OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 27.04.2024, 11:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ST Brigáda
PříspěvekNapsal: 15.07.2023, 15:06 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 13.04.2018, 16:59
Příspěvky: 268
Bydliště: Pragl
Has thanked: 88 times
Been thanked: 64 times
No,
Dedy : Ano, ale musis pockat, vse mi trva ... mam na Amize navod jak na partisny v Pistorm32 na Amize 1200 ;-) Mesic jsem to lamal, nez jsem pochopil, ze tam je jeste jedna mira abstrakce :-D viz https://www.amigaportal.cz/node/160182/page7 comment #98 .
A dalsi vec. Pro Amigu jsem naprosta lama... u Atari taky, ale tam to maskuji za znalosti Shonyho, co mi to opravi :-D ... O filesystemech Amigy vim pendrek. Sam ted bojuju s MorpOSem v kombu s bootem Tiger/OS 9 do kupy.

Ono ta hlavicka je docela jednoducha. Problem je, ze PP ma pro me zatim nepochopitelne pocitani extended partisny, kde partisny v extended tablu velikosti presahuji extended definovany space. Pro zapis dat zminovanym zpusobem to fakt nevadi, avsak nedoporucuji pouzit posledni partisnu, kde ten vypocet hapruje, pro prenos dat.

HDDriver to ma hezky, predpisove, ale vubec nic neresi. Vesmes po rozebrani tech filesystemu musim uznat, Ze Putnik je subjektivne lepsi pro ST/STE/MST/MSTE . TTcko jsem zatim nezkusel.

krupkaj ... to je vyzva :-D V MST mam IDE na na CF, v MSTE ted dokoncuju ACSI stm32 ... tak ja to zkusim pro PP, image z jednoho do druheho. Potrva to, ale diky za navod na pokracovani :-D Myslim, ze to bude jen poskladani flagu. On PP nedava nikdy nic, co neni bezpodminecne potreba, zatimco HDDriver napere vsechno vsude.

f.

_________________
STbrigáda
Atari MST2/4Mb ,MSTE/4Mb, Tower TT030


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST Brigáda
PříspěvekNapsal: 16.07.2023, 01:35 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10140
Bydliště: Praha
Has thanked: 1961 times
Been thanked: 1523 times
K naučení filesystémů Amigy doporučuji pro první seznámení, aby sis vylistil z DEVSů třeba DF1, k tomu PC0, FFS (ze starého WB), PFS. Z toho pochopíš základ. Pak samo disassemblované handlery, atd. Amigáckej řadič není ničím omezený. Ale stejně - nic už nebylo neobjeveno (viz non-DOS diskety, kde prostě v boot sektoru máš zavaděč, kde je "fat" diskety, řekne řadiči na kolik otáček se má točit, kolik má tracků/půl tracků, jestli využije jen jednu stranu nebo obě, atd). Pod linuchem jsou AFS hadlery, Winy s WinUAE zase umí dokonale tvořit oddíly na diskách. Upa nevím, co Dedy přesně chce. Diskety bez spešl káblu na PeCi nezapíšeš (ano, ještě existuje "trik" s dvouma mechanikama, ale ten se mi v reálu nikdy nepovedlo zprovoznit).

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST Brigáda
PříspěvekNapsal: 16.07.2023, 07:25 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2014, 18:29
Příspěvky: 1501
Bydliště: Milovice
Has thanked: 12 times
Been thanked: 370 times
Dobré ráno, nechcem veľmi prudiť, na Amiga FS si založte iné vlákno. Peace !!!

_________________
STbrigáda
Atari 800XL, POFO, Atari Mega 2/4Mb Ram, Atari Mega STe, Atari TT 030


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST Brigáda
PříspěvekNapsal: 16.07.2023, 16:25 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 11:54
Příspěvky: 361
Bydliště: Vyškov, ČR
Has thanked: 313 times
Been thanked: 55 times
Pardon, admin může když bude fmatejic souhlasit, jinak to až tak moc nespěchá.

_________________
Asus Zenbook UX 433FA, Ubuntu 22.04
Amiga 600, 2MB chip, Fúria EC020, WB3.1.4, Powerbook v58, MOS 3.18 reg.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz