OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 22:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: XE s VBXE to DSUB Output (VGA)
PříspěvekNapsal: 16.11.2018, 15:44 
Tak sem se stal šťastným majitelem monitoru Benq 19" :) Zatím testuji A1200 a abych řekl pravdu obraz je grandiózní ! Dále bude JAG s redukcí od krupkaje a následně otestuji ST s redukcí ( . . . nemůžu si vzpomenout . . . . nooo . . jo od krupkaje :) ). Tímto mu moc děkuji nejen za ony redukce ale i za myšlenku zkusit VBXE RGB výstup na onom Benqu. takže dnes mi z GMka přišly DB15 konektorky tak sem se pln nadšení na to vrhl. Tak a tady se to zaseklo :)

Stáhl sem si PDF manuál K VBXE 2.1, které vlastním a moc tomu nerozumim:(

https://lotharek.pl/files/vbxe/manual.pdf

předpokládal sem, že je to jen 5 drátků + zem a ono je to uplně jinak. no R, G, B, Vert, Hor sync a GND. Jak víte nejsem uplně zběhlý v tomto takže bych moc rád poprosil o obrázek pro mě, podle kterého to můžu zprasit sám :)

moc díky všem :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: XE s VBXE to DSUB Output (VGA)
PříspěvekNapsal: 16.11.2018, 17:59 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:40
Příspěvky: 1920
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 895 times
Been thanked: 693 times
hmm to neni moc pekne, oni tam totiz maji csync. Ten se musi sync separatorem rozlozit na vsync a hsync. Slouzi na to LM1881. Kdyz se podivas na ten Jaguari adapter tak, tam je. Bude se to muset dodelat do Atarka, jinak ti ten VGA monitor toho moz nezobrazi. Myslel jsem, ze tam jsou vyvedeny oba ty syncy.
Nastesti k tomu cipu jsou potreba akorat 3 kondiky a jeden odpor. Mel jsem presne tohle i na GBS8200.

_________________
www.krupkaj.cz ~ www.atariportal.cz ~ jaysoft.atari.org
:busybee:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: XE s VBXE to DSUB Output (VGA)
PříspěvekNapsal: 16.11.2018, 19:17 
krupkaj píše:
hmm to neni moc pekne, oni tam totiz maji csync. Ten se musi sync separatorem rozlozit na vsync a hsync. Slouzi na to LM1881. Kdyz se podivas na ten Jaguari adapter tak, tam je. Bude se to muset dodelat do Atarka, jinak ti ten VGA monitor toho moz nezobrazi. Myslel jsem, ze tam jsou vyvedeny oba ty syncy.
Nastesti k tomu cipu jsou potreba akorat 3 kondiky a jeden odpor. Mel jsem presne tohle i na GBS8200.


aha, takto vypadá, že sem skončil :) Neumim si představit jak to je složité to udělat, pár drátků bych zapájel, ale tohle nedám. Myslels mezi výstup a VBXE dát nějaký plošňáček s tím co jsi psal ? Resp teda asi mezi jeden drátek na csync a z něj pak povedou ty dva.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: XE s VBXE to DSUB Output (VGA)
PříspěvekNapsal: 17.11.2018, 12:51 
Offline
Profík

Registrován: 27.07.2013, 13:24
Příspěvky: 903
Has thanked: 25 times
Been thanked: 125 times
Na VBXE existují i alternativná VGA core, které ty další sync vytahují z nějakého nepoužitého (?) pinu na VBXE konektoru. Není tam ten sync i v případě standardního FX core? Každopádně to je otázka na jiné fórum nebo spíš přímo na autory.

_________________
Atari 600XL, 800XL/XE, 130XE, ST, STE, MegaST, 7800, JaguarCD, Commodore C64, Amiga 500/Plus, 1200, CDTV, Sinclair QL + GC, Sharp MZ800, Sord M5, CPC 6128, Spectravideo SVI X'Press, Sony HB-750, Philips CDi 370, Ohio Scientific Challenger, Eureka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: XE s VBXE to DSUB Output (VGA)
PříspěvekNapsal: 19.11.2018, 10:18 
napsal sem lotharkovi tak uvidíme. nicméně zatím mi ještě ani na jeden dotaz co sem mu poslal neodpověděl :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: XE s VBXE to DSUB Output (VGA)
PříspěvekNapsal: 19.11.2018, 11:26 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:40
Příspěvky: 1920
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 895 times
Been thanked: 693 times
Tak ten separator se da postavit na univerzalni desticce. Jestli chces tak ti ho udelam.

_________________
www.krupkaj.cz ~ www.atariportal.cz ~ jaysoft.atari.org
:busybee:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz