OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 15:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Klavesnice pro MZ-2500
PříspěvekNapsal: 14.03.2017, 18:10 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 11.11.2013, 10:29
Příspěvky: 1198
Has thanked: 359 times
Been thanked: 304 times
Tak se mi konecne podarilo kousek pokrocit s emulaci klavesnice. Original nemam, kupovat se mi ji nechce (stoji majlant). Jeste, ze mam jednu pujcenou - diky, Martine.
Kdo o teto klavesnici neco vi, tak propojena je s pocitacem pres 9 kabliku a pouziva takovy podivny protokol. Cele je to modulovane dvema ridicimi signaly a bezi to na 750kHz. Jak funguje skenovani uz vim a dokonce mi emulator posila znaky (mam tam PS2 klavesnici ze stareho PC). Protoze jsem to chtel zjednodusit a urychlit, tak ctu primo scan kody z klavesnice a vytvarim si takovou virtualni matici, kterou potom procesor v preruseni 'vystavuje' na portech tak, aby to v/v obvody posilaly na zbernici.
Co me vrta hlavou je, jak se pocitac dozvi, ze tam je klavesnice pripojena. V dobe jakesi synchronizace se na ctyrech linkach objevi kombinace 0x04 nebo 0xF4 (horni/spodni nibblle). Tak si rikam, ze to bude nejaky kod verze klavesnice nebo nejaky info byte. Ale tech kombinaci by mohlo byt 16. Ze by 16 kodu nebo variant?
Ale jinak, jestli se mi podari ten algoritmus dost podstatne urychlit, tak to muzu zverejnit. Zatim to ma strasne moc preslechu, jak to nestiha predhazovat scan kody na porty.
Nesetkali jste se nekdo nekdy s klavesnici, ktera pouzivala nejaky paralelni protokol? Nebo prenos po 1/2 bytu? Hlavne ne nic serioveho, to tady neni.

_________________
Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klavesnice pro MZ-2500
PříspěvekNapsal: 14.03.2017, 20:46 
Offline
Radil

Registrován: 26.05.2013, 14:18
Příspěvky: 521
Bydliště: Šalingrad
Has thanked: 88 times
Been thanked: 56 times
Consulacky klavesnice tusim mely paralelni vystup.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz