OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 20:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dekontaminace počítačů
PříspěvekNapsal: 02.11.2015, 15:30 
Offline
Radil

Registrován: 12.05.2013, 22:02
Příspěvky: 283
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times
Tady je o tom takovy povidani a par uzitecnych informaci... tady neco podobneho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dekontaminace počítačů
PříspěvekNapsal: 03.11.2015, 14:21 
Offline
Profík

Registrován: 28.10.2015, 20:07
Příspěvky: 684
Has thanked: 0 time
Been thanked: 73 times
Ja osobne zaprasene desky osprchuju v koupelne a kdyz jsou na pohled ciste, vyfoukam stlacenym vzduchem. Na prach a spinu nema podle me cenu plytvat isopropylem.

Na vytekle baterie vezmu napred isopropyl a ubrousek nebo vatu, kdyz je poskozeny lak tak stetec ze skelnych vlaken nebo dremel a ocistim to az na holou med a nasledne prelakuju.

Kdyz jsou jeste zoxidovane kontakty nebo prokovy tak na to se mi osvedcilo RMA-04 a poradne prohrat, nez se ten curbes vyplavi a zustane cisty cin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dekontaminace počítačů
PříspěvekNapsal: 09.07.2018, 13:06 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2723
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Vcera jsem vzal do ruky ZX Spectrum plus ktery jsem koupil pro ULU, protoze uz z fotek pred koupi bylo videt ze klavesnici nekdo hodne pocmaral. V realu jsem zjistil ze to nastesti byl jen "detsky" pocitac pro deti tak okolo 3-4 let a proto to nebylo kresleno zadnou agresivni barvou. Voda a pak trosku Cifu pomohlo. Klavesnice hodne prokoukla. Abych se zbavil bordelu mezi klavesnici tak jsem pouzil tlakovy vzduch. Pak jsem si vsimnul ze jeste neco zustalo mezi hmatniky a tak jsem pouzil vysavac. Pri tom jsem zjistil zajimavou vec, ze vysavac strasne lehce vyndava hmatniky. Tak jsem se rozhodnul ze ji vycistim poradne, vcetne zahybu hmatniku. Dal jsem do vysavace cisty pylik a pak kazdou klavesu jsem nechal "zmizet". Kdyz nejaka nesla tak jsem pomoci ruky udelal kruh okolo klavesy aby tam byl vetsi podtlak. Jedinou klevesu co jsem takto nedelal byl mezernik - ten ma jine zajisteni. A take u Enteru jsem to udelal tak aby hmatnik nesel do trubice. Pak pomoci kartacku na zuby jsem to pod vodou pekne vycistil. Takze budu mit pekny case treba pro Harlequina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dekontaminace počítačů
PříspěvekNapsal: 09.07.2018, 14:07 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 06.10.2015, 17:37
Příspěvky: 1554
Bydliště: Praha východ
Has thanked: 11 times
Been thanked: 144 times
kvalitní, cennější klávesnice vždy kompletně rozeberu, hmatníky properu v dřezu teplou vodou a jarem a pak čistou vodou a usuším. Mainboard klávesnice vysaju od prachu a sajrajtu, pomáhám si čistým štětcem. Případně propláchnu vlažnou vodou a usuším. Po uschnutí vše smontuju.

Levné klávesnice, co se dnes vyrábí k PCčkům a prodávají za 100 Kč a podobně, ty nečistím, ale vyhazuju do kontejneru na plasty. Nevyplatí se jimi zabývat.

_________________
Hyperinzerce - historické počítače

ComputerAsylum WEB: http://www.computerasylum.co.uk
Twitter: https://twitter.com/COMPUTERASYLUM
Zprávy: https://www.euronews.com/ https://www.aljazeera.com/
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dekontaminace počítačů
PříspěvekNapsal: 28.03.2019, 11:17 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 20.02.2017, 01:17
Příspěvky: 800
Has thanked: 19 times
Been thanked: 48 times
Co se tyka stlaceneho vzduchu, po velmi kratke dobe zacina z nadoby foukat take kondenzovana kapalina. Myslim, ze by to mohlo i poskodit cisteny material. V teto souvislosti by me zajimalo, jestli by se dal vyuzit nejaky strojni kompresor, ze ktereho by zadny bordel neletel. Jinak IPA, mikrovlaknova uterka, foukaci balonek a stetec na cocky to jisti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz