OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 10:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: První krůčky v asm na PMD
PříspěvekNapsal: 31.10.2019, 12:43 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 17:48
Příspěvky: 529
Bydliště: Košice
Has thanked: 423 times
Been thanked: 265 times
Czech Human píše:
A ještě bych se zeptal v čem byste radili disassemblovat už hotové binárky programů abych se mohl poučit o jejich vnitřní struktuře? Třeba ve vláknu o minách je umístěna binárka pro myš a to grafické pole a rád bych se podíval jak to vevnitř funguje :-).
Jedna z možností je skúmať kód priamo v Debuggeri Emulátora PMD 85 (Alt + F12).
Druhá možnosť, ktorú ale tiež poskytuje Debugger v Emulátore PMD 85, urobiť si priamo disassembling do súboru.
Tretia možnosť je nájsť si na nete nejaký iný i8080 disassembler.

_________________
https://pmd85.borik.net - PMD 85 Emulátor, PMD 85, PMD 32-SD
https://pp01.borik.net - PP 01 Emulátor, PP 01, SD-ROM Modul


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První krůčky v asm na PMD
PříspěvekNapsal: 31.10.2019, 12:57 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Aha, děkuji, vyzkouším. Než bych na to přišel sám, tak by mi to zase trvalo x dnů... Takhle si to už dnes můžu prohlížet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První krůčky v asm na PMD
PříspěvekNapsal: 02.11.2019, 14:49 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Protože zázrak se nepřekvapivě nedostavil a moje úroveň chápání třípísmenných zkratek se nijak zázračně neposouvala, začetl jsem se finálně do výše zmiňovaného Intelova 8080/8085 Assembly Language Programming manuálu a musím konstatovat, že je to tam moc pěkně popsané a já se konečně posouvám. Řekl bych že je to o dost lépe vysvětlené než i v Porty, bajty, osmibity nebo v různých internetových návodnících a blozích.

Ta mi víc a víc přijde v této oblasti jako takový nedokonalý výcuc z toho originálu. Zase ale na druhou stranu si na nějakou vyčerpávající popisnou literaturu 8080/85 nehraje, je to takový všehochuť aby měl začátečník nějakou teorii do všech směrů a prvních krůčků hraní si s počítači co autor předtím pro tyto účely vytvořil. Určitě stojí za přečtení, ale na pochopení a naučení se assembleru ignorantem mého typu to tedy moc není.

Manuál je ale manuál se vším všudy, na seznámení s assemblerem a vůbec činností i8080 je to zatím vůbec to nejlepší co jsem našel (lepší už by mohla být jedině nějaká rozšířená verze manuálu s více podrobně popsanými příklady algoritmů v assembleru v mateřském jazyce daného čtenáře co v omezené míře zase obsahuje kniha pana Malého).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz