OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 25.04.2024, 23:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: software Bohemicus pro D40
PříspěvekNapsal: 17.11.2020, 16:24 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1524
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 386 times
Aha... já čekal na ten hromadný nákup s předáním v Praze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: software Bohemicus pro D40
PříspěvekNapsal: 17.11.2020, 17:40 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1565
Has thanked: 487 times
Been thanked: 642 times
Ano, to je samozřejmě také možné. Tak či tak bude nutné panu Kapounovi převést, takže jej prosím kontaktujte.

Předání pak můžeme provést některý týden v praze. Tento a příští jsem na homeofficu na Šumavě, takže by to akorát pěkně vyšlo :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: software Bohemicus pro D40
PříspěvekNapsal: 05.12.2020, 16:19 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1565
Has thanked: 487 times
Been thanked: 642 times
Tak, omluva za zpoždění se zdrojáky, už dorazily :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Jsem tedy hrdým majitelem kompletní produkce Bohemicus Software, dokonce s podpisy autora :A Ze sběratelského hlediska naprostá plomba :bomba:

Obrázek


Ale pak jsem se přestal radovat - zdrojáky, na rozdíl od ostatních disket, jsou na přelepené HD disketě! DD data na HD disketě, k tomu mráz, nechtěný magnetizmus přepravce... Riziko, že si celé kolečko s panem Kapounem zopakujeme (žádost, převod na účet, odeslání balíčku, čekání na balíček) tak nabylo reálných rozměrů. Ale za pokus to stojí, "uvidím co se z toho dá vydolovat."

Obrázek

Obrázek

Obrázek


A podařilo se, data jsou čitelná! :like:

Boot sektor obsahuje poznámku "ZxTree formatted." Jestliže nativní formátovací rutina MDOSu 1.0 byla PC-unfriendly, tak na rutině ZxTree by si PC neškrtlo ani náhodou. KryoFlux nezachytil ani jeden úvodní sektor během první otáčky a potřeboval na přečtení každé stopy dvě otáčky.

Obrázek


Chvíli jsem na to zíral a odříkával otčenáš. Tuhle situaci budu muset ještě pořešit, aby Track Mapa nereportovala, že data na stopě trvají 216 milisekund! Pro zajímavost (a taky pro oddálení úklidu) ještě dodám, že interval od indexu po index natahuju nebo zkracuju na oficiální dobu jedné otáčky, tj. 200 ms u 300 rpm mechanik, resp. cca 166 ms u 360 rpm mechanik (celočíselná numerika v nanosekundách, aby chyba byla minimální). Je to volitelná fíčura, resp. rada ze specifikace Stream formátu, pro mechaniky, které mají významnou odchylku počtu otáček od normy.

Za chvíli odešlu "odměny" v podobě imagů s prometheovskými zdrojáky v soukromých zprávách těm, kteří také přispěli (v seznamu v náhodném pořadí). Zbylé balíčky s fyzickými kopiemi jsou na cestě.
- mysiak001,
- Czech Human,
- dex,
- SCJoe,
- Kamil z Brna.
Pokud jsem na někoho zapomněl, prosím ozvěte se mi.
Všem zúčastněným včetně pana Kapouna velice děkuji za skvělou spolupráci! :like:

Pan Kapoun mi k těm zdrojákům ještě sepsal své osobní (nevím jestli dobové) poznámky, které dávám k dobru veřejně, coby ochutnávku toho, co vás ve zdrojácích čeká. Panu Kapounovi jsem vytvořené image nasdílel, takže je může kdykoliv poskytnout případným dodatečným zájemcům.

Enjoy!
:speccy: :ac:

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: software Bohemicus pro D40
PříspěvekNapsal: 05.12.2020, 16:30 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1524
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 386 times
Mi podepsané originálky přišly naštěstí normálně na DD disketách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: software Bohemicus pro D40
PříspěvekNapsal: 08.12.2020, 10:10 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1565
Has thanked: 487 times
Been thanked: 642 times
Dostal jsem svolení zveřejnit image AČ Slovníku (Mgr. Jan Kapoun, https://bohemicus-software.cz) - iniciály jsou podmínkou zveřejnění, protože jinak všichni víme, o jaký soft se v tomto vlákně jedná :-) Pokud chcete originálky (zdrojáků nebo některého z programů), napište si přímo panu Kapounovi, mail je v zápatí jeho stránek.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz