OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 18.04.2024, 21:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 100  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 27.12.2018, 00:47 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
microlan píše:
Citace:
Z techto souboru muzu nasledne delat obrazky.


Na co obrázky? To chcete z5ně vytvořit vektorově tu masku?


Ja ne. Ja jsem zatim ted vecer ze surovych dat udelal bmp soubory ktere ted pouzivam. Takze ted to co mam doma (neni na webu) uz nepouziva tyto surove data ale bmp z nich udelane. Dela to, ze nejdrive nacte 50 radku a ty zobrazi. Kdyz zmacnes 'c' tak se nacte dalsich 10 radku bodu a 10 prvnich se zapomene. Pri stisku 'r' to jde opacnym smerem. 'e' a 'x' to dela po radce. Takze vzdy je v pameti jen 50 radku bodu. Rychlost prekresleni je dobra, ja jsem velmi spokojen. Takto se muzu pohybovat po cele plose cipu.

Jinak program je porad v puvodni verzi funkcni a tak Microlane muzes pokracovat v prekreslovani. Jako vedouci prubezne kontroluji vysledek tve prace :lol: .

microlan píše:
Citace:
Z techto souboru muzu nasledne delat obrazky.


Na co obrázky? To chcete z5ně vytvořit vektorově tu masku?


Odpoved je ano. Mikes21 dela v Magicu dosti vernou repliku. Ted reknu co se od kazdeho ocekava. Panda ze se podiva na ty bunky co jeste nejsou zpracovane. Microlane ty ze prekreslis dlouhe spoje. Ja ze budu delat ten program. Uunek dela specialni konverzni program co data z data.txt exportuje do Magicu a Mikes dela simulaci obvodu podle nasich dat. Takze cela akce se dela parallelne. Pripadne nedostatky se maji ukazat minimalne na dvou mistech.

Ted co mne bude cekat o vikendu je to abych zobrazil data i v nove casti programu. Je velmi velke dilema zda to kreslit do pokladoveho obrazku nebo nad nej. Kdyz to budu kreslit do obrazku, tak bude slozitejsi pripadne mazani ale naopak neztratim rychlost prekreslovani. Minimalne v horizontalnim smeru by to bylo rychle. Take vyzkousim dat dva obrazky nad sebe a horni udelat transparentni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 28.12.2018, 12:58 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
microlan píše:
Myslel jsem, že potřebujeme jen vyextrahovat schema na úrovni logických hradel a funkčních bloků FXXX


Ano, toto je hlavni cil. Mikes ma ale i vedlejsi cil a to rozchodit simulaci v tom Magicu. Proste do systemu posle signaly a bude pozorovat jak se mu to meni. Urcite nam to pak ukaze na dalsim TM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 28.12.2018, 19:49 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Kluci na web jsem dal dalsi verzi programu. Aby to fungovalo je potreba do adresare 'definice' dat http://www.radeksuk.cz/sharp /gdg/program/bmp.zip Ted to zatim mnoho neumi ale muzete se pohybovat pres cip. Pouzivejte klavesy asdferxc. Pomoci mysi se to dela pri stisku Ctrl. Take muzete soucasne stisknout shift-posuv o 1 bod nebo Alt-posuv o 10 bodu, jinak je to posuv o 4 body. Take reaguje na stisk mysi - to ukaze cursor na novem miste. Dalsi funkce uz budou snad nasledovat rychleji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 28.12.2018, 22:55 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 11.11.2013, 10:29
Příspěvky: 1200
Has thanked: 363 times
Been thanked: 304 times
Prikladam posledni stazene data, ktere microlan naporizoval. Neni to jeste spojene s definicemi bunek, ale i tak je videt, jaky kus prace je na tom odvedeny. Je to delano pomoci konverzniho programu, ktery psal uunek. Chtel jsem urcite predejit situaci, aby se data porizovala 2x. Jednou do Radkova prg a jednou do magicu a simulatoru.
Obrazek berte jen orientacne, modra jsou spoje metal1, svetle fialova metal2 a tmave fialova via0.
Jeste to sloucim s bunkami a mohou se hledat a odstranovat chyby v zapojeni. Treba v prave stredni casti je videt velice mnoho spoju, ktere duplikuji propojeni v bunkach a nektere se budou muset odstranit. Je to dan za pocatecni neznalost, ale nic kritickeho. V podstate kosmeticka zalezitost.
Microlane, nenech se zmalomyslnet ;-) je to perfektni kus prace, kterou odvadis a cela Sharp komunita je s tebou :like: Kazdy progres je dobry a stale na tebe myslime :dcl: (dej si pauzu, at te z toho neklepne :suicide: ). Na fakt, diky.

Taky me uz napada myslenka, ze budeme muset nejak vyresit komunikaci pri oprave chyb. Proste jak se informovat, kdyz nekdo prijde na chybu a jak ji opravit, aby v tom nebyl chaos. A taky, aby se jednou opravou neudelala jina chyba.


Přílohy:
data_microlan.jpg
data_microlan.jpg [ 105.16 KiB | Zobrazeno 4737 krát ]

_________________
Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 29.12.2018, 01:57 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Microlane klidne zvolni, nic nas nehoni.

Na web jsem dal novou verzi programu. Ted to umi navic vykreslovat cesty. Pro prvni test je idelani udelat FN2, pak 'merge' a nasledne 'new prg'. Pak uvidite definici modulu a cesty od Microlana. Obrazek jak vypada tato cast programu je na http://www.radeksuk.cz/sharp/gdg/ukazka18.png.

Udelam i nejaky ini soubor aby se dalo nastavovat rozmery okna. Je ted pouzivam 60x50 ale vim ze Microlan muze na notebooku pouzit jen 40x40. Na jednom pocitaci muzu pouzit i 70x50.

Mikesi ta oprava chyb bude vyzva. Zatim nam staci ta funkce Merge ale brzy bude k nicemu. Osobne vidim reseni v tom, ze kazdy si urci souradnice kde rika ze toto je v poradku a on generuje platna data. Treba pro zacatek kazdy z nas muze zadat jen deset obdelniku. Budou se zadavat jen rohove body. Pak bych si od kazdeho stahnul jeho data.txt a tento jeho soubor. Vse bych ulozil na svuj pocitac a spustil funkci "import". Ta by udelala to, ze by smazala data uvnitr obdelniku a nahrala by z data.txt z techto mist nove definice. Samozrejme pak musi kazdy si udrzovat svoje casti desky v poradku a snazit se vse opravovat.

Jinak lokalni soubor s definici by naopak branil nahrani dat od nekoho jineho. Tak by se zabranilo ze nekdo pracne da doporadku cast cipu a nekdo jiny mu to znici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 29.12.2018, 17:17 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Tak jsem udelal dalsi verzi programu. Ted to umi skakat na zadane souradnice. Snazi se dat souradnice doprostred obazovky.

Take jsem tam dal tlacitko kontrola. To kontroluje zda je vse v poradku a kde se domniva ze je problem, to misto napise do logu s jmenem kontrola_log.txt. U mych definic to naslo tri chyby. Ty uz jsem opravil. Ted na webu je 180 chyb co se naslo v datech od Microlana. Na to kolik toho prekreslil toho neni mnoho. Microlane podivej se na ne, dik. Vzdy na konci jsou souradnice treba: 587,396 u radku

Na souradnicich x=587 , y=396 jsou oba prokovy soucasne, coz je blbost. 587,396

To staci zkopirovat a nechat si najit misto problemu. Ve stare casti programu to najde obrazek kde je toto misto ulozene. V nove casti programu to primo skoci na tento bod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 30.12.2018, 01:13 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
microlan píše:
Jo tak to je dobrý, ještě nemám vše opraveno, ale je to konečně trochu změna. Častou chybou je také, že mě chybí kousek spoje. Další kontrola v L1 pokud končí v luftě a L2 pokud končí v luftě mimo buňku


Microlane jen vzdy udelej na prokovu spoj alespon o delce jednoho bodu. Nevadi ze bude "viset" a nebude nikam vest. To se bude kontrolovat pozdeji. Take pozdeji chci udelat funkci, ktera ukaze na modulu nezapojene vyvody a tak uvidis kam to pripojit. Ted to nema cenu lustit, to je ztrata casu.

Jinak ty spoje co jsou ve vrstve2 a nemaji zadne pripojeni nevadi. Ty take casem zkontrolujeme.

Jinak na webu je dalsi verze. Ta nutne potrebuje v adresari kde je data.txt soubor gdg_description.txt. Ten totiz popisuje obvod uvnitr. Kdyz se prepnes do nove casti a kliknes nekam na bunku tak se dozvis co je to za cast. Vlevo se zobrazuji pomocne informace. Take jsem rozchodil mrizku a moznost nezobrazovat obrazek. Neni to idelane naprogramovane ale zatim to staci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 30.12.2018, 12:07 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
microlan píše:
Chyby opraveny, můžeš to prosím zkontrolovat? Já jedu na staré verzi, protože funguje dle mých představ a proto ji nebudu měnit.


Data zkontrolovana. Je tam 19 chyb, takze skoro zadne ;) . Opet jsem to dal na web.

Jinak v noci jsem jeste udelal v nove verzi kresleni. Takze program je opet lepsi. Uz ma zakladni veci abych v tom mohl delat a pak to vylepsoval. Ted budu chtit naimportovat ty vyvody od Mikese. Mikesi das aktualizovanou verzi souboru GDG_pinout.csv nebo je stale stejny od 8.12?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 30.12.2018, 18:06 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Ted zpracovavam ten puvodni soubor GDG_pinout.csv. Pro zacatek je to ok ale nektere souradnice jsou tam nevyplnene. Mikesi dodej prosim posledni verzi.

Rozsiril jsem tu kontrolni cinnost, ze ted umim najit cesty co nikam nevedou. Proste jsou nakreslene na plose ale realne se nedotykaji substratu. Ukazku jsem dal na http://www.radeksuk.cz/sharp/gdg/ukazka19.png.

Dalsi funkci co budu chtit tam dat je aby program ukazoval mozne vyvody modulu. To proto, aby "kreslic" vedel kam se to muze pripojit a nemusel si to pamatovat v hlave.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 30.12.2018, 19:54 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 11.11.2013, 10:29
Příspěvky: 1200
Has thanked: 363 times
Been thanked: 304 times
Prikladam ten upraveny csv soubor s popsanymi piny od GDG. Plus jsou tam zdokumentovane jednotlive a spolecne ovlavaci vstupy a vystupy. Je jich celkem 211, coz je 100 vnejsich a zbytek tech pomocnych.


Přílohy:
GDG_pinout.zip [2.1 KiB]
306 krát

_________________
Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 30.12.2018, 19:58 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 16.03.2017, 11:36
Příspěvky: 1493
Bydliště: Kósek vod Brna
Has thanked: 101 times
Been thanked: 112 times
To přece není potřeba, veškeré přípojné body jsou nasměrovány do buněčného prostoru a pokud se tam vloží figury hradel, tak se to automaticky propojí, ne?

_________________
TEMS-49, PMI-80, rep. MK14, ZX81, ZXspectrum+, TI58, MZ-800


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 30.12.2018, 22:20 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 11.11.2013, 10:29
Příspěvky: 1200
Has thanked: 363 times
Been thanked: 304 times
To je IHMO pravda. Nektera hradla jsou napojena primo tim, ze spojnice prechazi na hradlo bez via. Jen napr. layer1 to layer1.

_________________
Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 31.12.2018, 00:28 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2728
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
microlan píše:
To přece není potřeba, veškeré přípojné body jsou nasměrovány do buněčného prostoru a pokud se tam vloží figury hradel, tak se to automaticky propojí, ne?


Microlane nic se automaticky nepropoji. Vse musi udelat peclive clovek. Jinak by i hrozilo ze se to zapoji spatne a nikdo na to neprijde a kdyz tak jen v pripade ze to bude fungovat spatne. Vystupy out a /out jsou si hodne blizko.

Jinak ocekavam ze rada spoju bude "skryta", jinak receno treba ve vrstve layer2 povede pres modul spoj a takto bude modul pripojen s jinym. Na prvni pohled to nepujde videt. Ale protoze se vi, ze zde je treba reset signal, tak se to spravne zpracuje. Hlavne uvnitr cipu kde jsou hodne propoju pres bunky a kvalita obrazku je spatna bude na hrane rici zda je tam propoj ci ne.

V hlavne mam dalsi algoritmus jak najit konec spoje co konci a nenavazuje. Treba jako ten v bode 36,31.

Dalsi vec co budu chtit v blizke dobe udelat je projit definice modulu. Doplnit je o informaci na kterem spoji je vstup/vystup a jak se jmenuje. Pak z teto informace budu schopen zobrazit body kde muze dojit k pripojeni k modulu.

Take bych tak chtel udelat nekajou funkci abych mohl rychle zmenit barvu treba u ctyrech signalu po cele jejich ceste. To by se dalo dobre pouzit pri hledani kam co vede. Hlavne kdyz cesta nebude cela nakreslena.

Na prani Uunka tam udelam specialni export/import.

Zde bych trosku odbocil. Ted to beru tak, ze jediny z nas kdo prekresluje je Microlan. Takze jeho data beru pro mne "smeroplatna". Neustale je doplnuje a opravuje. Ja jsem si dnes zabral prvni tri obrazovky vlevo nahore. Zde testuji program, zda muzu delat vse co potrebuji. Zde se zdrzim par dni. Pak se asi presunu doprava a pujdu dolu. Mikesi ty by jsi mel rici jake souradnice zajimaji tebe aby toto se pripadne delalo prednostne.

Take by nebylo spatne kdyz se i nekdo jiny prihlasi ze chce prekreslovat. Je potreba aby videl ty hradla uvnitr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 31.12.2018, 07:49 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 16.03.2017, 11:36
Příspěvky: 1493
Bydliště: Kósek vod Brna
Has thanked: 101 times
Been thanked: 112 times
To by mělo jít, rastr je jasně definovaný, figury také. Také si troufnu říct, že vidím všechna přípojná místa do buněk a všechny je tam zadávám. Propoje V12 na svislých dálnicích do buněk téměř nejsou a když ano, tak jsou vidět i na těch mázlých. Už jsi tu přece dával nějaký nástřel, sice figura přemázla část mých propojů, ale to je jen otázka vkládací logiky figur.

_________________
TEMS-49, PMI-80, rep. MK14, ZX81, ZXspectrum+, TI58, MZ-800


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GDG foto cipu
PříspěvekNapsal: 31.12.2018, 14:30 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10123
Bydliště: Praha
Has thanked: 1956 times
Been thanked: 1521 times
Kluci - co je potřeba znát k tomu, aby vám někdo byl schopen s překreslováním pomoci? Jako já bych třeba mohl, ale obávám se, že to bude nad moje síly. A nebo třeba taky ne, proto se ptám.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 100  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz