OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 24.04.2024, 06:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 441 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 21.02.2020, 22:24 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2013, 14:08
Příspěvky: 1070
Bydliště: Smolenice
Has thanked: 131 times
Been thanked: 473 times
Bacha, Gotek v základe podporuje len obrazy diskiet MSDOS (DD 720kB alebo HD 1.44MB). Pre osembiťáky treba naflashovať firmware FlashFloppy, ale pokiaľ viem obrazy D40 / D80 nepodporuje.

_________________
To err is human, but to really foul things up requires a computer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 22.02.2020, 14:07 
Offline
Prvnička

Registrován: 27.02.2018, 07:35
Příspěvky: 17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Hm, to jsem si myslel, že to nebude tak jednoduché. No cílem vpodstatě je nějak dostat image .d80 na fyzické floppy. Přičemž okrajová podmínka je, že nemám PC s FDD řadičem a ani ho nechci (pouze USB floppy a to jak vím je mi prozatím s RIDE k ničemu).

Další co mě napadlo je nějak použít sercp, který mi funguje krásně. Jenže sercp je závislý na ESXDOS. A zbavit ho té závislosti asi nebude jednoduché.

Takže asi zbývá zablokovat MDOS2.x a pustit to s MDOS3 v DivIDE přičemž si ty data ke kopírování dát na CF (která zas nemůže být FAT, což mi zatím přijde jako komplikace spolu s flashováním MDOS3...)
Nějaká jiná možnost?

Sent from my VFD 820 using Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 22.02.2020, 18:47 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2094
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
Replorer. A keď už je k dispozícií DivIDE, stačí na strane PC vytvoriť z .D80 súboru TAPku, a to buď rozdelením D80 súboru na 32kB bloky a inTAP pluginom pre TC vytvoriť TAP, alebo s Replorerom a nastaviť výstup do TAP súboru (teda Rutina v ROM, a v emulátore otvoriť TAP pre zápis). Túto TAPku nahrať na kartu pre DivIDE. Potom na Didaktiku s DivIDE pustiť Replorer, ako vstup dať Rutinu v ROM, čo obslúži DivIDE TAPkou z karty, takže to bude pekne rýchle, výstup skutočná disketa.
...Alebo klasicky audio cestou, a netreba ani DivIDE.

Druhá možnosť, ale to neviem či existuje je že jednu mechaniku by emuloval DivIDE z D80 súboru, druhá mechanika by bola naozajstná fyzická, potom by stačilo prekopírovať disketu z tej virtuálnej mechaniky do ozajstnej. DivIDE nemám, tak neviem či je takáto možnosť reálna, ale asi nieje.

(potom by tu bola ďalšia možnosť, ale to by bola výzva pre programátora... urobiť pre Didaktik plugin ako je LPTDOS.EXE pre TC. Prepojí sa interface s paralelným portom na PC, a priamo z TC by sa videl obsah diskety na Didaktiku, prípadne iba ako súbor D80. Jeho stiahnutím by sa prekopírovala skutočná disketa do PC, jeho prepísaním by sa D80 z PC prekopírovalo na skutočnú disketu v Didaktiku.)

Odoslané z IBM ThinkPad T60 použitím Windows XP a Opera 12.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 24.02.2020, 23:10 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.07.2014, 01:57
Příspěvky: 169
Has thanked: 25 times
Been thanked: 225 times
dobry vecer.

myslim, ze jumper "disable mdos" na d80mini bol implementovany prave za ucelom moznosti pouzitia d80mini s divide, ale...

ja som to skusal a nejako mi to nefunguje. je tu este niekto, kto skusal kombinaciu d80mini+divide a funguje mu to tak, ze moze kopirovat subory z virtualnej diskety na realnu disketu a spat?

aby som blizsie specifikoval, co to znamena "nefunguje"... samotne divide funguje, veselo si mozem citat z a zapisovat na virtualnu disketu. samotne d80mini funguje, veselo si mozem citat nie len z jednej ale aj z dvoch diskiet (v dvoch mechanikach, ktore su pripojene standardnym PC kablom s d80mini naswitchovanym na IBM pripojenie mechanik), alebo kopirovat subory z jednej diskety na druhu. ked vsak ale na d80 zakazem mdos a pripojim ho spolu s divide, mdos3 sice v pohode nabootuje (v bootloaderi vyberam mdos2 kvoli radicu) a dokonca viem aj citat z virtualnych diskiet, ale akonahle sa pokusim o citanie z realnej diskety, tak sa mi to resetne.

myslim (prosim, opravte ma, ak sa mylim), ze na originalnej d80/d40 sa pripojenie k divide riesilo tak, ze sa mechanike zablokoval signal /M1 (trvalo dal do 1), cim mechanika nikdy nevyhodnotila, zeby mala nastrankovat svoju pamat. ked som takymto sposobom upravil emulator Fuse, tak som v nom uspesne pripojil naraz divide a didaktik80 a aj to fungovalo (aj ked bolo samozrejme treba vybrat v bootloaderi mdos1, kvoli emulovanemu radicu).

prikladam linku na kratke video z emulatora. v ramci osvety som neflashoval bootloader, ale esxdos (aby ste videli ze mdos3 vie koexistovat s esxdosom ;]). takze najskor bootnem esxdos, v nom checknem (opticky ;]) dlzku suboru disks.md3 obsahujuceho 2 mdos3 diskety (disks.md3 bol na fatku nahravany prvy, aby bol nefragmentovany a co najblizsie zaciatku disku a az po nom som na disk kopiroval subory esxdosu) a potom som pouzil utilitku .dfwload na nahratie bootloadera. nasledne som po boote mdos3 vstupil do nmi menu, kde som do virtualnej mechaniky A vlozil bootdisk (kvoli tools 128), do virtualnej mechaniky B som vlozil druhu virtualnu disketu a virtualnu mechaniku C som namapoval na realnu mechaniku A d80-ky. po vyskoceni z nmi som vyskusal CAT diskety v mechanike B, kde vidno, ze disketa ma volneho miesta viac ako 800KB (virtualna disketa ma geometriu 94x9x2, co je skoro 850KB), CAT diskety v mechanike C, kde vidno ze volne miesto je necelych 590KB, pricom subory zaberaju okolo 126KB, co je dokopy okolo 720KB (geometria 80x9x2) a nasledne som spustil RUN z bootdisku v mechanike A a z neho spominany tools 128. v nom som vlavo nastavil mechaniku B (v hornom riadku vidno geometriu diskety 94x9x2) a vpravo realnu mechaniku (opat vidno geometriu 80x9x2). nasledne som skopiroval snapshot piskvoriek z realnej diskety na virtualnu a potom subor tbiosv14.b z virtualnej na realnu disketu. Potom som z tools vyskocil a CAT-mi overil pritomnost novych suborov na disketach. no a nakoniec som spustil prave nahraty snapshot z virtualnej diskety.

zozipovane videjko najdete (docasne) tu: https://sindik.at/~ub880d/tmp/record.avi.zip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 25.02.2020, 00:20 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.07.2014, 01:57
Příspěvky: 169
Has thanked: 25 times
Been thanked: 225 times
pwramp píše:
Mě to funguje bez problémů - mám Divide, D80mini na Didaktiku Gama 89. Libovolně můžu mapovat virtuální diskety z obou CF karet, k tomu libovolně namapovat jednu z reálných 3,5" mechanik připojených PC kabelem.
nejake video by nebolo? a ako si pripojil aj divide aj d80mini ku tej game? ani divide ani d80mini nemaju "priechodziu zbernicu", asi treba pouzit nejaku rozdvojku zbernice (aspon ja som pouzil)
pwramp píše:
Včera jsem dokonce zkoušel k D80mini připojit přes EXTENDED konektor 5,25" D40 a taky to chodilo.
kde ma d80mini konektor extend?
pwramp píše:
Pořídil jsem kvůli této sestavě od Billyho divD80, aby to nebylo tak velké, ale to mi ještě nechodí. Mám nějak problémy na DG89, když dám na EXPBOARD3 divIDE a jakoukoliv další periferii, tak mi divIDE nechodí spolehlivě ... A chová se to stejně divně i na DM90. Ale proč mi expboard zlobí, to je mi záhadou :-(.
a ako si pripajal to d80mini s divide, ked ti to fungovalo bez problemov, ked teraz pises, ze ked na expboard3 pripojis divide a akukolvek inu periferiu, tak to nechodi spolahlivo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 25.02.2020, 01:03 
Offline
Profík

Registrován: 21.10.2018, 08:27
Příspěvky: 560
Has thanked: 284 times
Been thanked: 139 times
Pár fotek za tisíc slov. Jen jsem kvůli focení odpojil kabely.
Obrázek
1) Nobyho rozdvojka, přímé konektory, divIDE, miniD80 - chodí bez problémů s MDOS3.

Obrázek
2) expboard3, divIDE na pinové liště, miniD80 - nestabilní a nepředvídatelné, taky MDOS3. Jakékoliv další zařízení na pinové liště mi spolehlivě divIDE zabije.

Obrázek
3) má ideální sestava, expboard3, divIDE, RTC, divD80 - divD80 není hotové, takže nevím, ale platí bod 2.

Obrázek
4) D40 přes extended konektor - vyrobil jsem redukci z PC kabelu přes pinové kolíky na přímý konektor EXTENDED. Všechny signály tam jsou, není důvod, proč by to nemělo chodit a taky to chodí na sestavě č.1. Konec plochého kabelu je místo do 3,5" mechaniky přes onu redukci připojený do EXTENDED na D40 (která nesmí mít vložený kabel do konetoru COMPUTER).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 25.02.2020, 15:25 
Offline
Prvnička

Registrován: 27.02.2019, 13:41
Příspěvky: 18
Bydliště: Dolní Studénky
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times
Potvrzuji, že mě funguje D80mini + divIDE bezchybně. Mám i divD80 a i tato kombinace s divIDE běhá spolehlivě. Mám připojeno přes Nobyho rozdvojku sběrnice. Testováno na Didaktiku M, ZX Spectru 128 +2 a ZX Nucleonu 512KB. D80mini musí mít samozřejmě zakázaný MDOS jinak to nechodí. Dokonce jsem zkoušel divD80 s MB03+ kde je naflashovaný MDOS3 a jede to po drobné upravě od LMN128 suprově! Více tady https://www.oldcomp.cz/viewtopic.php?f=39&t=8294.

Video tady: https://www.youtube.com/watch?v=H18C8p8qVMA

_________________
ZX Spectrum +2, 3x Didaktik M, 2x ZX Nucleon 512KB, Didaktik D80, BetaDisk 128C, DivIDE 57c, D80mini, divD80, MB03+ Ultimate, Interface M/P, SP 210T, Simple AY IF, KP311, Kempston Joystick Interface, Multi Shots Interface


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 26.02.2020, 22:32 
Offline
Prvnička

Registrován: 27.02.2018, 07:35
Příspěvky: 17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
chip128 píše:
Já jsem měl tyto problémy u velkých karet. Zkus na test něco menšího. Ja používám všechny karty do 1GB. Kartu jsi před kopírováním naformatoval (ne rychle)?


já právě menší nemám, ani ji nikde nevidím narychlo sehnat...
pravda že jsem neformátoval NErychle, ale v linuxu jsem odstranil oddíl a udělal nový, tak jsem tak nějak doufal, že by to mohlo stači... zkusím tedy NErychlý formát a možná udělat menší oddíl....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 26.02.2020, 23:26 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 02.08.2015, 15:23
Příspěvky: 269
Bydliště: Skalica
Has thanked: 57 times
Been thanked: 148 times
Doda píše:
Jde plna D40/80 pouzit jako B (extended mechanika)? Neptam se, jestli to nechodi nahodou, ale je mysleno, ze to tak ma fungovat? Nebo B je proste jen ta B?

Pokud mas DIDAKTIK 40 a chces ji pouzit jako B-čko, tak to jde. Vcera tu http://oldcomp.cz/viewtopic.php?f=39&t=6733&start=393 o tom psal pwramp. Ma na to udelanou redukci.

_________________
ZX Spectrum, ZX Spectrum +, DIDAKTIK GAMA, DIDAKTIK M, DIDAKTIK KOMPAKT, D40, D80, Interface M/P, MELODIK, UR-4, BEST, KP 311, BT100, SP210T, GAMACENTRUM 01 (cierna), ROBOTRON K6304, divIDE, K-Mouse, PMD 85-2, Amiga 500, Amiga 500+, Amiga 1200


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 27.02.2020, 00:50 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2094
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
Doda píše:
Jde plna D40/80 pouzit jako B (extended mechanika)? Neptam se, jestli to nechodi nahodou, ale je mysleno, ze to tak ma fungovat? Nebo B je proste jen ta B?

Pokiaľ do plnej D40/D80 nepripojíš kábel do konektoru COMPUTER, stáva sa z nej D40B/D80B.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 27.02.2020, 03:12 
Offline
Kecálek

Registrován: 10.07.2014, 01:57
Příspěvky: 169
Has thanked: 25 times
Been thanked: 225 times
Nabla128k píše:
v čem tkví poznámka ub880d "checknem (opticky ;]) dlzku suboru disks.md3 obsahujuceho 2 mdos3 diskety"... tahle md3 image je velká, má 85MB...?
jedna mdos3 disketa je 866816 bytes, kedze ten testovaci "image" je zlozeny len z dvoch diskiet, je to dvojnasobok, to je ten PRINT 866816*2 co vo videu tak nemotorne zadavam ;] a potom som len ocami pozrel ci subor disks.md3 ma presne tolko bajtov.

Nabla128k píše:
update: ani tedy nově načisto vyrobený md3 pomocí MDOS Tool, kam jsem dal jen bootdisk z /mdos3/images z archivu mdos3, nefunguje, nenajde se...
skus mensiu particiu, ono totiz bootloader sice hlada bootdisk na disku bez ohladu na filesystem (preto ten subor na fat32 musi byt nefragmentovany), ale len do nejakej vzdialenosti, neprehladava uplne cely disk. ak by teda metadata fat32 zaberali prilis vela miesta a samotne data prveho suboru boli az za hranicou po ktoru hlada, bootloader disk nenajde.
ja pre mdos3 pouzivam extra particiu (particia typu 0x49), ale v tom videu som tym zbytocne nechcel windows svet miast ;] ak by si chcel skusit tu extra particiu, tak sprav linuxovym fdiskom na karte 2 particie, prvu fat32 a druhu typ 0x49. na fat32 potom mozes nahravat subory v akomkolvek poradi (esxdos rozumie strukture fat32), a virtualne diskety si hodis na druhu particiu (bez akehokolvek filesystemu) pomocou dd (v pripade ze je v linuxe karta na /dev/sdb: dd if=image.md3 of=/dev/sdb2). neviem uz ci treba aby mdos3 particia bola oznacena ako bootovacia (tusim to tak kedysi bolo), ja ju pre istotu vzdy oznacim ako bootovaciu (aj ked je ako druha). takto s particiou ani nemusi bootloader dlho hladat a bootdisk najde v zlomku sekundy (lebo z partition table v mbr najde cislo prveho sektoru particie a to je zaroven aj zaciatok prvej diskety = bootdisku, takze ho ma hned)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 27.02.2020, 09:11 
Offline
Prvnička

Registrován: 27.02.2018, 07:35
Příspěvky: 17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Jasně, pomohlo nakonec zmenšení a kompletní formát (nevím jestli obojí bylo nutné, každopádně funguje).
S tou druhou partition to vyzkouším. Překvapilo mě, jak dlouho trvá NMI handleru vyhledat disky na HDD. Tj. když se stiskne A a zadá maska nebo jméno nebo nic, tak to docela dlouho trvá. Jak to dopadne až tam nebude jeden obraz ale 10? Ono to asi musí projet fyzicky data disku a hledat ty hlavičková data, i když jsou od sebe konstantně vzdálená tak to asi zabere čas (a jak se pozná že už je konec...)

Každopádně díky. Ještě jsem tedy svým nepochopením čekal, že takto přes dfwload budu moct pak použít příkazy ESXDOS dál, ale to byl samozřejmě omyl. Nicméně to funguje a účel přenosu z d80 imagí na fyzické floppy to splní velmi dobře.

Tak ještě tu rozdvojku abych to mohl spustit s D80mini a nebyl tady úplně offtopic.

Sent from my VFD 820 using Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 01.03.2020, 04:38 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2094
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
Teraz už neviem, ale niekto tu spomínal že na bežný PC kábel nejdú dve mechaniky? Oni idú, keď sa správne nastavia. Pokiaľ sa to už vyriešilo tak mám sklerózu a opakujem sa (alebo opakujem po niekom), čo už. :roll:

Použitie PC kábla, dve IBM mechaniky (HD 1,44 MB, na disketách prelepiť dierku alebo použiť 720 kB diskety):
Jumpre na D80mini do polohy IBM. Na mechanikách je jumper DS0/DS1, ten treba nastaviť na oboch mechanikách na DS1 čo je v podstate B. PC kábel má kríženie, takže sa zamení A s B, a mechanika za krížením je A. Takto by mali fungovať obe mechaniky typu IBM. S mechanikami typu Schugart (zvyčajne 5,25" mechaniky, poznať ich podľa jumpera DS0/DS1/DS2/DS3) to nepôjde.

Mechaniky IBM a Schugart sa kombinovať nedajú, tam by bolo treba na jednej z nich použiť redukciu (alebo si vyrobiť špeciálne krížený kábel).

Pokiaľ sú obe mechaniky Schugart (5,25" alebo 3,5" DD 720 kB), je vhodné použiť D80 režim. Jumpre na D80 mini do polohy D80, na oboch mechanikách nastaviť DS0, a pripojiť ich káblom kríženým podľa D80.

Jumpre DC/RDY niesu v D80 využité, je jedno kde sú. Tak isto signál pre výber hustoty záznamu (HI/NO) nieje v D80 zapojený.

Pokiaľ nieje isté či je mechanika IBM alebo Schugart, stačí zobrať ohmmeter a premerať jumper DS0/DS1/DS2... kam vedia na konektor. Schugart má DS0 na pine 10, DS1 na 12, DS2 na 14 a DS3 na 6 (aspoň na 5,25" TEAC). IBM by mala mať DS0 na 14 a DS1 na 12.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 06.04.2020, 16:59 
Offline
Kecálek

Registrován: 06.04.2020, 16:24
Příspěvky: 240
Bydliště: Opava
Has thanked: 34 times
Been thanked: 76 times
sathack píše:
Tímto bych chtěl také poděkovat Billy48 dnes sestaveno a odzkoušeno. Skvělá práce.

Zdravím všechny !
ano, ještě žiju :)
Tento obrázek jsem viděl naposledy na svém monitoru v roce 2006.
Příloha:
mdos21.png
mdos21.png [ 241.28 KiB | Zobrazeno 6399 krát ]

A abych řekl pravdu, nevěřil jsem, že jej někdy uvidím i u někoho jiného. A už vůbec ne v roce 2020. Je to super, díky Billy48, skvělá práce! A dokonce jak si to binárně porovnávám, tak kromě jednoho byte v sekci s 8255 na adrese #2797 do toho ani nikdo nic nedopsal/neupravil. Zdroják k MDOSu 2.1 (i komentovaný výpis originálního MDOS 2.0) je veřejný a tak vývoji nestojí nic v cestě. Pokud bude zájem, klidně jej i sám znovu otevřu...
Škoda jen absence té 8255ky u D80mini. A třebas já osobně bych tam ani ten originální MDOS 2.0 nedal, protože on měl opravdu takové nepříjemné až zákeřné chyby. Podle mě neexistuje software, který by na MDOS 2.1 nefungoval, přičemž na 2.0 ano. Nebo jste něco našli?
MTs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moderní klon D40/D80?
PříspěvekNapsal: 08.04.2020, 10:26 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 02.08.2015, 15:23
Příspěvky: 269
Bydliště: Skalica
Has thanked: 57 times
Been thanked: 148 times
Ahoj,
Vitaj tu na fore a velka vdaka za tvoj MDOS2.1 :god: to bol jeden z dovodov preco som sa rozhodol pre radic verzie 2, lebo povodne som chcel jednotkovy radic s WDckom.
Ohladom 8255 mam v plane nadstavbu nad D80mini, preto tam su sig. listy a mal som to v plane do konca minuleho roka, ale casu je malo a nestihol som ani nakres :( Ale je vela moznosti do rozdvojky pripadne roztrojky zbernice napr: UR4, UPI (Jiiira), alebo ADPI8255A (CSS).
Original MDOS2.0 je tam aj preto, lebo ROMka ma 32kB tak preco to nevyuzit? :)

_________________
ZX Spectrum, ZX Spectrum +, DIDAKTIK GAMA, DIDAKTIK M, DIDAKTIK KOMPAKT, D40, D80, Interface M/P, MELODIK, UR-4, BEST, KP 311, BT100, SP210T, GAMACENTRUM 01 (cierna), ROBOTRON K6304, divIDE, K-Mouse, PMD 85-2, Amiga 500, Amiga 500+, Amiga 1200


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 441 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz