OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 00:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 09.12.2013, 13:14 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
mop píše:
Milsa píše:
Bol S1 aj pre Sharpa?

Byl, dokonce patřil k těm povedeným předělávkám - měl barvy a rychlost originálu, což se o řadě portů ze ZX říct nedalo.

Je to aj niekde na stiahnutie? Alebo prípadný link porušuje pravidlá fóra?

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 09.12.2013, 13:19 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
A zabudol som sa vyjadriť k Lazarovi. Tu je link:
http://www.lazarus.freepascal.org/

Dokumentácia je relatívne tiež dobrá, len niekedy nenájdeš všetko potrebné. Na druhej strane, sú k tomu zdrojáky a tie tiež niečo napovedia. A pokiaľ si nevieš rady, tak Google pomôže, pretože sa dá spoliehať na informácie k Delphi. Málokedy je kód pre Delphi rozdielny oproti Lazarovi, ale na to sa dá zvyknúť. Samozrejme, neviem ako je to s najnovšou verziou Delphi (RAD Studio), ale ja prirovnávam k Delphi 7.

Ty teda programuješ v C++?

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 09.12.2013, 13:20 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1508
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 380 times
(Téměř) vše pro Sharpa je ke stažení na SCAVu.
I Saboteur.
Link netřeba, vyhledávání je poměrně propracované.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 09.12.2013, 14:10 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2278
Bydliště: Brno
Has thanked: 842 times
Been thanked: 302 times
Milsa: ee, Python

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 09.12.2013, 14:16 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
Tak to máš môj obdiv. Ja mám najradšej prostredia, kde nemáš robotu s ničím navyše. Pri C++ musíš vyreišiť ako robiť grafiku, pri Pythone neviem čo všetko treba riešiť, ale tiež to jednoduché nie je ako pri Pascale. Na druhej strane má to relatívne malú dĺžku.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 09.12.2013, 14:28 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Milsa píše:
misticjoe píše:
Jenže vznik těch her samozřejmě provázely minimálně dotazy na vlastníky práv, zda jim to nebude vadit. Navíc OpenTTD ze začátku opravdu nebyl nic moc. Pamatuju ještě dobu, kdy jsem to pustil, vyděsil se a honem si šel spravit myšlenky ke klasickému TTD. Kdo by tenkrát tušil, že se z toho stane něco tak dokonalého!
Nejde hlavně dle pár příkladů říct "Prď na Durell, oni si tě stejně ani nevšimnou.". Zrovna v případě Durellu, kdy není tak dávno, co se WOS nedalo nic od nich stáhnout, bych si nebyl tak jistý.

V tom prípade to môže riešiť vlastnou grafikou, ktorá bude pripomínať tú pôvodnú. Tak to bolo urobené aj v OpenTTD. Myslel som si, že grafiku majú rovnakú, ale keď som si spustil klasické TTD, zistil som, že je odlišná. Prvý dojem ale robí rovnaký. Herný engine predpokladám podľa príspevkov, že si vytvára vlastný, takže s tým by Durell neuspel. Pokiaľ by vyriešil grafiku, tak bude mať pokoj.


Ano, grafiku, zvuky a hudbu můžeš mít stejnou. Stačí použít tu z originální hry pro DOS nebo Windows (tak jedu já - většina nadstavbových grafických setů je tvořena s ohledem na originální grafiku, takže třeba tramvaje nevypadajá jako pěst na oko). Je tu i alternativa v podobě nové grafiky, hudby a zvuků (objevila se mnohem, mnohem později - prvních pár let vývoje OpenTTD si opravdu musel mít origo grafiku), ale mě z nějakého důvodu neoslovila.
Pokud na remake Saboteura použiješ jiné jméno, jinou grafiku/sprity, level design, náplň misí, tak už to bude úplně jiná hra a ne remake.

Jinak admini Oldcompu jsou starý piráti, čili linky nejsou vůbec žádný problém :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 09.12.2013, 23:04 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 23:38
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha
Has thanked: 393 times
Been thanked: 122 times
Milsa píše:
Budem trochu OT, ale hádam to nebude prekážať.

V čom to vlastne programuješ? Tiež prerábam jednu hru zo Sharpa, mám to hotové na cca 90 %. Ide o hru Moty. Nedávno som narazil na verziu pre CPC, takže som tam minule zaradil gafiku aj odtiaľ, takže aj majitelia Amstradu si prijdú na svoje. Programujem v Lazarovi, pôvodne som začal v Delphi, ale keď som sa konečne zžil s Lazarom, tak som pochopil, že Delphi 7 je na tom oproti nemu dosť biedne a pesunul som to tam. Vedel som o jednej chybe v hre, ale postupne ako som ju programoval, narazil som na ďalšie dve.

Takže som rád, že nie som sám, čo programuje z 8-bitu na PC. Všimol som si, že veľa ľudí nedopusti na 8-bity a programuje radej priamo pre ne, ale ja už žiadneho nevlastním a momentálne si nemôžem dovoliť ani žiadneho kúpiť a nebavilo by ma učiť sa 8-bitovým základom programovania, keďže mám aj inú robotu.


Trochu jsem se ztratil, to bylo na mě?...

Prakticky všechno programuji ve Freebasicu. Lazarus znám, ale pascalovské variace mě nikdy neoslovily.

Pokud jde o Saboteura 2, vím, že kdybych udělal něco "na způsob" Saboteura s novou grafikou, byla by to jiná hra. Ale zrovna u této hry trvám na staré grafice a starém kabátě - tu atmosféru nemůžu napodobit ani ji překonat. Mám jí tak rád, že ji nechci měnit.

Nevím, jak je to po právní stránce (zda je to abandone nebo něco podobného), ale ze zásady nepřepracovávám hru bez toho, abych se nejprve dohodl s autorem, ať je to s autorskými právy jakkoli. Prostě to pokládám za slušnost.
Situace je bohužel nyní taková, že s Durellem je to obtížné. Vývoj na S2 pozastavím, dokud mi neodpoví.

Jinak jsem v zásadě schopen udělat ve Freebasicu jakoukoli hru ze ZX, takže se jistě do něčeho brzy pustím ;) Láká mě ale taky strašně Sam Coupé, ta grafika a možnosti mě opravdu oslovily, takže není vyloučeno, že se pokusím o nějaký počin na tomto poli. Případně o remake ze Sam Coupé :)

P. S. Jsem samozřejmě zvědav na výtvory kohokoli, takže se těším až něco uděláš :dcod:
Až budu mít trošku času, projedu si tvé stránky. Musel jsem teď dělat auto.

_________________
https://zxretrosoft.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 10.12.2013, 11:30 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
Misticjoe: Chceš teda povedať, že pokiaľ je grafika rovnaká a kód vlastný, tak je to v poriadku? V tom prípade by nemusel Durell kontaktovať. Lenže vyššie si písal, že to nie je v poriadku, takže si mi v hlave spravil zmätok. Na základe toho vyššieho príspevku som dokonca včera kontaktoval BBG Entertainment s požiadavkou na použitie grafiky MZ-800 a CPC a levelových dát na použitie v mojej vynovenej hre. Má sa jednať o hru Moty tak ako je známa z týchto platforiem, ale bežiacu pod Windows a Linux, s level editorom a plnou funkčnosťou podľa pôvodnej hry.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 10.12.2013, 11:35 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
zxretrosoft: Áno, teba som myslel, ale nevšimol som si, že mi najprv odpovedal niekto iný. Ten FreeBASIC vyzerá zaujímavo, pozriem si ho, ďakujem za tip.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 10.12.2013, 11:57 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Ne, není to vpořádku. Zřejmě jsem to blbě napsal a nebo si to špatně pochopil. Nemůžeš použít bez souhlasu něčí hudbu, grafiku, zvuky, části kódu, ending credits, atp. pokud se stále jedná o komerční software. Tj. stále má na něj někdo distribuční práva. A je jedno, jak je starý. V příkladu uvedený OpenTTD to zpočátku řešil tak, že napsali vlastní kód a umožnili "legálním" vlastníkům TTD zahrát si na novějším stroji s vylepšeními staré hry. Ale samozřejmě též po dohodě s Microprose (nebo kdo tehdy vlastnil distribuční práva). Legálním v uvozovkách, protože si ke hraní potřeboval soubory ze zakoupené hry (nebo stažené).
Pokud Durell (resp. pohrobek Durellu) stále prodává originálku Saboteura 2 za libru devadesátdevět (nebo kolik to tam mají uvedeno), tak se jim asi nebude líbit, že někdo bez jejich souhlasu udělá port pro Wokna zdarma.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 10.12.2013, 12:28 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
Dobre, už v tom mám jasno. Moja požiadavka o povolenie je teda tiež nutná. Zatiaľ mi odpoveď neprišla, tiež asi budem čakať dlhšie.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 10.12.2013, 12:38 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Určitě je nutná, nehledě na fakt, že aktuálně MOTY je na Androidu a JajFounu. Čili ti sice budu držet palce, aby ti to povolili, ale moc šancí tomu nedávám. Samozřejmě je tu cesta, jak toto všechno obejít. Hru udělat, hodit na internet, ale všechno samozřejmě anonymně (takže nikam do kódu nepsat "Tuhle hru jsem udělal na tajňačku, Franta Vomáčka, Na Výsluní 15, Praha 6, tel.: 607558474, číslo OP DAF8541254E :mrblue: ). Než odpovědná firma zjistí, že něco takového koluje po netu, tak si to stáhne spousta lidí. Otázkou je, jestli tu hru chceš dělat kvůli oslavným písním na tvou osobu nebo pro radost hráčů a bude ti jedno, že autora zná jen tvé nejbližší okolí.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 10.12.2013, 15:33 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
Máš link na Android verziu? O iPhone viem, ale Android nie a neviem to nájsť.

Doplnené: Zrejme sa jedná asi len o chybu. A ten Moty na iPhone mi príde ako detská hračka, tam ani logiku netreba. Z kvalitnej hry spravili obyčajnú blbosť.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 10.12.2013, 17:28 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Jo, Android verze bude asi moje nepozornost. Prolítl jsem to jen zběžně.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saboteur II remake(?)
PříspěvekNapsal: 10.03.2014, 11:25 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:32
Příspěvky: 457
Bydliště: Kladno
Has thanked: 46 times
Been thanked: 118 times
vím že toto téma už nějakou dobu spí, ale ptám se i tak - jak to pokračuje? Bude remake, nebude... ?

_________________
>>eLeMeNt, MB03+, Amiga 1200, ZX Spectrum 128 +2A, ZX Spectrum+, Didaktik Gama, LnxSpectrum, LnxTracker, LnxAmigaImageConvertor, https://www.ilnx.cz <<


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz