OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 10:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 06.09.2017, 21:37 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Vždyť píše, že se do 5cm s hotovým převodníkem nevejde. Danharde, čteš, nebo jen trolíš?

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 06.09.2017, 21:55 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 16.06.2014, 12:23
Příspěvky: 3676
Bydliště: Jesenice u Prahy
Has thanked: 28 times
Been thanked: 280 times
Omlovám se, četl jsem jen kousek příspěvku, že to nechceš v bublinkové obálce.
Tak mi to odpusťte, nebo mi polibte ...

Taky jsem to odhadoval jen od pohledu, možná už blbě vidím, ale úplně blbej snad nejsem, VGA konektor nemá na šířku rozhodně 50mm :roll:

_________________
Diagnóza: Touretteův syndrom, Koprolálie, Dyslexie, Obsedantně kompulzivní porucha.
Kalkulačky: Privileg PR56, TI51-III, TI57, TI58, TI59, TI83, TI-83 Premium CE, TI89
Počítadla: BOBO64, ZX48 plus, DG-88, Didaktik-M, C16, C64C, Amiga 500+, MZ800, MUPID C2A2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 07.09.2017, 15:53 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:40
Příspěvky: 1920
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 895 times
Been thanked: 693 times
ja to balil do tvrde peny a posilal jsem to uz Poisonovi a Dexovi. Ti muzou reagovat jestli to doslo v pohode. A proslo mi to jako psani, ale myslim ze to je na hrane.

_________________
www.krupkaj.cz ~ www.atariportal.cz ~ jaysoft.atari.org
:busybee:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 08.09.2017, 14:49 
Offline
Prvnička

Registrován: 16.05.2013, 19:38
Příspěvky: 24
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
krupkaj píše:
... A proslo mi to jako psani, ale myslim ze to je na hrane.


A vida, a mě jsi doporučoval verzi doporučený balíček, což je citelně dražší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 08.09.2017, 15:24 
Offline
Prvnička

Registrován: 16.05.2013, 19:38
Příspěvky: 24
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Zabalil jsem dnes a odeslal po jeden hotový kus a jednu stavebnici na adresy, které jsem měl k dispozici. Mám ještě třetí, ale ta je podle pořadí mimo dostupné množství. Nicméně pokud nedostanu adresy těch podle pořadí, prostě ji použiji.

Hotový výrobek má tloušťku 4 cm. Na jedné straně z toho trčí kulatý DIN 13 konektor, na opačné VGA a cinče. Bál jsem se, že po zabalení to bude přes limit 5 cm, ale i když jsem to obalil kartonem, přídavnou vrstvou bublinek a pak vložil do bublinkové obálky, prošlo to. Musel jsem trochu přitlačit při prostrkávání škvírou pod okénkem poštovní přepážky – snad to mají tam nastaveno jako jakýsi rozpoznávací filtr.

Poštovné činilo 49 Kč. Podle ceníku má stát doporučené psaní do 100 g 46 Kč a do 500 g 48 Kč, tady ta těžší obálka má udanou hmotnost 54 g. Záhada, ale furt lepší než platba za doporučený balíček.

Obálky jsem kupoval po šesti korunách, z čehož dohromady vyplývá cena odeslání poštou.

Včera před odjezdem do Olomouce na Atari klub jsem dopájel dva rozdělané kousky a pak je doma zkoušel. Před tím se tak stalo pouze v Olomouci, protože doma nemám doposud stabilně umístěné ST. Jak jsem na to sahal a při přepínání s tím hýbal, způsobovalo to RESET počítače. Ono je to logické, když je vyvolávaný signály z toho konektoru.

Takže nemůže to být volně ve vzduchu, jak jsem to měl v tu chvíli. On také autor rozměry zřejmě dělal s ohledem na stabilitu a destička se opírá svojí spodní hranou o plochu, na níž je počítač položený, pokud je nepřesáhne jak jsem to měl v tu chvíli. Když se opírá, je to celé stabilní.

Z toho vyplývá potenciální problém s krabičkou – tloušťka její stěny bude navíc mezi stolem a tímto modulem, takže bude tento pak vychýlený nahoru, tím víc, čím bude stěna tlustší. Snad by tady byla možnost k tomu přihlédnou již při konstrukci krabičky – totiž stejně musí snad být minimálně ze dvou dílů. A kdyby spodní část destičky zapadla mezi tyto dvě části, takže by nebyla překryta, nebyl by pak problém. Nevím ovšem, jestli by bylo jednoduché takto tu krabičku sestrojit.

Co se týče chybějících trimrů, dnes jsem dostal internetí poštu přeposlanou Honzou v Řecku, o jejich dostupnosti u TME. Paráda … jenže jakkoliv jsem normálně doma jakožto nezaměstnaný, zrovna od příštího týdne mám nabídku na desetidenní brigádu, kterou dost dobře nemůžu odmítnout. Což generuje problém s převzetím zásilky. A já zatím nevím, jaká tam bude pracovní doba. Uvidím v pondělí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 08.09.2017, 17:27 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
Poslana adresa na SZ.

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 11.09.2017, 17:31 
Offline
Prvnička

Registrován: 16.05.2013, 19:38
Příspěvky: 24
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Dostal jsem dnes v rozmezí půlhodiny potvrzení o dodání dvou balíčků z pátku a odeslal doporučenou zásilku do města Košice hmotnosti 157 g za cenu 134 Kč. Tohle stálo přesně podle ceníku.

Odpověď na otázku – ne, neposílám balíčky na dobírku. Nenapsal jsem číslo konta pro poslání penízků neb jsem s tím v pátek spěchal a pak mi došlo, že to je pojištěné a když se to ztratí, dostanu peníze od pošty. Dost času to udělat až to dojde, což je zřejmě dnes.

Příjemci stavebnic vědí jak je osadit?

Zásilka totiž neobsahuje žádné schema či jiné informace.

Já jsem na požádání posílal jednomu zájemci soubory Eagle co jsem měl od Honzy a ten se pak dodatečně vyjádřil, že snad já mám jen nějakou starší verzi a že to zkontroluje až se vrátí z Řecka.

Psal jsem o problému s otočením VGA konektoru, ale trochu nepřesně. Ono to není vysloveně tak, že jeho vývody se dají ohnout nepatrnou silou, což jsem tvrdil. Problém je v ohromné síle potřebné na protlačení dvou postranních trnů konektoru příslušnými otvory v plošáku, takže případné ohýbání vývodů pak není ani poznat jako mechanický odpor navíc.

Pozor – vzpomněl jsem si na další problém co se stal Honzovi. Během pájení několika kousků zničil jeden fyzický přepínač. Ony ty potvůrky se pájí o poznání hůř než třeba smd odpory či kondíky. Ty jsou proti nim snadné. Tak si na to dejte pozor, neb toto nejde koupit v běžném obchodě.

Já asi zničil jeden stabilizátor, ale ten snad jde koupit všude, akorát že větší množství z Číny vyjde pak na kus citelně laciněji.

Odporové trimry mají dost velkou toleranci hodnot. Můj měřák mi tvrdil hodnoty od 246 po 275. Proto, když už jsem dostal jejich hromádku od Honzy, proměřil jsem je a sestavil co nejpodobnější trojce. Nevím, zda to bude mít praktický význam. Ale protože jsem si s tím už dal práci, tak jsem dnes při balení dvou stavebnic do jedné zásilky tyto trojice zabalil zvlášť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 11.09.2017, 17:46 
Offline
Prvnička

Registrován: 16.05.2013, 19:38
Příspěvky: 24
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Ještě co se týče odporu a kondenzátorů. Protože hodnota 100 ómů je příliš velká a nějaké malé nemáme vyzkoušeny, Honza je prostě neosazoval a jejich pozici zakápl cínem, čili to propojil přímo. Asi to tak udělám i u těch mých, kde jsem řešení tohoto problému zatím odložil. Ke stavebnicím je přikládám, když už jsou zakoupené a započítané, ale nedoporučujeme je osazovat.

Samotný smd odpor má na sobě číslo udávající jeho hodnotu a je v papírovém obalu.

Kondenzátory NEMAJÍ označení! Ale dokud nejsou vytaženy z obalu, dají se lehce rozeznat. Menší 100 nanofaradu jsou totiž v papírovém obalu jako odpory, ale větší 470 nanofaradu mají obal plastový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 11.09.2017, 19:16 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2014, 18:29
Příspěvky: 1491
Bydliště: Milovice
Has thanked: 12 times
Been thanked: 368 times
Veľmi pekne ďakujem Zdenkovi za adaptér/stavebnicu. Prišlo všetko v poriadku a oceňujem dôslednosť a kvalitu balenia za mňa :like:
Už aj sa vrhám na kompletovanie a posielam peniaze.

:atari: zdar !!!

_________________
STbrigáda
Atari 800XL, POFO, Atari Mega 2/4Mb Ram, Atari Mega STe, Atari TT 030


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 13.09.2017, 13:24 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
Dakujem Zdenkovy.Adaptery prisli bleskovo na SK.Poriadne zabalene.Vecer ich vyskusam na Samsungu.Este poprosim Zdenek precitaj si SZ.

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 14.09.2017, 07:58 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1029
Has thanked: 444 times
Been thanked: 155 times
Já taky moc děkuji. Adaptér dorazil neporušen v perfektní kondici.
Skvělá práce!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 28.09.2017, 21:00 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
Peniaze poslane. Adapter funguje aj na Samsungu...

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 28.09.2017, 22:59 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:40
Příspěvky: 1920
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 895 times
Been thanked: 693 times
muzes napsat na kterem? Jedou barevne i mono rozliseni?
Mozna bysme mohli udelat seznam monitoru, ktere to podporuji.

_________________
www.krupkaj.cz ~ www.atariportal.cz ~ jaysoft.atari.org
:busybee:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 28.09.2017, 23:42 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
krupkaj píše:
muzes napsat na kterem? Jedou barevne i mono rozliseni?
Mozna bysme mohli udelat seznam monitoru, ktere to podporuji.

Mozno by kazdy mohol urobit fotku svojho monitora... A napisat typ. Rano napisem presny typ. A dam fotku...

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ST VGA adapter
PříspěvekNapsal: 09.10.2017, 21:01 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:40
Příspěvky: 1920
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 895 times
Been thanked: 693 times
Jenom tak pro zajimavost na akci OFAM jsme uspesne otestovali monitor NEC Multisync EA192M.
http://www.krupkaj.cz/xgal/album.php?show=OFAM13#42

_________________
www.krupkaj.cz ~ www.atariportal.cz ~ jaysoft.atari.org
:busybee:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz