OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 14:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dizzy
PříspěvekNapsal: 31.05.2014, 20:10 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1911
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 813 times
Není to Fantasy World Dizzy, ale Treasure Island Dizzy. Inspirovali se verzí z 16-bitů, která je trošku rozšířenější než verze z 8-bitů. Zkoušel jsem hrát tu Atari verzi, ale je to plné bugů a prostě ten grafický mód mě odpuzuje, standardní jednu obrazovku natáhli na dvě a pak vše vypadá tlustě.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dizzy
PříspěvekNapsal: 31.05.2014, 22:28 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2280
Bydliště: Brno
Has thanked: 843 times
Been thanked: 302 times
No to uznavám, ale asi by stačilo zúžit pouze Dizzyho?

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dizzy
PříspěvekNapsal: 03.06.2014, 20:07 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
solaris104 píše:
Ale klon Flappy Bird na Atari je a dokonce je graficky podobny mobilní verzi.
http://www.atarionline.pl/v01/index.php ... Flappy_(v2)
První klon Floppy Bird je graficky příšerný.

Prečo hovoríte o Flappy Birde ako o originále? Ja som to hral na Siemense S65 niekedy v roku 2006 a po asi 3 pokusoch som to uzavrel s tým, že je to o ničom. Niekto spraví 4. alebo 5. klon pre Android a už sú z toho všetci hotoví, hoci je to v podstate len retro hra.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dizzy
PříspěvekNapsal: 03.06.2014, 21:00 
Milsa píše:
solaris104 píše:
Ale klon Flappy Bird na Atari je a dokonce je graficky podobny mobilní verzi.
http://www.atarionline.pl/v01/index.php ... Flappy_(v2)
První klon Floppy Bird je graficky příšerný.

Prečo hovoríte o Flappy Birde ako o originále? Ja som to hral na Siemense S65 niekedy v roku 2006 a po asi 3 pokusoch som to uzavrel s tým, že je to o ničom. Niekto spraví 4. alebo 5. klon pre Android a už sú z toho všetci hotoví, hoci je to v podstate len retro hra.


já o tý hře nikdy neslyšel. dozvěděl e se o ní až když se psalo, že ji stáhnul z prodeje a přichází denně o milion korun. Takže pro mě to zase takové retro není:)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dizzy
PříspěvekNapsal: 03.06.2014, 21:13 
Offline
Kecálek

Registrován: 06.09.2013, 18:35
Příspěvky: 113
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times
misticjoe píše:
OK, beru, že naprgat to v nějakém lepším bravném tricky-módu nebude jednoduché. Ale tak od toho jsou zkušenější, aby případně autorovi poradili :-) (tedy samozřejmě, pokud by o to stál - mě osobně přijde škoda nevyužít pořádně možností holého Atárka u nové hry, speciálně u takové legendy, jakou je Dizzy)

Taketo nazory ma vzdy vedia vytocit. Mne sa ta hra nahodou paci, je to farebne, plynule to scrolluje a zda sa, ze sa aj dobre hra. Moc sa mi nepaci ten horny panel, ale to by som prezil.

Viac ma ale stve, ze si ludia neuvedomuju, co je za tym roboty. Sam mam rozrobenu hru na Spectrum a kodit to po veceroch, hlavne ked programujem aj cely den v robote, je fakt neuveritelne tazke. Takze autorom prajem vela sil do programovania, hracom vela zabavy z hry a kecalom trochu pokory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dizzy
PříspěvekNapsal: 03.06.2014, 21:44 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
2 mikezt: Vytáčí? Ale proč? Protože jsem si dovolil zmínit, že by hra mohla vypadat vizuálně lépe? No mohla! Už třeba použítí "copper efektu" na pozadí by tomu hodně pomohlo. Nikomu ale nikde nenutím, že to tak být musí. Sám mám rozpracovanou hru na Amigu už přes 3/4 roku a dodělávám ji ne po večerech, ale opravdu když dá malej pokoj, není práce (někteří z nás nemají 8mi hodinovou pracovní dobu, ale makají dokud je potřeba) a nemám nic urgentnějšího k vyřešení. Ale když chci mít něco hezké a efektní, tak si na to prostě najdu chvíli, odložim třeba design dalšího levelu a jdu vylepšovat.
2 Poison: Tuším, že na iDnes psali, že ji stáhnul právě proto, že je mu hodně lidí psalo, že se jedná o kopii již několikrát viděného konceptu. Navíc ji prý mezi TOP stahované hry dostal ne zrovna košér způsobem, ale měl zaplacenou firmu, která mu vytvářela hity.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dizzy
PříspěvekNapsal: 04.06.2014, 14:39 
Mne sa nahodou grafika velmi paci. Na Atarku nieje vobec jednoduche nieco take urobit... Ak by bol pouziti hires mas len 2farby...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dizzy
PříspěvekNapsal: 04.06.2014, 16:30 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:40
Příspěvky: 1920
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 895 times
Been thanked: 693 times
tak kdyby v hires byly 2 barvy tak je to jeste dobry, ale tam je jenom 1 barva ve dvou odstinech...

A ja mam pocit, ze to neni hires, ale barevnej rezim. Vejcous je totiz tak sirokej, protoze to je v grafice s sirkou 160 pixelu.

_________________
www.krupkaj.cz ~ www.atariportal.cz ~ jaysoft.atari.org
:busybee:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz