidáno on-line testování aktuálnosti aplikace (Check for updates)
- opraven osmibajtový memory leak v TDI.DLL; další leaky Visual Studio nehlásí ať dělám co dělám 8-)
- aktualizovány časté otázky
- otestováno a přizpůsobeno na Win 10 (na Win 8 nadále neotestováno)

PříspěvekNapsal: 03 lis 2017, 10:40 
Radil

Rychle dávám k dobru verzi 1.3.7.1 (můj web/Uložto), kde jsem opravil jednu zásadní chybu ve formátování Raw Image, díky které šla aplikace k zemi. Za perné chvilky, které jste s aplikací mohli mít se tímto omlouvám :-) Binárka je o celých 6kB větší, protože obsahuje nový DISCiPLE GDOS, který je teprve cca ze 70 % hotov, takže je potlačen aby v aplikaci nestrašil nedodělaný. Tak snad konečně teď enjoy :-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina