OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 22:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: jak jednoduše xex to kazeta
PříspěvekNapsal: 08.06.2016, 16:09 
je nějaký atari SW, který umí z ramdisku hodit v T2000 na kazetu xex soubor? (hru demo . . )

příklad. zkopíruju z diskety do ramdisku hru v xex. pak spustim tool a ukážu mu tohle zkopíruj na kazetu v T2000, nebo v universal turbo . . vše jen na real atari bez Turgena. nic proti němu, ale chtěl bych to jen na real atárku. kdysi se to přeci muselo nějak dělat:)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak jednoduše xex to kazeta
PříspěvekNapsal: 08.06.2016, 18:14 
Offline
Stydlín

Registrován: 07.05.2014, 12:55
Příspěvky: 9
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Pokud si to dobře pamatuju, tak to uměl Bewesoftův B-Tape viz http://www.atari8.cz/calp/data/jrc_bw_bt/index.php?c=47.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak jednoduše xex to kazeta
PříspěvekNapsal: 09.06.2016, 08:08 
filipus píše:
Pokud si to dobře pamatuju, tak to uměl Bewesoftův B-Tape viz http://www.atari8.cz/calp/data/jrc_bw_bt/index.php?c=47.


tohle sem nemyslel. ty 1kb bloky umim uložit také, přes MD dos, co mam v cartu:)

nicmene, jak se mohlo takovejch her zturbovat když na to neni žádnej tool:) Něco vymyslim .. . možná . . .. pokus, omyl ;-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak jednoduše xex to kazeta
PříspěvekNapsal: 09.06.2016, 10:09 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 375 times
Já myslím, že se to dělalo přímo kopírováním disketa - hlavní paměť - kazeta, bez RAMDISKu, třeba programem COPY.TSD. Chce to pak ale disketovou jednotku, která je průchozí.

Poctivě jsem prohledal své archivy programů (a taky archiv na atari.turiecfoto.sk), ale vždycky jsem našel jen programy co kopírují Turbo 2000 -> disketa/ramdisk, ale ne opačně (s výjimkou COPY.TSD - ten ale zase neumí RAMDISK).

Nejsem zrovna expert na zapisovací rutinu Turba 2000 (napsal jsem jen jeden jediný kopírák), ale myslím, že z RAMDISKu se přímo kopírovat nedá. Domnívám se, že nejprve se program musí celý natáhnout do běžné paměti a pak zapsat do formátu Turbo 2000. To samozřejmě omezuje maximální velikost kopírovaného programu na nějakých 46 KB (možná více pokud se použije paměť pod ROM). Vhodné prostředí na spuštění takového kopíráku by byl Q-MEG, protože obslouží disketu i RAMDISK a moc nepřekáží v běžné paměti.

Program zapisovaný do formátu Turbo 2000 se samozřejmě musi přestrukturovat tak, aby obsahoval jen jeden čistě datový segment a jeden RUN vektor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak jednoduše xex to kazeta
PříspěvekNapsal: 09.06.2016, 11:16 
tito_ii píše:
Já myslím, že se to dělalo přímo kopírováním disketa - hlavní paměť - kazeta, bez RAMDISKu, třeba programem COPY.TSD. Chce to pak ale disketovou jednotku, která je průchozí.

Poctivě jsem prohledal své archivy programů (a taky archiv na atari.turiecfoto.sk), ale vždycky jsem našel jen programy co kopírují Turbo 2000 -> disketa/ramdisk, ale ne opačně (s výjimkou COPY.TSD - ten ale zase neumí RAMDISK).

Nejsem zrovna expert na zapisovací rutinu Turba 2000 (napsal jsem jen jeden jediný kopírák), ale myslím, že z RAMDISKu se přímo kopírovat nedá. Domnívám se, že nejprve se program musí celý natáhnout do běžné paměti a pak zapsat do formátu Turbo 2000. To samozřejmě omezuje maximální velikost kopírovaného programu na nějakých 46 KB (možná více pokud se použije paměť pod ROM). Vhodné prostředí na spuštění takového kopíráku by byl Q-MEG, protože obslouží disketu i RAMDISK a moc nepřekáží v běžné paměti.

Program zapisovaný do formátu Turbo 2000 se samozřejmě musi přestrukturovat tak, aby obsahoval jen jeden čistě datový segment a jeden RUN vektor.


tak já to otestuji, moc díky za TIP


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz