OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 27.04.2024, 10:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 21.09.2023, 10:12 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2735
Has thanked: 147 times
Been thanked: 423 times
Super video o nove A1 je https://www.facebook.com/10000088896634 ... 012708462/

Je potreba si pustit i zvuk jinak se clovek nepobavi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 22.09.2023, 06:59 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.12.2013, 09:01
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 83 times
suksoft píše:
Super video o nove A1 je https://www.facebook.com/10000088896634 ... 012708462/

Je potreba si pustit i zvuk jinak se clovek nepobavi.


=> all3dp

_________________
//// eLeMeNt_v1; ZX Nucleon512_v2A; ZX Spectrum; ZX Spectrum+; ZX Spectrum 128k; ZX Spectrum 2B; SDI-1; Sparrow 48K; Didaktik D80; D80min; Didaktik Melodik; Betadisk; Divide; Aritma 517; ZX Diskface Plus B; BDI; NewBetaDisk-css; DigitalTapeRecorder_v2; ZX-VGA-JOY; ///A500mini;


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 22.09.2023, 12:16 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2735
Has thanked: 147 times
Been thanked: 423 times
Urcite A1 se trefuje na segment pro "stredoskolaky". Idealni darek na Vanoce. Ale muj 5lety syn by to nechtel, ma to malou podlozku a tak se nedaji tisknou velke lode. Rad urcuje barvy na vytisku. Osobne rikam ze "baracnik" (majitel nemovitosti) potrebuje P1S aby mohl tisknou i ASA. Kdo se tim chce i zivit, tak potrebuje X1C.

Velmi dulezity a zajimava vec je "MakerWorld". Hezke video je https://www.youtube.com/watch?v=nsn6HJ23m-U
To muze dosti zmenit pohled na tisk modelu a cely ekosystem tisku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 22.09.2023, 23:41 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2735
Has thanked: 147 times
Been thanked: 423 times
Dnes jsem delal upgrade IOSu IPhonu. Pak jsem provedl upgrade programu a vsiml jsem si ze existuje nova verze sw pro Bambu Lab. Obsahuje MakerWorld. Tak jsem to zkusil. Kluk zapnul tiskarnu a ja jsem z postele vybral model. Kluk vybral podle sebe barvy a hura vse na dalku se zacalo tisknout bez pocitace. Sice tisk byl barevny ale ne moc ekonomicky (neustala vymena barev) ale pro prvni tisk mi nevadilo, ze je to takto nevhodne tisknuto. Vse bylo za dve hodiny hotove. Bohuzel je zde obrovska chyba a to ze model vyzadoval support ale ten nebyl nastaven a ani jsem ho ja nemohl v mobilu nastavit. Takze jsem to ohodnotil jen jednou hvezdickou a vytisknul jsem model odjinud a normalne pomoci studia. Ted vecer jsem zjistil ze nejsem sam co to ma takto spatne vytisteno pres makerworld.

Kazdopadne myslenka neni spatna. Jen se to bude muset poradne dotahnout, zatim je to jen beta a nefunguje zcela na 100% spravne. Autori dat se budou muset naucit to spravne nastavovat. Ale predstava ze si koupim spravne filamenty. Dam je do AMS a pak jen spustim tisk neni pro hodne lidi co se nezajimaji o detaily spatna.

Take jsem si vsimnul ze existuji i pekne barevne lode. Ty ale potrebuji minimalne 2 az 3 AMS. Takze kdyz bych to dal s jednim nejmenovanym sharpistou co ma take AMS dohromady, tak na dvou AMS se to podle autora take da vytisknout za 28 hodin. Pekna lod je napr. https://makerworld.com/en/models/15006#profileId-14776

Dalsi super vec je ze se samostatne prodava ta wifi mys co dostane cast lidi co si koupi A1. Ted existuje nova cast obchodu a to https://eu.store.bambulab.com/collectio ... onents-kit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 30.09.2023, 22:19 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2735
Has thanked: 147 times
Been thanked: 423 times
V F360 jsem prekreslil Argo lod. Zkusil jsem to vytisknout jak to bude vypadat. To co je na obrazku ma prumer 7 cm. Tisknuto na Bambulabce P1S. Dulezity je mit nacrt a to uz mam.


Přílohy:
lod argo1.png
lod argo1.png [ 1.13 MiB | Zobrazeno 6885 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 07.10.2023, 20:01 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2735
Has thanked: 147 times
Been thanked: 423 times
Tak za ty tri mesice od doporuceni si koupit Bambulabku se toho hodne stalo. V lete byl nedostatek
https://eu.store.bambulab.com/en-cz/col ... r-assembly asi to kazdy upgradoval. Ted uz je to opet naskladnene.Pak na konci prazdnin bylo hodne filamentu vyprodano, to se opet opakuje. Snad se nezrusi sleva akce 25% off na filament. Jinak osobne mam nejradeji filament od Bambu Lab. Ten funguje dobre. Teda az do dneska, bohuzel jsem ted musel reklamovat jeden oranzovy - je spatne navinuty. Mozna ze je to provokace od nejake konkurencni firmy, ne to si delam srandu :-). Ale ocividne ted muzu rici ze refill je hure navinuty nez nove kompletni civky.

Jinak doporuceni, https://eu.store.bambulab.com/en-cz/pro ... lithophane je jen kombinace 4 barev. Kdyz je sleva na 4 filamenty, tak to kupte samostatne. Teda ted to stejne nemaji jako komplet. Ale da se to koupit jako filament s civky a zluta ted je jen jako refill.

Take pekne veci jsou https://eu.store.bambulab.com/en-cz/pro ... ts-kit-002 a
https://eu.store.bambulab.com/en-cz/pro ... mp-kit-001 . Ja jsem to stihnul koupit a snad zitra to uz budu kompletovat. Hlavne ta mys je pekna hracicka.

Take ted tisknu https://eu.store.bambulab.com/en-cz/pro ... ts-kit-003. To bylo predevcirem vyprodane ale uz je to opet skladem. A je to pekne velke!

Jinak ten makerworld.com docela funguje. Je hezke primo z telefonu nechat neco vytisknout. Uvidime jak se to v praxi uchytne. Myslenka je to ale dobra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 11.10.2023, 16:03 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2735
Has thanked: 147 times
Been thanked: 423 times
Tak popis X1E je uz zverejnen na https://bambulab.com/en/x1e . Moc noveho navic nema. Lan kabel muze byt dulezity pro nejakou firmu ale pro mne nema moc vyznam a docela mne prekvapuje ze je to jen 100Mbps? Vytapeni cele tiskarny je dobra vec. Ale cena ma byt o 1000USD vetsi nez X1C a to je docela dost. Ma mit lepsi filtr.

Osobne hodne vyuzivam mobil na kontrolu co se deje. Stejne tak manzelka, i ona ma ucet a tak presne vi co se tiskne a kdy je konec tisku. Proto cloudove reseni je pro mne idealni.

Take se snizila cena packu filamentu pro litofanii. Existuje i novy pack "Halloween Pack" - vypada dobre.

Docela mne prekvapilo ze i model motoru (Engine Model Components Kit 005) je vyprodany.

Sleva 25% na filamenty je zrusena. Nahradilo to "Bambu Filament Membership" (https://eu.store.bambulab.com/pages/bam ... membership). Vcera v noci to jeste nefungovalo na 100% ale rano to uz bylo funkcni. Takze jeste nejaky mesic se da nakoupit filament za podobny peniz jako dosud. Pak uz to bude jen pro lidi co si dokoupi clenstvi. Jiste ale v tu dobu uz to bude mit i nejake sluzby navic. Tim myslim napr. https://www.youtube.com/watch?v=nsn6HJ23m-U&t=296s . Co si chvali lide je ze ABS je za cenu PLA!

Jinak uz mam levnou susicku doma. Ted budu susit filament a hrat si okolo toho. Bambulabka je prozatimne na chodbe. Jeste nevim kam ji definitvne dam. Chci aby mela nejaky odtah idealne ven z baraku. Preci jen to ABS nebo i ASA neni uplne nezavadna chemie. Jedna uvaha je ji dat na zachod (je velky) ale mam obavu aby se tam v zime nesrazela voda. Muzu ji dat na zaprazi, ale v zime je tam jen par stupnu. Zde by ABS klidne mohlo smrdet. Asi ji dam do "dilny", tam mam specialni odvod vzduchu na pudu a tak kdyz ji udelam "domecek" (neco jako digestor) z polystyrenu a dreva s nucenym odvodem do komina mohlo by se udelal vnitrni vyhrivani na 60 stupnu a nebyl by zadny "smrad" v mistnosti. Pres polaky jsem si v Cine objednal nejake topeni do auta, to by mohlo dat teplotu 50 az 60 stupnu celsia. Uvidim az to prijde co to umi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 11.10.2023, 16:22 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2758
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
zajimave video o Bambulab.

https://youtu.be/D-eLhKdKAdk?si=OaAqXc0t3W27Mph_

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 12.10.2023, 10:53 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.12.2013, 09:01
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 83 times
>suksoft: jakou sušičku si pořídil?

_________________
//// eLeMeNt_v1; ZX Nucleon512_v2A; ZX Spectrum; ZX Spectrum+; ZX Spectrum 128k; ZX Spectrum 2B; SDI-1; Sparrow 48K; Didaktik D80; D80min; Didaktik Melodik; Betadisk; Divide; Aritma 517; ZX Diskface Plus B; BDI; NewBetaDisk-css; DigitalTapeRecorder_v2; ZX-VGA-JOY; ///A500mini;


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 12.10.2023, 12:24 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2735
Has thanked: 147 times
Been thanked: 423 times
Jack_Free, super by bylo dat tiskarnu, ams a ups na univerzální krosnu z pevného svařovaného hliníkového rámu a jit na vylet a pritom neco vytisknout. To by byla vyzva. Kazdopadne technologie jsou za poslednich 13 let uplne jinde. Z 3d tisku se stava komercni vec pouzitelna pro uplne neznale lidi v oboru. Mozna nejake dite bude mit tiskarnu zavesenou ke stropu a pred tiskem to jen sjede dolu. Neco podobneho co pouzivaji hornici v prevlikarne.

Trelix koupil jsem "Sušička vlákna SUNLU S2". Konkretne
https://www.geekbuying.com/item/SUNLU-S ... medium=cpc
Ja jsem to mel za 1168,68 Kc. V patek objednano a ve stredu rano to prislo.
Funguje presne dle videi na youtube. Je docela ticha. Ukazatel vlhkosti ukazuje asi blbosti. Je posunut tak o 15% nez je realna hodnota. To jsem ale vedel uz v internetu. Mam v planu udelat diry navic. Nekteri lide delaji diru v tangente a tak se lepe filament odviji ven. Jini lide delaji jine diry aby tam byla prirozena ventilace - proste ta voda (vlhkost) musi jit ven. Opravdu trivialni otevreni a zavreni vyrobku snizi vlhkost uvnitr. Jinak vecer jsem to vypnul a za 12 hodin tam byla realna vlhkost 27%. Takze je to schopno si udrzet malou vlhkost po vypnuti. Ale ja to chci jen na suseni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 23.10.2023, 14:14 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2735
Has thanked: 147 times
Been thanked: 423 times
Susicka funguje dobre. Urcite snizuje hodnotu. Jeste to budu muset overit ale opravdu 2x otevrit na okamzik susicku v prvni hodine suseni trosku rychleji da ven vlhkost. Koupil jsem si par malych meraku, zadny zazrak ale pro ucel uplne idelani. Do susicky davam jeden. Po delsi dobe suseni je tam 17%. Kdyz to ale rychle dam do Sunlu sacku a vysaji vzduch, tak okamzite uz pri premisteni je tam 21% a dnes je tam 23% (filament ASA). U jine civky zvetsil pomalu na 25% (eTPU-95A). Mel jsem doma pro dilnu merak vlkosti ale tusil jsem ze ukazuje blbe pro mensi vlkosti, to se i potvrdilo.
Tak jsem koupil pro overeni jiny typ. Ten uz ukazuje rozumne cisla. Da se rici ze hlavni mistnost s filamentem ma vlhkost 40%, coz je asi prijatelne.

Jakou mate vlhkost kde mate ulozeny PLA filament? V jakem prostredi ukladate filament citlivy na vlhkost? Existuje nejaka rozumna tabulka vlhkosti na ukladani filamentu?

Zatim nejlepsi clanek co jsem videl byl https://printingit3d.com/best-humidity- ... -filament/ , jsou v nem i orientacni hodnoty doporucene vlhkosti pro ukladani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 17.11.2023, 08:17 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.12.2013, 09:01
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 83 times
Tak jsem si koupil toto: Dehydrator-Sencor-SFD851GR
(Suším v tom i silikagel)
A pro klasické cívky vytisknul z PETG nástavce:
A tím vyvstala otázka:
Jak dlouho (cca) je potřeba sušit plnou cívku?
Dá se to odhadnout?
-
A ještě jeden dotaz:
Jaký je rozdíl mezi klasickými cívkami a cívkami pro Bambuli?

_________________
//// eLeMeNt_v1; ZX Nucleon512_v2A; ZX Spectrum; ZX Spectrum+; ZX Spectrum 128k; ZX Spectrum 2B; SDI-1; Sparrow 48K; Didaktik D80; D80min; Didaktik Melodik; Betadisk; Divide; Aritma 517; ZX Diskface Plus B; BDI; NewBetaDisk-css; DigitalTapeRecorder_v2; ZX-VGA-JOY; ///A500mini;


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 17.11.2023, 12:44 
Offline
Pan Generální

Registrován: 07.05.2014, 01:21
Příspěvky: 2601
Bydliště: Praha
Has thanked: 511 times
Been thanked: 621 times
Žádná klasická cívka není, každý si to dělá po svém. Bambulab má RFID, aby ho poznalo AMS, jinak na něm nic zvláštního není...

_________________
ZX80, ZX81, ZX Spectrum, ZX Spectrum +2, Didaktik M, PMD 85-1,2A,3, Olivetti Prodest PC 128, Acorn BBC Micro, PC-XT, Amiga 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 18.11.2023, 15:05 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2758
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Jen upozorním, že na Bambu Lab probíhá Černý pátek, a pokud někdo uvažoval o jejich tiskárně, má možnost zakoupit ve slevě.
Také jsem neodolal a zakoupil jednu, po dlouhém uvažování a srovnávání pro a proti, nakonec rozhodla cena a mám na cestě jednu P1S včetně 4KG filamentu, a vysokoteplotní desky za krásných 783 EUR včetně dopravy.

Další info ze stránek.

Snížení ceny u tiskáren: sleva 140 EUR na Bambu Lab X1C & X1C Combo, sleva 90 EUR na Bambu Lab P1S, sleva 100 EUR na Bambu Lab P1S Combo, sleva 50 EUR na Bambu Lab P1P.
Limitovaná nabídka 2 rolí dárků Bambu Filaments ZDARMA k nákupu tiskárny.
Řada X1 (X1C combo/X1C tiskárna): Prvních 7000 objednávek během akce Black Friday obdrží jednu roli PLA Sparkle a jednu roli PLA-CF filamentu .
Řada P1 (kombo P1S/tiskárna P1S/tiskárna P1P): Prvních 10 000 objednávek během akce Black Friday obdrží jednu roli PLA Silk a jednu roli PLA Tough filament .
*Poznámka: Volná vlákna se zasílají v náhodné barvě.
Sleva na Bambu Filaments.
Pro PLA Basic, PLA Matte, ABS, PETG:
Sleva 30 % na 4-7 rolí na objednávku.
Sleva 40 % na 8 rolí a více na objednávku.
Pro ostatní filamenty: (kromě sady náplní, sady CMYK)
Sleva 20 % na 4-7 rolí na objednávku.
Sleva 30 % na 8 rolí a více na objednávku.

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambu Lab
PříspěvekNapsal: 17.12.2023, 11:08 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2735
Has thanked: 147 times
Been thanked: 423 times
Tak mame dalsi typ tiskarny "Bambu Lab A1 3D Printer". Take jsou nove druhy "Hardware Kits". Docela rozsiruji portfolio a zabiraji dalsi casti trhu. V noci jsem nahodou koukal zda neni naskladnen "AMS lite Filament Hub" a on byl. Super, okamzite jsem to objednal a udelal jsem dobre, opet je to vyprodane. Ma to byt idelani rozbocovat na filament. Proto se to porad vyprodava :-) .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz