OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Zde me bt odkaz na vai retro prty

Právě je 01.03.2021, 05:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MilasPce
PříspěvekNapsal: 21.01.2021, 15:39 
Kecka

Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times
Zdraví Vás Míla (Miloslav) z Pardubic.

První počítač co jsem potkal v roce 1982 byl ZX81 který měl spolužák na střední. Na něm jsem se naučil BASIC. Pak přišli na učňák IQ151. Od bratrance jsem získal Z80 a 4x 2114 tak jsme si zbastlili dva stejné počítače s grafikou 32x32 znaků na TV odkoukanou z JPR1. To mě donutilo programovat v ASM na Z80.

Pak jsem si pořídil Didaktik M a jak tíhnu k tomu hardware ta jsem ho rozšířil na 128k i s AY. Vše jsem zabudoval dovnitř.

Nastalo období PC, bo jsem dělal druhou maturitu z Počítačů a tak jsem potřeboval pod DOSem Pascal, Céčko a assembler 8086 ze kterého jsem si dokonce vytáhl otázku u matury. To byla docela legrace bo ho uměl v té době jen jeden učitel, který programoval v Tesle radary a já, takže maturita byla přednáška pro ostatní učitele.

V posledních čtyřech letech jsem se vrátil k 8-mi bitům a momentálně mám představu si postavit repliky různých počítačů a jet jen na tom co jsem si postavil. Takže teď jsem toho hodně rozestavěl a dávám do kupy materiál na dokončení a oživení: ZX81, Omega MSX, ZX Nukleon, Ondra SPO, NuXT a plno destiček periférií k těmto připojitelných.

Mám taky pár originálů abych se kouknul jak to má fungovat: ZX81, Didaktik M, MZ-800, CPC 464, MSX SANYO WAVY 70FD a z PC pak TNS HC-16, Jamicon INS

Baví mě optimalizovat návrhy malých plošných spojů.

Občas se také vrtám v radiostanicích. Zvládám obvody od elektronek přes hradla až po 8086. Stejně je to všechno o měřících přístrojích a můj osciloskop končí na 100MHz.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]