OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Zde me bt odkaz na vai retro prty

Právě je 04.12.2020, 03:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Harlequin 128k
PříspěvekNapsal: 02.11.2020, 07:10 
Óm Nejvyšší

Has thanked: 173 times
Been thanked: 288 times
Uz tady nekdo psal, ze AD724 (?) z Ciny sice funguji, ale dost mizerne, takze na tom bych nesetril a koupil od overeneho prodejce.

PříspěvekNapsal: 03.11.2020, 13:25 
Radil

Has thanked: 75 times
Been thanked: 48 times
Pochlub se, jak to jde. Stavět jako druhý vlastní počin rovnou celý počítač, byť vyzoušenou konstrukci, je "hustý", jak by řekl můj syn :-). Určitě bych nesypal součástky do desky, ale začal bych nezbytným minimem, abych viděl, co deska postupně dělá. Ale zrovna Harlequin je hradlové peklo, asi bych zkusil něco méně náročného, třeba Jiiiry Sparrow ... Ale držím palce!

PříspěvekNapsal: 03.11.2020, 15:23 
Profík

Has thanked: 95 times
Been thanked: 293 times
kapula píše:
Priatelia, mam taku dilemu. Pohravam sa s myslienkou poskladat si Harlequina 128. Rozmyslal som nad tym tak dlho, az Ben z ByteDelight stiahol z eshopu vsetky produkty, takze je momentalne nemozne kupit kit, co bola pre mna asi idealna moznost. A obavam sa teraz zhanania vsetkych suciastok. Zoznam BOM som prebehol, vacsina sa da zohnat v GME/TME u nas, ale su tam kusy co by som musel zhanat na ebay/aliexpress. Co sa tyka suciastok, tak doma mam len par odporov a kondikov zo stavby d80mini, (co bola aj moja prvotina co som zospajkoval). Obvody musim vsetky zhanat.

Doska pcb je dostupna na ebay - rev2D od predavajuceho zo Slovenska, takze tam problem nevidim. Jedine ze by sa dala zohnat novsia revizia, taku som ale na nete dostupnu nenasiel. Takze prva otazka - je tato revizia OK, alebo radsej pockat, kym sa nevyskytne nieco novsie? Pripadne rovno ist do ZX Nuvo 128, co predavo rovno Superfo ?

Moja druha otazka - stavali ste to niekto v poslednej dobe s tym ze bol fakt problem nieco zohnat?

Nahmatkovo AY budem musiet objednat z ciny, konektor na klavesnicu sa da jeden kupit v tme, ale ten kratsi tam nemaju, mozno by som to nejako upravil sam z vacsieho. Konektory na jacky a kompozit tiez netusim ci u nas zozeniem take, aby pasovali do pcb. AD724JR asi tiez len z ciny. Tam je to tiez loteria. Polka GALov co som objednaval na tu D80mini bola nefunkcna.

Paci sa mi ta idea, ze si poskladam pocitac sam, ale bojim sa trosku ze si na tom vylamem zuby :)

Nevidim, ze by Ben stiahol vsetko z eshopu. Ma to len Out of stock, cize vypredane. Pravdepodobne poklesol zaujem tak to uz nedrzi bezne skladom. Na tvojom mieste by som mu individualne napisal, ci by ti nevyskladal jeden kit. HQ128 issue2D je v pohode, ale je tam par veci treba doladit, hoci obycajne beha na prve zapojenie. Ben to mal vsetko v navode.

Na 74HCxxx z TME bacha. My sme skladali s Ikonom issue 2G po vlastnej osi a z TME nam prisli preznacene sracky, nakoniec som polovicu svabov vymenil za ine, z inych zdrojov. Tie HCcka su relativne dobre dostupne z USA, napriklad Digikey ma free shipping, ak je objednavka nad 50€.

Konektory klavesnice mava bezne na sklade Phil Ruston: http://retroleum.co.uk/spectrum-connectors

Keby si to silno chcel, mozem sa pozriet, ci nevyskladam suciastkovy kit bez dosky z toho co mam doma.

PříspěvekNapsal: 03.11.2020, 15:46 
Prvnička

Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time
Este k tomu Benovi, zamestnal sa na full time, a mal kopec nedorobenej roboty, co mali ludia naobjednavane. Takze vsetko dal out of stock a potrebuje trosku vycistit stol. Ked sa da dokopy, tak zase zacne pridavat veci ako dostupne, ale nechcel ludi tahat za nos ked vie ze nestiha a mal by dlhe dodacie lehoty. Akurat som ale na to kukal ze si ten kit zoberem na vianoce, nech mam co robit pocas tvrdej zimy, uz som sa aj rozhodol, kukam na stranku, a shop ma freeznuty...

@Zoom - dakujem za ponuku, ak sa do toho pustim a nebude daco k zohnatiu tak sa ozvem. Medzitym este poskladam tvoj melodik2, uz cakam len na AY, takze v podstate toto by bola tretia skladacka :)

PříspěvekNapsal: 03.11.2020, 18:07 
Pan Štábní

Has thanked: 228 times
Been thanked: 375 times
Součástky na Harlequin prodával taky Tetroid - https://www.sellmyretro.com/user/unsoldItems/tetroid?page=1&listSort=&filterKeyword=
Možná by stálo za to mu napsat, jestli ještě něco nemá...
Ale nebál bych se nakoupit si to sám, pokud se budeš držet rozpisu, neměl by snad být problém. U stavebnice taky nevíš, co ti tam autor nasype...

PříspěvekNapsal: 11.11.2020, 00:31 
Prvnička

Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time
len kratke info, ak by mal niekto zaujem. Ben opat otvoril svoj eshop, stavebnice Harlequin 128 issue 2D su zatial dostupne.

Ak by sa niekto do toho chcel pustit mimo shopu ByteDelight, tak som zacal spisovat zoznam suciastok z digikey.com. Po nahodeni co som u nich nasiel to vychadza na 77e, takze shipping by vysiel zdarma.

Osobitne by bolo treba kupit este niekde inde:
jack na video kompozitny vystup
8x tranzistor 2SA1175 alebo 2SA1309A
2x pamate UM61512 or KM681000 or HM628128 (a podla ich sirky aj sockety)
AD724JR - uz skorsie spominany, radsej zobrat z overeneho zdroja, na digikey vypredane
AY-3-8912 alebo kompatibil
krystal 28.375MHz

pre inspiraciu pridavam zoznam s part numbermi pre eshop digikey, mozno to niekto este pouzije v buducnosti

Přílohy:
bom_h128_2D.ods [15.67 KiB]
17 krát

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]