OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 02:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 19.08.2015, 01:36 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1612
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Koukal jsem na tabulku portu u SHARPa a port 107(#6B), ktery pouzivam v data-gearu je u MZ800 obsazeny jako IDE port. Ale treba se nepouziva, takze by mohlo dma na tomto portu mozna zustat. Jinak bych DMA port musel zmenit (jen jiny firmware GALu).


Přílohy:
sharp_mz-800_porty.zip [3.02 KiB]
559 krát

_________________
http://velesoft.speccy.cz/
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 21.08.2015, 12:57 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2723
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Podle mne pro zacatek klidne muze port zustat stejny. V tom prehledu je zabrana rada portu ale nikdy se na nic realne nepouzivalo. Jedine co jsem videl (a i slysel) na tomto portu je moje verze pezik ramdisku pro pripad ze Pezika je potreba pouzivat spolu s VCTM1 radmiskem (http://www.8bity.cz/wp-content/uploads/ ... _front.jpg) a tak docilit 1,5 MB ramdisk.

Jako leader DMA pro Sharpa bude asi Mikes21. On chce delat nejake pokusy. Zakladni myslenka je udelat nejaky program co bude prenaset data z romdisku nekam jinam. Proste udelat jeden funkcni pripad a presne opacne polozit otazku nez se bezne dava. Udelat neco co NEbude univerzalni ale naopak, overi se prave jedna funkcnost. Pak se to muze rozsirovat. Ja planuji postavit jeden kus pro sebe a druhy pro Uunek. Samozrejme je to deska pro Sam Coupe ale pro testovani bude vyhovovat a je mozne ji i pouzit v Sam Coupe jestli se ti to Velesofte podari vse odladit. Takze soucasna myslenka je pouzit desku pro Sam Coupe a pres nejakou prechodku (z80 prechodka) ci odebrani napajeciho konektoru to vyzkouset. Nasledne se da udelat deska co bude mechanicky pasovat.

Mikes21 by byl rad aby to cele fungovalo s Memextem. Zatim tomu teoreticky nic nebrani.

Expedici desek (verze Sam Coupe) delal SCjoe a ten ma prehled kdo kolik desek ma. Podle mne se pro Sharpa rozchodi tak 4 funkcni desky a dve desky budou jako rezerva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 22.08.2015, 01:47 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1612
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Aktualni verze DATA-GEARu (DMA interface) obsahuje digitalni filtr signalu RESET a NMI vedoucich do Z80CPU, ktere vycisti od zakmitu . Dale je na desce jumper, kterym se da u sam coupe vypinat port #FD, resp.logika zajisti, aby pocitac nepoznal, ze CPU pracuje s konkretnim portem (nastavi IORQ na log.1). U SHARPa koukam ze je na portu #FD Z80PIO, takze by tato funkce nemela smysl. Jumper tedy staci nezapojit a nebo mu muzu nastavit jinou funkci, napriklad blokovani DMA nebo prepnuti adresy portu DMA, pripadne by se dal znaviditelnit nejaky jiny SHARPacky port(y). Pak jsou na desce dva piny pro moznost pripojeni kabliku s vlastnim tlacitkem reset. Pocitac ma sice vlastni reset pro procesor, ale vetsinou tento reset ovlivnuje i dalsi obvody v pocitaci. Zatimco tento vyvedeny reset na samostatnem tlacitku zresetuje jen a pouze Z80CPU bez vlivu na cokoli jineho. Jo a nez to nekdo zacnete osazovat, tak mi dejte vedet, zverejnim o tom nejake info a posledni firmware pro obvod GAL.

Jinak prvni postaveny kus interface funguje dobre, az na nestabilitu filtru signalu reset a nmi. Osadil jsem druhou desku a vse je stabilni, takze byla chyba nekde mezi zidli a pocitacem.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 22.08.2015, 09:50 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2723
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Velesofte nebylo by spatne kdyz by jsi znova vyfotil desku a ukazal kde vsude jsi posilil napajeni. Soucasne kdyz by jsi i zde do tohoto vlakna dal Eagle soubory desky - idealni jako zip soubor. At to mame na jednom miste vse.

To vypinani 0FDh portu bude u Sharpa k nicemu. V hodne vzdalene budoucnosti ale uz na jine desce a asi v jinem projektu si umim predstavit vypinani Z80 PIO aby se mohla pripojit na sbernici Sharpu ZX klavesnice.

Ten reset se bude muset poradne v realnem Sharpu odzkouset, zda to nedela nejake problemy s casovanim s GDG. Ale snad to nebude problem, prinejhorsim se to nebude vyuzivat.

Jak bude potreba neco objednat v GME tak objednam hlavne ty 7705 a pak nic nebrani stavbe. Muzes pomalu pripravit teda ty GAL podklady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 22.08.2015, 12:28 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1612
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
suksoft píše:
Velesofte nebylo by spatne kdyz by jsi znova vyfotil desku a ukazal kde vsude jsi posilil napajeni. Soucasne kdyz by jsi i zde do tohoto vlakna dal Eagle soubory desky - idealni jako zip soubor. At to mame na jednom miste vse.

To vypinani 0FDh portu bude u Sharpa k nicemu. V hodne vzdalene budoucnosti ale uz na jine desce a asi v jinem projektu si umim predstavit vypinani Z80 PIO aby se mohla pripojit na sbernici Sharpu ZX klavesnice.

Ten reset se bude muset poradne v realnem Sharpu odzkouset, zda to nedela nejake problemy s casovanim s GDG. Ale snad to nebude problem, prinejhorsim se to nebude vyuzivat.

Jak bude potreba neco objednat v GME tak objednam hlavne ty 7705 a pak nic nebrani stavbe. Muzes pomalu pripravit teda ty GAL podklady.


No nakonec se ukazalo, ze to posileni napajeni neni potreba. To jsem jen hledal chybu tam kde nebyla. Deska vezme signal reset, ktery vede do puvodni patice pro procesor u Sharpa, nasledne ho vycisti a casove protahne na delsi impulz a takto upraveny posle jen do nove desky s CPU a DMA. To same s NMI. Takze ty 7705 nemaji vliv na funkci Sharpa, jen ovlivni delky signalu vedoucich do procesoru Z80, coz by nemelo nicemu vadit. Ani nevim, jestli vubec Sharp pouziva NMI signal k necemu. Pokud by neco generovalo rychle za sebou NMI, tam by se jedna 7705 odstranila a misto ni se da dratova propojka/odpor.

TL7705 zaroven hlida uroven napeti a umi automaticky generovat RESET pokud je napeti pod "funkcni" hranici. To ma za nasledek, ze po zapnuti pocitace 7705 bude drzet aktivni signal RESET, dokud se napeti nedostane na rozumnou uroven, pri ktere CPU uz muze spolehlive fungovat. Druhy TL7705 jsem pouzil pro cisteni zakmitu na signalu NMI, ktere je u SAM COUPE vyuzity jen jako obycejne externi tlacitko pro uzivatele. Na tlacitku vznika mnoho zakmitu pri stlaceni i pri pousteni tlacitka, proto jsem delku noveho NMI protahl na 0.5 vteriny. Protoze ale obe 7705 po startu generuji jak RESET tak NMI, musel jsem u te resetove 7705 protahnout delku RESETu tak, aby trval dele nez NMI (aby Z80 nevykonavala NMI pri startu). RESET je ted nastaven na 1 vterinu. Delky se daji ovlivnit pouhou vymenou kondiku, pripadne pri odstraneni 7705 se privede originalni reset i nmi ze sharpa.

Zatim bych sem EAGLE data nedaval, poslu soukrome.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 31.08.2015, 10:16 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 11.11.2013, 10:29
Příspěvky: 1198
Has thanked: 360 times
Been thanked: 304 times
Myslim, ze prodluzovani RESETu a MNI u Sharpa nema vyznam. Pokud vim, tak RESET po zapnuti fungoval vzdy dobre a kontrola spravne urovne napajeni je diskutabilni. Ale tim nechci vyvolavat zadny spam ;-)
Ja jsem ted obe 7705 nahradil propojkama, ale jeste jsem to netestoval, takze za me: teprve se uvidi. Ale az neco vyzkousim, tak urcite dam vedet. V kazdem pripade bych pockal s nejakou 'ostrou' verzi pro Sharpa, ted neni kam spechat.

_________________
Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 31.08.2015, 15:54 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1612
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Mikes21 píše:
Myslim, ze prodluzovani RESETu a MNI u Sharpa nema vyznam. Pokud vim, tak RESET po zapnuti fungoval vzdy dobre a kontrola spravne urovne napajeni je diskutabilni. Ale tim nechci vyvolavat zadny spam ;-)
Ja jsem ted obe 7705 nahradil propojkama, ale jeste jsem to netestoval, takze za me: teprve se uvidi. Ale az neco vyzkousim, tak urcite dam vedet. V kazdem pripade bych pockal s nejakou 'ostrou' verzi pro Sharpa, ted neni kam spechat.


Ve skutecnosti obe TL7705 mohou byt nahrazene propojkou (z pinu 2 na pin 5). Me slo u sam coupe o to, abych odstranil zakmity na tlacitku NMI, ktere je jen obycejne tlacitko(zadny mikrosinac) a navic se zakmity osetruji leda tak softwarove. TL7705 protahla NMI signal, cimz odstranila zakmity. Jenze TL7705 po zapnuti pocitace automaticky spina (tady drzi aktivni NMI), a to by mohlo delat neplechu. Druha TL7705 cisti signal reset, ktery ma vyssi prioritu nez NMI, takze stacilo nastavit, aby byl reset delsi nez NMI a tim se vse vyresilo. Po zapnuti pocitace se pridrzi soucasne reset+nmi, po nejake dobe se deaktivuje NMI(reset je stale aktivni) a nasledne se vypne i reset. Bez te resetovaci TL7705 by se mohlo NMI pri startu necekane aktivovat (pokud pocitac generuje kratsi reset nez NMI).

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 31.08.2015, 20:46 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2723
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Kluci urcite pro Sharpa ten TL7705 neni potreba a NMI vyresime nejak jinak.

Ja bych ale tuto kartu pro zacatek chtel pouzit tak jak je.

Co nikdy nesmime pouzit je povolit Enable_DMA_INT - to by znicilo vyvod 3 IO 5D.

Take si myslim by se mela probrat otazka predavani sbernice. Podle obrazku 8 z http://www.z80.info/zip/z80cpu_um.pdf mi pripada jako skoro az nutne (hlavne u Sama) pouzit u vyvodu /MREQ, /RD, /WR, /IORQ a /RFSH odpor 10k na VCC aby pri predani sbernice bylo na 100% zajisteno ze nejaka indukce nezmeni stav na sbernici na log0 a to vyhodnoti GDG ze aktivuje nejaky IO na desce. Obvod 7B je LS365 a tak by se mel chovat jako log1.

Mikes21 pocitam ze tam casem nebude jen DMA ale pribude tam i najeky cpld ci fpga a pak i maly zakmit ci ruseni na sbernici muze delat problemy, je to cmos a tam staci rapidne mensi energie na preklopeni logickeho stavu. Souhlasim ze nema cenu vyvoj to nejak urychlovat. Stejne vetsina lidi ted nema cas a az se zhorsi pocasi bude vice casu na hrani.

To vypinani 0FDh by se mi zamlouvalo pro port 0FE0. Pak pripojit na sbernici Sharpa nejaky latch na adrese 0feh a k tomu pripojit realnou klavesnici ze ZX a magnetofon. Upravit sw pro Unikartu aby zobrazovala video pamet ne Sharpa ale pametoveho mista ZX a tak by delala funkci scandoubleru. Toto vse by umoznilo spustit na realnem Sharpovi ZX program. Asi by jel trosku rychleji ale mozna by to slo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 01.09.2015, 01:00 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2723
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Tak uz jsem zjistil ze /MREQ, /RD, /WR, /IORQ a /RFSH je potreba dat pres odpor 4,7K na VCC. Vychazel jsem z http://www.z80.info/zip/um0081.pdf strana 137. Ted je otazka jak to nejak inteligentne udelat na soucasne desce. Jedno reseni je tam nekam dat 5 beznych THT odporu a propojit to. Druhe reseni je nekam dat odporovou sit a pomoci samopajitelneho dratu to propojit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 01.09.2015, 08:53 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 11.11.2013, 10:29
Příspěvky: 1198
Has thanked: 360 times
Been thanked: 304 times
Tak jsem uspesne 'integroval' osazenou desku DMA interface do Sharpa. A hned narazil na problem s precuhujicim GALem, protoze v Sharpovi je patice, ktera ma 'plne brisko' a nejde to nasadit primo na sebe, tak jsem pouzil jednu mezipatici pro zvyseni. Ale pak to zase nejde dobre zakrytovat, chybi tak 3mm. Kdyby byl GAL pod CPUckem (na horni strane desky), tak by to nevadilo. Napajeni jsem kousek vystrcil bokem.
Zatim jsem to jen osadil a vyzkousel, ze Sharp jede, ty odpory jsem neresil. Ale podivam se na to a asi bych je tam doplnil.
A jeste jedna poznamka; padla tady zminka, udelat pristi verzi pro PLCC pouzdro DMA. Zatim nevim, sice by se vyresil RESET (DIL verze ho nema), ale pak by zase neslo pouzivat DMA z produkce NDR. To chce jeste zvazit.

Tak, ted jeste nejaky pokusny programek a zkusit prenos...


Přílohy:
DMAinMZ2.png
DMAinMZ2.png [ 169.8 KiB | Zobrazeno 13783 krát ]

_________________
Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 01.09.2015, 11:30 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2723
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
To je dobra zprava ze uz to nekdo zasunul i na Sharpovi.

Mikes21 ta verze PLCC je jen uvaha. Vsichni mame i DMA v PLCC verzi a nebylo by spatne to odzkouset. Take by to bylo mensi. 10 desek by prislo asi na 1500 Kc. Spis to beru jako otestovani vyroby 4-vrstve desky. Urcite by pak ale melo byt vsechny pasivni soucastky jako SMD a nechtel bych tam jumpery ale switch smd dil piano (http://cz.farnell.com/multicomp/mcepm-0 ... dp/1522023). Desku bych nechal funkcni pro Sama. Pro Sharpa bych navrhoval zatim jen 2-vrstvou, stejne nevime co tam jeste budeme chtit dat. Osobne bych si tam rad dal par obvodu navic pro sebe. Urcite gal nebude pod cpu. Dva obvody co bych si tam chtel dat je RTC a velkokapacitni flash v smd pouzdru. DMA bych nechal DIL - kazdy z nas co to ted stavime mame DMA z DDR a ta ma podle informaci roztec ne 2,54 ale jen 2,5 mm a tak urcite to budeme muset pajet rovnou na desku nebo pouzit obycejnou patici. Ted jsem to kontroloval na realnem obvodu a opravdu ma roztec 2,5 mm takze do precizni patice se to neda trivialne dat.

Ja to Mikes21 chci v Sharpovi zkouset pres tu prechodku Z80 co jsem na jare delal a ty ji mas take. Proste vemu kabel od HDD a napojim to. Udelas nejake MZF na otestovani?

Ty odpory pro Sharpa ten nejsou asi kriricke ale pro Sama skoro jiste ano.

Prikladam dva odkazy na pdf pro Zilog a DDR DMA:
http://www.z80.info/zip/um0081.pdf
http://electron-pv.com/PDFs/IC/U880_System.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 01.09.2015, 13:11 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 11.11.2013, 10:29
Příspěvky: 1198
Has thanked: 360 times
Been thanked: 304 times
Odpory: Pro Sama ano? A pro Sharpa ne? To by mela byt otazka prepinani masteru, mozna proto to pro kratsi casovani blbne? Nedalo by se to overit, jestli se zvysi stabilita, kdyz se pridaji?
GAL pod CPU: tak to by mel byt mimo CPU, nejlepe na horni strane. Patici z desky urcite nebudu chtit kuchat ven.
MZF na testovani: no pokousim se, ale tady se pridava problem casu ;-)

P.S.: Shodou okolnosti mam psa jmenem Sam. Vecer mu reknu, ze dostane odpory - a povinne. Ten bude koukat :-D

_________________
Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 01.09.2015, 16:34 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 29.06.2013, 16:52
Příspěvky: 1612
Has thanked: 31 times
Been thanked: 357 times
Jo, ty odpory u SAMa bude dobre pridat. Jinak GAL sam zajistuje pull-up 10K na signalu IORQ, takze nehrozi pri odpojeni Z80 od sbernice, ze by se sahlo na porty. GAL ale muze modifikovat IORQ a nasledne ho poslat do SAMa (zneviditelneni portu), zalezi na osazeni.

Presneji:
IORQ signal vede z CPU primo do DMA a do GALu. GAL ten signal uz na vstupu drzi odporem 10K na +5V, takze pri odpojeni CPU od sbernice je IORQ v log.1. GAL dale IORQ zpracovava(filtruje) a modifikovane ho pousti z DATA-GEARu ven (do pocitace). Kazdopadne toto modifikovane IORQ je uz dvoustavovy signal (to znemoznuje pripojeni dalsiho externiho DMA na sbernici, ale dalo by se to osetrit tak, ze odpor R3 misto 0 Ohmu dame treba 470 Ohmu a externi zarizeni by pak mohlo v pripade potreby potlacit nebo pretlacit IORQ pro zbytek pocitace a vsechny dalsi periferie.

_________________
http://velesoft.speccy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 02.09.2015, 08:27 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 11.11.2013, 10:29
Příspěvky: 1198
Has thanked: 360 times
Been thanked: 304 times
Tak hlasim, ze prvni pokus na mem Sharpovi s DMA dopadl uspesne. Pouzil jsem casovat 3T + 3T. Testoval jsem to na 4kB bloku a jen vizualne, ale vypadalo to dobre. Kdyz jsem to vyzkousel s casovanim 2T, tak uz to prenasi blbosti nebo neprenasi vubec. A pri ponechani default hodnot (bez zadavani casovani) to taky nechodi. Jeste zkusim napsat nejaky test prenesenych dat a chtel jsem vyzkouset prenos port -> pamet.
V kazdem pripade na poprve - uspech. I kdyz nutno dodat, ze pouzity postup ze Sama.

_________________
Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DMA interface pro Sharp MZ
PříspěvekNapsal: 02.09.2015, 18:15 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2723
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Urcite tam budou potrebovat dat ty odpory jak pisi. Kriticke jsou /MREQ a /WR aby se nahodou neco nezapsalo do pameti. Ja jsem samozrejme pro vsech pet odporu.

Mikes21 ukazes zdrojak aktualni rutinky?

SCjoe asi dalsi verze upravene desky se nebude v blizke dobe delat ze?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz