OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 10:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Marek
PříspěvekNapsal: 26.03.2018, 09:45 
Offline
Kecka

Registrován: 24.03.2018, 13:37
Příspěvky: 37
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Vzhledem ke své vzácně špatné zážitkové paměti mám vzpomínky z doby více jak rok velice selektivní a z dětství skoro nic, kupodivu věci spojené s Atari a počítačem/hrama vůbec se docela drží (asi pomáhají emoce+nostalgie :-)). Dovolím si se tu trochu rozepsat, i proto, že to bude tak trochu záloha mojí paměti, pro všechny případy.

Narodil jsem se v centru Prahy a v Praze jsem dosud. První Atari jsem si na rodičích vyžebral v 8 letech k Vánocům (bylo z druhé ruky) a běhěm pár dní jsem propadl koníčku asi na zbytek života, další roky mě od něj museli pravidelně vyhánět - Pitfall, Preliminary Monty, později Draconus, Fred a Ninja Commando a desítky dalších, byl jsem ztracen. Kazety s hrama jsem vzácně kupoval za sto korun v obchůdku v Martinské (rEVERz si taky pamatuje na věčnou do počítačů zapálenou paní prodavačku) a se zatajeným dechem doma hned testoval co na nich je.

Stal jsem se členem jakéhosi Atari klubu se sídlem Na Perštýně, později se přestěhoval do jiné části Prahy, přesnější místo netuším. Tam se ke hrám přidal i zájem o programování, i když na Atari jsem zůstal jen u BASICu. V paměti zůstaly jen bílé čáry na modrém pozadí, programování jakéhosi "moiré" vzoru. Zároveň to bylo výborné místo pro kopírování kazet a prohlubování závislosti :-) Pokud tohle čte někdo, kdo také chodil do tohoto klubu, budu rád za zprávu! Mnohokrát jsem zkoušel googlit informace a klub jako by nikdy neexistoval.

Tuším ve 12 přišla Sega Master System, kde jedna hra stála cca tisícovku, takže jsem za celé roky hraní měl her jen pár. Pak už přišlo PC a DOSové hry a to byla další zlatá éra, u PC jsem už zůstal a jen slintal nad obrázky her na Amigu v Excaliburu a prvních Score. O řadu let později, když už konečně byly nějaké vlastní peníze jsem začal dohánět resty a pořídil Amigu 1200 Tower, další hry pro SMS a pár konzolí (Sega Genesis/CD, Game Gear, SNES). Ve stejné době jsem procházel i čínské přenosné open source konzolky GamePark32 a GP2X, na které se pěkně programovalo, někteří určitě znají. Ve frontě na Pandoru jsem vydržel cca 6 let, pak jsem to vzdal. Chvíli se u mě ohřálo i ZX Spectrum a C64, ani s jedním jsem ale neuměl a tak při stěhování mě bohužel opustily, ostatní věci pořád střežím (hlavně Atari a SMS, ta nostalgie).

Zvláštní kapitolou je hudba, začalo to už na Atari (Gilmore, Hubbard, Tel...), pak FastTracker2 na PC po objevení SoundBlasteru 16. Zpětně jsem si vytunil staré Pentium 75 pomocí SB 64 AWE, Roland SCC-1, GUS a Roland MT-32, abych mohl hudbu u her slyšet ve většině variant a slyšet hry co jsem znal jen na PC Speakeru na MT-32 bylo zpočátku na infarkt :-) Pro MT-32 jsem si udělal i něco jako midi tracker, i když jsem ho nikdy úplně nedokončil. Průběžně jsem remixoval nebo dával dohromady vlastní věci v různých trackerech, od určité doby už jen na PC v Renoise.

Posledních pár let jsem se snažil dát dohromady svépomocí SDrive, protože cartridge s turbem se už dávno rozpadl a ačkoli totální zelenáč v bastlení, nakonec jsem to dohromady nějak dal, ovšem neběhá to. Momentálně na něj kouká rEVERz, snad přijde na to v čem to vězí.

Měl jsem dost osamělý pocit co se týče tohoto koníčku, takže jsem rád, že jsem našel tohle forum s podobně "postiženými" :-)

_________________
Atari 800XE, Amiga 1200 Tower, SMS, SMD + Sega CD, Sega GG, SNES, GamePark32, GP2X, Dingoo, PS2, PS4Pro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marek
PříspěvekNapsal: 26.03.2018, 12:09 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1029
Has thanked: 444 times
Been thanked: 155 times
Další Atarista. Super! Tak vítej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marek
PříspěvekNapsal: 26.03.2018, 12:19 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
Te Roland Midi tracker ma zaujal.Mas ho este niekde?Rad by som ho skusil...

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marek
PříspěvekNapsal: 26.03.2018, 13:37 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 993
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 371 times
Tak hurá na Atariádu, Platariádu, ByteFEST a jiné akce, kde jsou podobně "postižení" lidé v množství větším než malém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marek
PříspěvekNapsal: 26.03.2018, 15:15 
Offline
Kecka

Registrován: 24.03.2018, 13:37
Příspěvky: 37
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Trafo: Děkuju za přijetí, Atari forever! :-)

baktra: Na ByteFEST plánuju dorazit, (Pl)Atariádu zvažuju, zní to dobře, i když vzdálenost nezanedbatelná.

tridé: Forum VOGONS kde jsem ho kdysi zveřejnil je furt živé, napsal jsem tam i jak to ovládat (na help v programu nějak nedošlo :-P)
https://www.vogons.org/viewtopic.php?t=17288
Je k tomu i zvlášť player, nejdřív je potřeba spsutit setup kvůli číslu portu. V DOSBoxu to zní hrozně, doporučuju skutečný MT-32.

_________________
Atari 800XE, Amiga 1200 Tower, SMS, SMD + Sega CD, Sega GG, SNES, GamePark32, GP2X, Dingoo, PS2, PS4Pro


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz