OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 12:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: první xbox na vga ?
PříspěvekNapsal: 26.05.2019, 09:04 
mám kabel s component výstupem a dotaz zní - bude fungovat redukce pro připojení na VGA ?

https://archiwum.allegro.pl/oferta/prze ... 94843.html
https://shmups.system11.org/viewtopic.php?f=6&t=61254

a další co se dají najít :)

aby to nebylo jak s redukcemi rgb na VGA z amigy, atárka nebo Jaga, kde musí být monitor co umí ty frekvence.

moc díky za radu :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: první xbox na vga ?
PříspěvekNapsal: 26.05.2019, 09:33 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 20.02.2017, 01:17
Příspěvky: 801
Has thanked: 19 times
Been thanked: 48 times
Pokud ti jde o to pripojit puvodni Xbox na soucasnou TV, tak se prodava nejaky prevodnik na HDMI. Prakticky jsem se o to nikdy nezajimal, ale pokud ti jde jen a pouze o VGA, tak tusim je nutne nejaky "patch" video BIOSu (?) a navic nejnovejsi Xboxy v1.6 s video cipem Xcalibur nebyly na VGA nikdy zprovozneny (Linux...).

Je fakt, ze hry jsou na Xboxu v podstate v rozliseni 31 kHz 480p (ale ne vsechny! napr. Halo 1 ma min!), ale vyvijeny byly primarne na 15 kHz 4:3 CRT TV a pocita se v nich s "overscanem", takze i tak nejidealnejsi je to podle mne pripojit na klasicke CRT trebas takova flat CRT stereo Thomson 15mh182 jedna basen pro Xbox!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: první xbox na vga ?
PříspěvekNapsal: 26.05.2019, 09:46 
tommik píše:
pripojit na klasicke CRT trebas takova flat CRT stereo Thomson 15mh182 jedna basen pro Xbox!


díky za radu a máš pravdu, nicméně já se snažim nějak zredukovat počet zobrazovadel, protože se mi to nevejde do bytu. takže bych nejraději všechno připojil na jeden monitor a přepínal vstupy. Ale tak nějak se to nedaří :)

Mám dva monitory k amigám, dva monitory k ST, velkou CRT telku a dvě LCD telky, co s tim ? :) a hlavně KAM s tím :) potřebuju pracovnu a nebo druhej byt :)

nicméně v rámci autenticity sháním ke své 386tce zachovalej 14" monitor.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz