OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 27.04.2024, 09:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VORON 2.4 350x350 nebo Průša XL?
PříspěvekNapsal: 20.02.2024, 18:58 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.02.2018, 11:31
Příspěvky: 255
Bydliště: Praha
Has thanked: 0 time
Been thanked: 63 times
Přemýšlím o tom, co si pořídit.
Máte nějaké vlastní zkušenosti? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VORON 2.4 350x350 nebo Průša XL?
PříspěvekNapsal: 20.02.2024, 20:14 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2013, 14:08
Příspěvky: 1070
Bydliště: Smolenice
Has thanked: 131 times
Been thanked: 473 times
Podobnú dilemu som riešil do minulého týždňa. Môj šialený hybrid Rebela a Průša MK3S+ 220x205x185 s Marlin FW mi už dlhšiu dobu z viacerých dôvodov nevyhovuje a tak som sa odhodlal na zmenu. Ja som sa rozhodoval medzi Prúša MK4 a Voron 2.4 R2 250x250. Hodila by sa mi väčšia, ale bohužiaľ nemám na to miesto.

Cenou aj rýchlosťou sú porovnateľné a nakoniec som sa rozhodol pre Vorona. U mňa zavážili dve veci:
1. chcel by som tlačiť aj ABS a Voron (kit od Formbot3D) má v cene už aj kryty a filter, u Průšu je to ďalších vyše 300€.
2. Klipper. Doby Marlina sú dávno preč, chcem niečo modernejšie a ohýbateľnejšie. S Průša MK4 by klipper asi tiež šiel, ale zrejme by som sa s tým potrápil trocha viac ako na Vorone.

Najviac samozrejme zavážila tá úspora 300€

Následne som sa ešte porozprával s človekom, ktorý má aktuálne 4 Vorony a predtým mal tlačiarne od Průšu. Z toho čo mi povedal som usúdil, že mi stačí aj Voron Trident 250x250. Rýchlosť a kvalita tlače je plus-mínus rovnaká a ľahšie sa skladá (menej dielov) a nastavuje. Formbot3D má aktuálne v predaji kit priamo so Stealthburner extruderom, sklad majú aj v ČR, tak som to riskol a už ho mám objednaný. Bol ešte o 30€ lacnejší ako 2.4 R2, tak som úsporu rovno zainvestoval do CANBUS upgradu a na odporúčanie som si ešte objednal aj celokovový X carriage, presnejšie Chaotic Lab Voron Tap V2. Naviac ako sledujem discord Voron, komunita okolo týchto tlačiarní je neuveriteľne tvorivá a nemá problém pomôcť.

Průša má plno iných výhod, napríklad by mohla pre niekoho zavážiť slušná podpora a výborná kvalita výrobku. Ale treba si normálne spísať na papier, čo je pre teba "must have", výhody/nevýhody oboch a výsledok ti nakoniec vyjde asi aj sám.

_________________
To err is human, but to really foul things up requires a computer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VORON 2.4 350x350 nebo Průša XL?
PříspěvekNapsal: 25.03.2024, 15:32 
Offline
Kecka

Registrován: 15.04.2019, 22:26
Příspěvky: 54
Has thanked: 62 times
Been thanked: 9 times
Ahoj,

mám doma Voron 2.4, Voron Trident a dvě malé Voron Zero (familiérně pojmenované NULLky :) ).

Výhoda Vorona je:
- opensource
- obrovské možnosti modů a upgradů
- obrovská fanouškovská základna - včetně česko-slovenské komunity
- velká křivka učení - jak při stavbě samotné, tak při následném ladění tisku

Jinak pokud vysloveně nepotřebuješ rozměr 350, šel bych do menšího - opravdu dá práci, než se nahřeje bed, vyhřeje komora (při tisku ABS, ASA...). Moje nejvyužívanější tiskárny jsou Voron 0.2 (12x12cm) a Voron Trident (25x25cm).

Jinak kvalita tisku u Voronu je opravdu výborná - tisk ABS zvládá jako nic... ale samozřejmě to chce trošku ladění, ale není to žádná raketová věda...

Ale kdyby tě cokoliv zajímalo, tak piš... budu se snažit odpovědět. Popřípadně oficiální kanál Voron Design na Discordu - je tam přímo místnost CZ/SK.

Fotky mých tiskáren... :)

https://imgur.com/a/STOfTo4

_________________
http://www.mb-maniax.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz