OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Zde me bt odkaz na vai retro prty

Právě je 27.02.2021, 05:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Myš na PMD 85-3
PříspěvekNapsal: 22.11.2020, 22:32 
Pan Štábní

Has thanked: 198 times
Been thanked: 364 times
solaris104 píše:
Ja bych taky rad redukci na joy
ok... snad budu mít dost sloupků na DSUB, redukcí na joy bylo 10 a je zabraných 7... bez DSUB konektoru by se daly poslat i jako dopis

PříspěvekNapsal: 27.11.2020, 23:08 
Kecálek

Has thanked: 3 times
Been thanked: 122 times
Dnes se mi dostala do ruky zxcygnusova redukce pro připojení ATARI/AMIGA myši k PMD-85.

Redukce dorazila prakticky hotová a osazená mimo konektor sběrnice PMD-85. Ale to je otázka volby každého majitele, čím to osadí. Zapájen FRB, odzkoušeno - a bez ztráty kytičky. Směry přepínače ATARI-AMIGA jsou správně, všechny relevantní signály pro hru Miny jedou jak mají. Alespoň v kombinaci s mou myší ATARI STM-1.

Osobně jsem použil konektor FRB typu TY 514 3012 a mezi něj a plošný spoj myší redukce jsem vložil na každou stranu po dvou standardních podložkách M2,5 (otvor 2,7mm), které jsou součástí sestavy vodicí dutinky konektorů FRB. Ty podložky zvětší odstup sestavy plošného spoje od skříně počítače o zhruba jeden milimetr. Je to málo, ale každý kousek se počítá. Na větší odsazení by už nestačila délka závitů vodicích dutinek. Sestava je při zasunutí do konektoru sběrnice PMD-85 naprosto stabilní. Pro maximální tuhost jsem nechal v tělísku FRB konektoru všechny piny, i ty nevyužité. Při pohledu z boku odhaduji vzdálenost redukce od skříně počítače (konkrétně od ROM modulu) kolem 3-4mm, což osobně považuji za dostatečné. Kritické kotevní šrouby DSUB konektoru osadil zxcygnus silonové, a tak poškrábání ROM modulu nehrozí ani s "těsnou" montáží FRB do plošného spoje redukce.

Velké díky zxcygnusovi za jeho dílo a velká pochvala za estetické i technické řešení.

PříspěvekNapsal: 14.12.2020, 16:49 
Pan Štábní

Has thanked: 85 times
Been thanked: 144 times
Už mi taky PCB dorazily a i jen vizuálně je to paráda. Všechno popsané, ikonky... Za mě taky super práce :like:

PříspěvekNapsal: 29.12.2020, 14:07 
Pan Štábní

Has thanked: 198 times
Been thanked: 364 times
Doplnil jsem na web všechny 3 projekty - plošné spoje pro Eagle 6.4, jak pro tuto myší redukci, tak i další dvě desky, co jsem dělal společně.

https://cygnus.speccy.cz/popis_doplnky_k_pmd-85.php

PříspěvekNapsal: 08.02.2021, 09:59 
Pan Štábní

Has thanked: 85 times
Been thanked: 144 times
Konečně jsem se dostal i na redukci pro myš, opět jsem o kousek blíž k cílovému stavu běžící myši na živém HW. Jak jsem lempl na pájení a myslel jsem si kdovíco není zapájet patici do PMD ROM modulu, tak musím suše konstatovat, že ty bleší SMD součástky pájet je ještě poněkud vyšší level. Člověk se přitom bojí i kýchnout :mrgreen: . Ale dobrá věc se podařila a musím zxcygnuse znovu pochválit za to, jak perfektně zpracované, promyšlené a připravené ty sady jsou, to je radost to sestavovat. Klobouk dolů za to. :god: Jinak snadněji zapájitelná FRB propojka s piny na obou stranách by se pohodlně vešla, při testu se pcb neopřelo o zadní stěnu PMD. Ale protože takovou mám jen jednu a to uchycení je tak vymakané, dal jsem kabelovku taky.

Přílohy:
Redukce 2.jpg
Redukce 2.jpg [ 253.17 KiB | Zobrazeno 212 krát ]
Redukce 1.jpg
Redukce 1.jpg [ 303.27 KiB | Zobrazeno 212 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]