OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 16.04.2024, 06:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Joypad - Sega vs Atari/Commodore
PříspěvekNapsal: 04.01.2017, 23:14 
Offline
Radil

Registrován: 11.12.2013, 17:35
Příspěvky: 322
Has thanked: 31 times
Been thanked: 24 times
No... právě že je. Tyto obrázky jsou mi známé a podle nich by to jaksi nemělo vůbec fungovat. Jenže to funguje. Asi je v tom Sega ovladači udělaný z pull-upů a pull-downů nějaká odporová síť s umělým středem, že je nakonec jedno, jestli se tam pošle Vcc nebo GND a vždycky něco proleze (signály se spínají proti vstupu Select místo GND, Select se tváří jako HI). Ale celkový odpor je na druhou stranu zase dostatečný, aby to Amize neuškodilo, i když se přes to pošle 5V proti zemi (Amiga má Vcc tam, co Sega GND).

Pro plnou funkci bude potřeba přepojit piny 5, 7 a 8. Jenže k nářadí se dostanu až o víkendu, pro teď mě jen zajímalo, co se na portu děje (bez multimetru, jen detekcí z Amigy). V Amosu na to bylo pár příkazů, ale už si to nepamatuju a ani ten Amos nemám, tak jsem si říkal, jestli není nějaká hotová utilita...

_________________
Cesta k osvícení: Commodore 64 / Atari 800XE / Atari XEGS / Amiga 500 / Amiga 1200 / PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joypad - Sega vs Atari/Commodore
PříspěvekNapsal: 05.01.2017, 00:48 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:40
Příspěvky: 1923
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 897 times
Been thanked: 693 times
tak ono schema zapojeni je zname, je tam 74HC157, v sesti tlacitkovem je uz nejakej custom cip.
Obrázek

_________________
www.krupkaj.cz ~ www.atariportal.cz ~ jaysoft.atari.org
:busybee:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Joypad - Sega vs Atari/Commodore
PříspěvekNapsal: 24.01.2017, 22:28 
Offline
Radil

Registrován: 11.12.2013, 17:35
Příspěvky: 322
Has thanked: 31 times
Been thanked: 24 times
Tak jsem to otevřel a přepájel na Amiga verzi (změna pozice vodiče +5 V, odpojení SELECTu, klema +5V-SELECT). No a funguje to...stejně jako předtím :-). Jenže předtím to fungovalo víceméně náhodou, resp. vlastnostmi nenapájených hradel, teď už to funguje zcela legitimně.

Nevyřešil jsem ovšem problém druhého tlačítka, které testuji na Banshee a chová se furt divně - na první stisk funguje (letadlo udělá loping), na další už ne. Druhý loping už musí být mezerníkem :-). Proměřil jsem to multimetrem, chová se to správně! Tak nevím, co se děje. Žádnou jinou hru na dvě tlačítka nehraju, ani mě žádná nenapadá.

Chtěl jsem si napsat prográmek v AMOSu, ale zjistil jsem, že AMOS má funkci, která testuje jen první tlačítko. To druhé se asi čte přes myší funkci, ale nejsem si jist...

Teoreticky by mi to mělo být fuk - když nehraju žádné hry s druhým tlačítkem, tak mi může být jedno, jak se chová. Ale je to trochu záhada a rád bych na to přišel, i když je mi to třeba na nic. Prosím poraďte, na čem to pořádně vyzkoušet.

_________________
Cesta k osvícení: Commodore 64 / Atari 800XE / Atari XEGS / Amiga 500 / Amiga 1200 / PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz