OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 20:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 11.07.2020, 20:49 
Offline
Kecka

Registrován: 11.07.2020, 20:03
Příspěvky: 34
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Zdravím,

mám jednu nebo dvě takové otázky. Možná že se to už zde řešilo, ale já jsem to bohužel nenašel. Vím že v 80. letech byly počítače nejspíš nedostupné, proto byly možná některé z mých pokusů je sehnat směšné (pravděpodobně níže zmíněné zastavárny)

1.Kde levně sehnat staré počítače a příslušenství k nim v Česku popřípadě na Slovensku?

Konkrétně mám na mysli počítače značky Commodore. Nejsem úplný začátečník, který by si chtěl koupit svůj první kousek do sbírky, ale moc jich také nemám (jen dva). Aukro celkem jde, ale není tam moc výběr, 90% počítačů je 64c nebo 64g. Ceny mi také nepřijdou takové že bych si naráz koupil 20 kusů. Zkusil jsem bazary, zastavárny a vetešnictví, bohužel jsem však ve více než 12 prodejnách nenašel ani jeden jakýkoliv počítač z tohoto období. Prodavači na mě hleděli jako že v 80. letech byly počítače? Jeden řekl že měl zx spectrum, ale hodně dávno. (měl jsem tam jít před dvaceti lety a možná bych uspěl)

2.Kde sehnat náhradní díly?

Samozřejmě, že v případě komodora se sama nabízí možnost koupit další stejný počítač a z něho si je vypůjčit. Některé internetové obchody jsem již našel na tomto fóru, ale nikdy není dost.

Děkuji za všechny rady a návrhy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11.07.2020, 23:17 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
eBay.de, napriklad. Asi jsi uz prosvihnul nejlepsi cas k nakupu, ale porad se jeste daji sehnat ty beznejsi kousky (16, +4), plastova i plechova 128 se obcas objevi. Celkem casto narazis i na VIC nebo nejaky ten 8032/8096, ale ty jsou temer vzdycky bez klavesnice.
Nahradni dily - opet ebay.de, na beznejsi osmibity se da sehnat vsechno.

V CZ/SK leda tak sledovat bazos.cz, ale moc sanci asi nemas.

Shanis neco konkretniho? Mam par PC10-III, ktere postupne opravuju.

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.07.2020, 09:51 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Buď německý eBay.de, jak navrhuje Kubík, popř. eBay.co.uk - v Británii mám prostřednictvím služby Nákupy v Anglii co chvíli otevřený "lot" na jejich skladě, kam by sis mohl nechat svůj úlovek poslat k mým ostatním balíčkům (resp. "našim" - kolega z kanclu si to tam taky posílá a pak se rozdělíme o náklady za přepravu v UK do ČR, vždy celkem kolem tisícovky, čili pětset pro každého). Eventuelně si vyrobit vlastní účet na jejich skladě :-) Přijímali i balíčky z Irska, což nevím jestli se nějak změní po Brexitu. Před pár dny jsem se zbrkle ukliknul a nechal si tam poslat balíček pod patnáct dolarů z USA, tak uvidíme jak se s tím poperou... :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.07.2020, 10:03 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2757
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Nebo Allegro, sbazar, bazos, Aukro, a dalsi inzertni servry.
Pripadne napis co shanis primo sem na forum do sekce bazar.

P. S. Levne se uz dnes sehnat neda nic, ta doba uz skoncila, kdy se dala sehnat Amiga za lahev rumu.

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.07.2020, 15:22 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Případně podplatit zaměstnance nejbližšího sběrného dvora. Nečekej zázraky, ale 2x, 3x do roka se poštěstí.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.07.2020, 15:51 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 20.02.2017, 01:17
Příspěvky: 800
Has thanked: 19 times
Been thanked: 48 times
Co se tyka Nakupu v Anglii.cz / Anglicku.sk, jsem zvedav jak budou fungovat po Brexitu pristi rok...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.07.2020, 19:59 
Offline
Kecka

Registrován: 11.07.2020, 20:03
Příspěvky: 34
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Ještě jednou děkuji za všechny informace. Alespoň můžu s klidem přestat chodit do bazarů a zastaváren s vědomím, že o nic nepřijdu.

Ohledně toho jak se ptal Kubik co sháním, tak jsou to hlavě osmibity. Žádné PC 10-III jsem nikdy neměl a moc o něm ani nevím, jen to že jej jde pravděpodobně využít jako prostředník pro přetahování programů z a na diskety pro commodore 64. I tak děkuji za nabídku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz