OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 09:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krucjata
PříspěvekNapsal: 12.03.2017, 14:48 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Poison mě pořád otravoval s longplay videem hry Krucjata, což je arkádová adventura. Jsem si říkal, že to zkusím. Bohužel ta hra je pekelně těžká. V každé obrazovce na vás čeká smrt. Trénink mi několik hodin zabral. Zadařilo se a je zde mé longplay video.
https://youtu.be/eDks__ZDJZs
Hru můžete sosnout zde
http://a8.fandal.cz/detail.php?files_id=2207
Na atarionline.pl je i verze s trainerem, která obsahuje úvodní obrázek. Jako adventura by to nebylo špatné, ale těch arkádových prvků a nepřátel je tam na můj vkus příliš mnoho. Hra vypadá mizerně, opět ve 4 barvách jak je na Atari zvykem (z pohledu skalního Spectristy). Škoda, že alespoň hlavní postavu autoři nevylepšili sprajty.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucjata
PříspěvekNapsal: 12.03.2017, 22:55 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 993
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 371 times
Vida, já zrovna na grafiku této hry koukal s otevřenou pusou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucjata
PříspěvekNapsal: 13.03.2017, 08:54 
za longplay Ti velice děkuji, krásně sem si těch 42minut užil:) nicméně sem nepochopil, jak si to myslel s ošklivou 4 barevnou grafikou a že jako Spektrista si myslíš!, že má Spectrum lepší barvy ve hrách a nebo snad dokonce více barev? ;-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucjata
PříspěvekNapsal: 13.03.2017, 09:50 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Tak ta hra mohla být barevnější. Třeba v obrazovkách s vodou je vidět 5 barev. Prostě se mi nelíbí, že nepoužili sprajt na postavu, kde mohli být další barvy. všechny obrazovky používají stejnou paletu barev. při tom mohli tu paletu barev měnit pro různé lokace. Jinak i 4 barevná grafika dokáže být vkusná a pěkná. Viz třeba Misja nebo Xenophobe. Hlavní postava mi připadá jako úchyl, který každou chvílí rozevře svůj dlouhý plášť a ukáže pinďoura. Při sebrání předmětu začne kroutit hlavou a dělat nene. Prostě jsem chtěl říct, že si s tou hrou mohli autoři více pohrát a mohla vypadat graficky lépe.

A ano, arkádové adventury na ZX jsou barevnější. Vezměte kterýkoliv díl Dizzyho, Towdie, Seymour, Three Weeks in Paradise atd. Ale to je dáno HW, kdy ZX dokáže zobrazovat naráz 15 barev bez žádných triků a u Atari to není tak jednoduché. Zase na ZX musí být přizpůsobená grafika atributům 8x8 pixelů a při pohybu objektů dochází k atributovým kolizím. Asi je to tím, že jsem vyrostl na Spectru a jeho grafika se mi líbí více než u Atari a nevadí mi atributové kolize :-).

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucjata
PříspěvekNapsal: 13.03.2017, 14:12 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 993
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 371 times
Já bych to s těmi čtyřmi barvami neviděl tak zle. Pro celkovou atmosféru hry jsou myslím zvoleny dobře. Asi je to taky tím, že se podstatná část hry odehrává v "přírodě", byť poněkud bahnité a ne v železobetonové pevnosti. Já měl vždycky rád spíše exteriéry plošinovek tohoto stylu.

Zajímavé by bylo srovnání s hrou Miecze Valdgira II - Wladca Gor. Tam mi přijde grafika hlavního hrdiny poněkud lepší, i když to není dvakrát sympaťák. Zase grafika exteriérů se mi líbí méně než u Krucjaty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucjata
PříspěvekNapsal: 13.03.2017, 14:17 
baktra píše:
Já bych to s těmi čtyřmi barvami neviděl tak zle. Pro celkovou atmosféru hry jsou myslím zvoleny dobře. Asi je to taky tím, že se podstatná část hry odehrává v "přírodě", byť poněkud bahnité a ne v železobetonové pevnosti. Já měl vždycky rád spíše exteriéry plošinovek tohoto stylu.

Zajímavé by bylo srovnání s hrou Miecze Valdgira II - Wladca Gor. Tam mi přijde grafika hlavního hrdiny poněkud lepší, i když to není dvakrát sympaťák. Zase grafika exteriérů se mi líbí méně než u Krucjaty.


Ono těhle graficky "lepších adventur" vzniklo více:

Miecza Waldgira I
Miecza Waldgira II
Incydent
Dwie Wieze
Magia Krzystalu
Krucjata

snad sem na žádnou nezapomněl, všechny mají výjimečně hezkou grafiku, animace i hratelnost. Myslím, že někde psali o konverzi grafiky z amigy :)

jo a agent v Krucjatě nedělá nene, ale rozhlíží se kolem sebe, jestli je sám a může ten předmět sebrat (nenápadně, aby ho nikdo neviděl) :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucjata
PříspěvekNapsal: 13.03.2017, 14:29 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2757
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
solaris104 píše:
Poison mě pořád otravoval s longplay videem hry Krucjata, což je arkádová adventura. Jsem si říkal, že to zkusím. Bohužel ta hra je pekelně těžká. V každé obrazovce na vás čeká smrt. Trénink mi několik hodin zabral. Zadařilo se a je zde mé longplay video.
https://youtu.be/eDks__ZDJZs
Hru můžete sosnout zde
http://a8.fandal.cz/detail.php?files_id=2207
Na atarionline.pl je i verze s trainerem, která obsahuje úvodní obrázek. Jako adventura by to nebylo špatné, ale těch arkádových prvků a nepřátel je tam na můj vkus příliš mnoho. Hra vypadá mizerně, opět ve 4 barvách jak je na Atari zvykem (z pohledu skalního Spectristy). Škoda, že alespoň hlavní postavu autoři nevylepšili sprajty.



Tak to jsi borec, na to bych asi neměl trpělivost.

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucjata
PříspěvekNapsal: 13.03.2017, 18:41 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 993
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 371 times
Poison píše:
baktra píše:
Já bych to s těmi čtyřmi barvami neviděl tak zle. Pro celkovou atmosféru hry jsou myslím zvoleny dobře. Asi je to taky tím, že se podstatná část hry odehrává v "přírodě", byť poněkud bahnité a ne v železobetonové pevnosti. Já měl vždycky rád spíše exteriéry plošinovek tohoto stylu.

Zajímavé by bylo srovnání s hrou Miecze Valdgira II - Wladca Gor. Tam mi přijde grafika hlavního hrdiny poněkud lepší, i když to není dvakrát sympaťák. Zase grafika exteriérů se mi líbí méně než u Krucjaty.


Ono těhle graficky "lepších adventur" vzniklo více:

Miecza Waldgira I
Miecza Waldgira II
Incydent
Dwie Wieze
Magia Krzystalu
Krucjata

snad sem na žádnou nezapomněl, všechny mají výjimečně hezkou grafiku, animace i hratelnost. Myslím, že někde psali o konverzi grafiky z amigy :)

jo a agent v Krucjatě nedělá nene, ale rozhlíží se kolem sebe, jestli je sám a může ten předmět sebrat (nenápadně, aby ho nikdo neviděl) :)


Ano, vetšina z těchto adventur měla slušnou grafiku.
Přemýšlím kam zařadit Swiat Olkiego. Pěkné, ale možná trochu "toxické" barvy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz