OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Reklama!

Právě je 19 bře 2019, 21:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21 pro 2018, 09:43 
Profík

Has thanked: 169 times
Been thanked: 185 times
Tak, omlouvám se, drobný bug se přeci jen vyskytl, a to zobrazení souboru většího než 6912 bajtů jako ZX obrázek - neviná chybka zavlečená do "core" při refaktoringu interfacu třídy... ale to vás asi nebude zajímat, hlavně že to je opravený :-)

Zde tedy dávám k dobru verzi 1.4.5 RC2 (GitHub), kde kromě výše uvedeného fixu je také:

※ přidána možnost kolečkem myši v kombinaci s Ctrl měnit velikost okna ZX obrázku "Screen$" (ještě že jsem se v tom začal hrabat :-))
※ změněna detekce, zda existuje novější verze - nyní se spoléhám na data z GitHubu místo na své naivní řešení, takže odteď by detekce měla fungovat vždy
※ přidána možnost zrušit výběr v HexaEditoru když klepnuto mimo hexa nebo ASCII oblast

Pokud by ještě něco nefungovalo, připomínám Help → Report a bug :-)

PříspěvekNapsal: 31 pro 2018, 09:42 
Profík

Závazek budování míru splněn a místy překročen (když tedy máme toho Silvestra) - aplikace je stejně rychlá, ne-li rychlejší než SamDisk :-) (Zároveň jsem také fixnul neinicializovaný obsah sektorů při formátování bez verifikace, za což se omlouvám.) Výsledky jsem přehledně shrnul do dvou tabulek - dump směrem "na" disketu a "z" diskety. Dump směrem "na" disketu (tj. dump "image → disketa") jsem už myslím dostatečně vypiloval (nechci psát "k dokonalosti", protože pořád je tam jeden případ...), ale trochu jsem se bál, že mě pro změnu SamDisk tentokrát porazí ve směru "z" diskety (tj. dump "disketa → image"). Ovšem...! :-)

Obrázek

Ještě jsem urychlil čtení adresáře TR-DOSu, které při krátké mezisektorové mezeře mohlo zabrat až 8 otáček disku (8 sektorů), takže teď je disketa otevřena skutečně v mžiku během maximálně dvou až tří otáček (boot sektor + jedna až dvě otáčky na adresář). U MDOSu jsem nezaznamenal problémy s příliš krátkou mezisektorovou mezerou, takže tam jsou všechny diskety otevřeny cca stejně rychle. U MS-DOSu a GDOSu jsem nedělal žádná urychlení.

Dalším problémem (reportěným Ielmanem ve vlákně Betadisk 128) bylo formátování dosud nikdy neformátované 2DD diskety (u HD problém shodou okolností nebyl) - problém se projevoval chybou č.13, "Nesprávný parametr," vrácenou ovladačem fdrawcmd. Odformátováním jedné ze svých testovacích 2DD disket jsem zjistil, že tento případ skutečně nebyl pokryt, takže ještě jednou díky Ielmanovi za upozornění.

V současné verzi 1.4.5 (GitHub) je tedy:

※ opraven neinicializovaný obsah sektorů po formátování bez verifikace
※ urychlena práce s floppy mechanikou (nicméně Issue #14 zatím nechám otevřené, kdyby něco)
※ opraveno formátování dosud neformátované 2DD flopky (za toto a nápady na vylepšení, které budu realizovat v příštích verzích, přidán Ielman do kreditů)
※ přidány zbývající hodnoty boot sektoru MS-DOSové diskety/image do záložky Boot Sector, zatím tedy pouze pro FAT12 a FAT16 - FAT32 je trochu komplikovanější, takže přijde až časem (FAT32 je sice kompletně naimplementována, ale aplikace ji zatím záměrně blokuje)
※ přidána podpora CygnusBootu 2.2.3 do záložky Boot Sector TR-DOSu - z "komanderů," které jsem viděl zatím vychází nejlépe; ještě jsem zvažoval přidání Betadisk Boot Loaderu, nicméně nakonec jsem ho zavrhnul, protože TR-DOS přeci jen silně překročil hranice domovské Británie, takže češtině bysme rozumněli pouze my; pokud by tedy někdo věděl o dalším dobrém komanderu, nechť dá vědět a já ho tam do příští verze přidám - zde jsem objevil seznam (převážně rusky mluvících) komanderů, z nichž se mi žádný dostatečně nelíbil, resp. nejlépe měl nakročeno Windows Commander, ale už od prvního pohybu kurzorem mi bylo jasné, že je tak trochu "buggy"; každopádně CygnusBoot v seznamu chybí, takže zřejmě se nebude jednat o kompletní seznam, proto ona výzva na případné další kandidáty do záložky Boot Sector
※ opraveno "odemknutí/zamknutí" PropertyGridu (switchem Image → Write protected), když právě probíhá editace některé položky
※ přidána podpora pro proximácký UniRUN do záložky Boot Sector disket MDOSu; časem přibyde ještě málo známý Booter od JHCS a zvažuju KoZa Commander (citát z proximáckého manuálu: "Nesmějte se") :-)
※ další drobné úpravy a jedna oprava, které možná ani nepostřehnete
※ updatovány on-line FAQs

Obrázek

Tolik tedy pro tento rok, moc všem děkuji za přízeň, přeji co nejméně CRC errorů a v příštím roce se budu (snažit závazky opět splnit...) zabývat Issue #6, "Browsing raw sector data in hexa-mode," které už jsem trochu načal v 1.4.5 RC1, nicméně do dokončení zbývá ještě daleko.

Již tradičně, stay tuned :-)

PříspěvekNapsal: 04 led 2019, 08:57 
Profík

Zaslepen bobříkem trumfnout SamDisk co do rychlosti s flopkou jsem si ani nevšimnul, že je tu ošklivý bug z kategorie "velký špatný" - čachry s PropertyGridem v RC1 a jeho následná "oprava" v 1.4.5 totiž způsobovaly pád aplikace kdykoliv chtěl člověk akceptovat novou hodnotu. Opraveno v aktuální verzi 1.4.5.1 (GitHub) a náležitě otestováno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina