OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 01:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pentagram C64
PříspěvekNapsal: 12.05.2016, 20:36 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Jelikož trojice spectráckých isometrických her Knight Lore, Alien 8 a Pentagram od Ultimate Play the Game patří mezi mé oblíbené hry, rozhodl jsem se zahrát si port této hry pro C64. Zajímavostí je, že vznikla ze zdrojáků Atari verze, která vznikla přepsáním ZX verze z kódu Z80 do kódu MOS 6502 :-). Sáhl jsem po C64 verzi, protože měla zabudovaný trainer na nekonečné životy. Autor chtěl asi předejít vydáním cracnuté hry s nekonečným počtem inter a nakopnuté hry, jak je zvykem u C64 her. Ale to jsem neměl dělat. Hru jsem nedohrál, protože jsem nemohl najít poslední pátý medailon. Tu mapu jsem prošel dvakrát a prostě tam nebyl. Trápil jsem se s tím několik hodin a nebyla to zábava, protože C64 má slabý procesor a ten necelý megahertz prostě nestačí na tuto hru. Když se na obrazovce objeví 4 pohybující se objekty, tak se hra hrozně plouží. Když to někdo bude hrát na real HW, raději sáhněte po C128, kde to poběží rychleji o 25%. Měl jsem podezření, že ve hře je bug. Reportoval jsem to autorovi a opravdu tam byl bug v generování pěti medailonů. Autor emu vydal opravenou verzi 1.10, kterou si můžete stáhnout.
http://csdb.dk/release/?id=148188
I když je Pentagram nejlehčí hra z uvedené trojice, je bez časového limitu, tak bych ji bez nekonečných životů nikdy nedohrál. Chtěl bych vidět člověka, co by to poctivě natrénoval. Navíc se medailony generují náhodně ve 20 různých místnostech. Tak když jsem udělal ze sebe nechtěného betatestera, tak doufám, že si to na C128 alespoň někdo zahraje. A nyní čekám, kdy si zahraji slibovanou hru Mire Mare uvedenou v gratulaci při dokončení Pentagramu :-).


Přílohy:
Pentagram_C64.png
Pentagram_C64.png [ 6.93 KiB | Zobrazeno 3500 krát ]

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz