OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 23.04.2024, 20:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sloučení stereo kanálů
PříspěvekNapsal: 14.01.2016, 14:58 
Offline
Kecka

Registrován: 18.10.2015, 14:54
Příspěvky: 26
Bydliště: Most
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Vzhledem k tomu že používám Amigu na stole kde mam i PC tak bych rád sloučil zvukové výstupy jak z PC tak z Amigy. Nechce se mi pořád lézt pod stůl a přepojovat jack reprobeden buď do zvukovky PC nebo do Amigy. Zkusil jsem nakreslit úplně jednoduchý pasívní slučovač včetně doporučení ošetření výstupů z Pauly Amigy. Místní borce na HW bych chtěl poprosit ať se na to mrknou jestli by je funkčně OK, případně navrhli nějaké korekce či opravy . Hodnoty odporů jsou doporučené z nějakého jiného zapojení co jsem našel na netu.


Přílohy:
Slucovac02.jpg
Slucovac02.jpg [ 32.9 KiB | Zobrazeno 5389 krát ]

_________________
Amiga 1200 + Blizzard IV30/50 + 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sloučení stereo kanálů
PříspěvekNapsal: 14.01.2016, 16:32 
Offline
Radil

Registrován: 08.10.2013, 18:00
Příspěvky: 296
Has thanked: 13 times
Been thanked: 228 times
Sorry, ale takhle to v pasivu řešit nelze, nevím kde začít dřív, co je vlastně víc špatně. Tohle zapojení udělá z čehokoliv skoro MONO a na PC vstupu navíc neskutečně ořeže výšky.

Doporučuju vyhodit C1,C2 a R5 (zbudou jen ty 4 odpory) a pokud to nebude to ono, tak to teprve začít řešit, ale aktivně s operákama, takhle opravdu nee.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sloučení stereo kanálů
PříspěvekNapsal: 14.01.2016, 16:42 
Offline
Kecka

Registrován: 18.10.2015, 14:54
Příspěvky: 26
Bydliště: Most
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Díky za první připomínku. No právě že jsem se chtěl vyhnout aktivnímu slučovači. Moc se mi nechce řešit napájení. Ale určitě díky za pomoc a omlouvat se nemusíš. Když je to blbě tak je to blbě :) Jsem rád za jakou koliv radu.

_________________
Amiga 1200 + Blizzard IV30/50 + 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sloučení stereo kanálů
PříspěvekNapsal: 14.01.2016, 16:55 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3669
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 373 times
Been thanked: 798 times
Ako napisal nobomi, uplne vyhod C1,C2,R5 a malo by to fungovat. A zvysne odpory zmensi na 1k (+/- autobus) aby si nemal prilis velky utlm.

Vo vseobecnosti, pasivny odporovy zlucovac mozno pouzit iba vtedy, ked su impedancie vystupov dostatocne nizke (napr. line-out alebo vystup na sluchadla), a impedancie vstupu, do ktoreho to chces pripojit, dostatocne vysoka (line-in na zosiku obvykle vyhovuje). Hodnoty odporov by potom mali byt niekde uprostred medzi impedanciou vystupov a impedanciou vstupu. Pokial nemas o impedanciach vobec ziadnu predstavu, tak skus hodnoty 1k, potom 10k, a popripade 100R a nechaj tie kde obe zariadenia budu najlepsie hrat. Vyssie ako 10k alebo nizsie ako 100R by som uz nechodil.

Ak sa stane, ze niektore zariadenie hraje vyrazne hlasnejsie nez druhe, da sa to poriesit pridanim odporovych delicov na vystup toho hlasnejsieho zariadenia - idealne trimrov, ktorymi si vhodnu hlasitost nastavis. Hodnoty trimrov by mali byt rovnake alebo mensie ako pouzite zlucovacie odpory, ale rozhodne vecsie ako vystupna impedancia zariadenia na ktore sa pripajaju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sloučení stereo kanálů
PříspěvekNapsal: 14.01.2016, 17:08 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2758
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Tohle by ti nepomohlo ?
Když se ti nechce přepojovat kabel.
http://www.ampertech.cz/ostatni/168-roz ... AonG8P8HAQ

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sloučení stereo kanálů
PříspěvekNapsal: 14.01.2016, 18:33 
Offline
Kecka

Registrován: 18.10.2015, 14:54
Příspěvky: 26
Bydliště: Most
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
To Busy, chlape moc dík za vysvětlení je to úplně super. Ten odporový dělič ( nastavení stejné hlasitosti dodatečně vsazeným trimrem) mne taky napadl ale asi jej nebudu potřebovat. Popravdě jde hlavně o sloučení těch výstupů do jednoho , málo kdy to bude hrát společně. Bude buď hrát Amiga nebo PC ale zapojené to bude stále. To zapojení jsem se snažil spíš koncipovat tak, aby neodešel jeden z výstupů pri jejich spojení "na tvrdo" než jako opravdový slučovač signálů.

_________________
Amiga 1200 + Blizzard IV30/50 + 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sloučení stereo kanálů
PříspěvekNapsal: 14.01.2016, 21:54 
Offline
Radil

Registrován: 11.12.2013, 17:35
Příspěvky: 322
Has thanked: 31 times
Been thanked: 24 times
A potřebuješ to fakt slučovat? Nestačilo by přepínat? Když to má být jen náhrada za přepojování kabelu...

_________________
Cesta k osvícení: Commodore 64 / Atari 800XE / Atari XEGS / Amiga 500 / Amiga 1200 / PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sloučení stereo kanálů
PříspěvekNapsal: 14.01.2016, 23:29 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3669
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 373 times
Been thanked: 798 times
Prepinac by bol nutny v pripade ze by sa jednalo o signaly, ktore sa nedaju jednoducho scitat - napriklad kompozitne video.
U zvuku by som to urcite nekomplikoval (nespolahlivymi) mechanickymi kontaktami. Okrem toho, ono je vzdy dobre, ked je pocut oba pocitace naraz - clovek aspon nemusi davat pozor na ktoru stranu je prepinac prepnuty :)
A nikde nie je napisane, ze sa jedneho dna neobjavi soft, ktory naraz hraje na PeCedle aj Amige, podobne ako su uz existujuce softy na Spektre a Atari kde hraje viac pocitacov naraz :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sloučení stereo kanálů
PříspěvekNapsal: 15.01.2016, 00:02 
Online
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10131
Bydliště: Praha
Has thanked: 1960 times
Been thanked: 1522 times
Já to tedy řeším jednoduchým switchem (nepřijde mi, že by byl nespolehlivý - už čtyři roky slouží bez problémů). "Páčka sem, páčka tam, jednoduše přepínám." :-) Ale to bude i tím, že nejsem zdatný a nějaké odpory mi nic neříkají.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sloučení stereo kanálů
PříspěvekNapsal: 15.01.2016, 08:45 
Offline
Kecka

Registrován: 18.10.2015, 14:54
Příspěvky: 26
Bydliště: Most
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Switch tam nechci to bych si moc nepomohl. Zase bych se musel sápat někam pod a za stůl. Bedničky mám 3.1 a aktivní elektronika je v subwooferu na podlaze takže ten switch by se válel zase někde za stolem. Koupit 4 odpory (možná i něco doma mám) sletovat za strečkovat a je klid na pořád. Mám dokonce od PC i vyvázané kabely :)) takže to jen přivážu k tomu co tam je a je mi jedno kudy přesně to vede hlavně když to bude za stolem. Mám PC v obýváku tak se snažím aby to trochu vypadalo :)))

_________________
Amiga 1200 + Blizzard IV30/50 + 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz