OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 14:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Grafika z nedokončených textovek
PříspěvekNapsal: 25.10.2013, 00:19 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Jak mnozí vědí, jsem relativně plodný autor textovek. Minimálně ročně vydám jednu :mrblue: Někomu se líbí, někomu ne. Ale to už tak bývá u všech her napříč žánry. Co už ale ví jen málokdo (tak jeden, maximálně dva lidé), během těch mých aktivních let se odporoučelo hodně textovek a her do propadliště dějin. Aby práce na nich nepřišla úplně v niveč, rozhodl jsem se o nic něco napsat a podělit se o drobné střípky z jejich grafiky (vesměs pouze titulky, občas nějaká herní obrazovka). Připomínám, že veškerá grafika je ECS - čili A500 compatible :-)

Obrázek
After The End
Začnu hned tou nejlepší textovkou (alespoň dle mého názoru), která měla otřást textovkářovým světem. Vymazlená grafika, výborné intro, skvělý postapokalyptický příběh, nepovinné i povinné mezihry (mezi jinými i klasický Vlk, co chytá vajíčka), intermezza, doprovodné zvukové efekty (střelba z dáli, krákání vran, atp.) a mnohé další. Velice ambiciozní projekt ztroskotal výjimečně na něčem jiném, než mé lenosti. Byla to lenost Holyho, který za čtyři roky nezvládl dodat kód k jedné mezihře, s kterou jsem jednoduše potřeboval pomoct, protože to byla už jednoduše vyšší dívčí. Dneska nemá už ani cenu tento projekt oživovat. Než bych se znovu zorientoval v kódu, tak bych na to potřeboval několik dní nerušeného klidu. A přitom do finále chybí tak málo... V jedné z mých pozdějších (a stále také nedokončených textovek) vyšel i easteregg týkající se ATE.
Šance na dokončení: mírná

Obrázek
Rychlé čipy
Měla to být jen taková oddechová textovka, ale možná na tom ztroskotala. Po prvních osmi lokacích mi přišla hra příliš nezajímavou na to, abych ji dokončil. Tak alespoň title screen.
Šance na dokončení: Nikdy

Obrázek
Děžo na Guldenštejně
Další ambiciozní projekt, který zakončil svou existenci jako pouhé techdemo (během rozmýšlení hráče a jeho hrou samotnou se na pozadí odehrává kde co - osoby se pohybují po lokacích, Děžo má hlášky, atp.). Příběh slibný, ale nějak mi došly nápady na lokace.
Šance na dokončení: Nikdy

Obrázek
Homotron
Někdo si možná vybaví Žůvičky-Bukvičky. Textovku, od které jsem dokončil pouze první level, přesto je ke stažení na textovky.cz. Homotron měl být takovým jejím daleko drsnějším spinoffem. Vzhledem k tomu, že od něj existují pouze dvě obrazovky, tak jsem zřejmě tento projekt ukončil dřív, než vůbec začal. Uvedená obrazovka má i takový malý, skrytý druhý smysl. Kdopak ho najde? :-)
Šance na dokončení: Nikdy

Obrázek
Kelly VS The Pedo Nazis From Outer Space
Tohle neměla být textovka, ale arkáda. 12ti letou Kelly unesla banda pedofilních nácků, kteří se po šedesát let skrývali na odvrácené straně měsíce a ona se musí odtamtud dostat, aby nebyla krutě zprzněna samotným Hitlerem, kterému má být předhozena při oslavě jeho 120tých narozenin. Od hry existuje jen pár spritů, nějaké základní zvuky, ale tím to hasne. Na tvorbu levelů jsem nějak neměl buňky. Ale když nad tím teď přemýšlím, rýsují se mi v hlavě nějaké pěkné reálie, do kterých by mohla být hra zasazena. Také finální fight Kelly s Hitlerem by nemusel být k zahození.
Šance na dokončení: Mizivá

Obrázek
Obrázek
Unthinkable
Dungeon odehrávající se v lidském nevědomí, respektive bezvědomí. Úkolem hráče je dostat sám sebe z komatu zkoumáním vlastní mysli a jejím postupným uzdravováním. Psycho. Ke hře je krásné animované intro. Byť jsem kdysi na Amiga Portále zveřejnil nějaké tři screenshoty přímo ze hry, nic není ztraceno. Herní obrazovky postupem času přibývají (jedná se opravdu o pixelart přímo v DP5), v současné chvíli jich je přibližně osmdesát. Mapa je ale rozsáhlá a tak jich ještě hodně zbývá. Hra je výjimečná ještě jednou vlastností - nepoužívá ke komunikaci s hráčem žádný specifický jazyk, ale univerzální symboly, kterým by měl porozumět každý, kdo není úplný dement. Druhá obrazovka je pozadí pro menu, vhodná pro Dual Playfield.
Šance na dokončení: střední (cca 2015)

Obrázek
Watchman
Jak jinak, než textovka. V roli nočního hlídače v továrně na chemikálie musíte zabránit obsazení světa mimozemšťany. Ale nic není tak, jak se na první pohled zdá. V této textovce se vyskytuje easteregg s reklamou na nový film After The End inspirovaný právě onou textovkou, kterou tento seznam začíná.
Obrázek
Šance na dokončení: vysoká (cca 2014)

Obrázek
Zabil jsem Mistica, pánové!
Tuto hru nedělám já, ale dal jsem ji schválně do tohoto seznamu. Úvodní obrazovku mám sice na svědomí, ale pracuje na ní Holy. A proč je tu? Inu protože, navzdory tématu, ji po dohrání prvního levelu považuji za to nejlepší, co jsem od Holyho hrál. Hra nepostrádá humor, chytlavost a zažrání pod hráčovu kůži.
Šance na dokončení: ???

Her, které se v mém područí nedočkaly svého dokončení, je samozřejmě mnohem více. Snad bych ještě vzpomenul na Sleepy Hollow inspirovanou stejnojmenným filmem (to máte tak - když si hru zazálohujete na disketu s vlastním formátem, pak přijdete o mount file a čtyři roky vymýšlíte, jak jen že to bylo všechno nastavený a jaký handler jste použili...no a jednoho dne na to přijdete...ale na disketě se mezitím vyskytne bad sector přímo v místě, kde je zdroják, tak už na to serete...), Lost Cabin - akční dungeon ve stylu reality show, Otík v New Yorku - třetí a závěrečná část trilogie o Otíkovi, Slepejš Bohuš (vážně si Holy myslíš, že nápad na hru se slepým hrdinou pro slepý je takový originál? :twisted: ), Zombie Town, atd.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grafika z nedokončených textovek
PříspěvekNapsal: 25.10.2013, 09:05 
Offline
Radil

Registrován: 28.05.2013, 11:24
Příspěvky: 448
Has thanked: 27 times
Been thanked: 201 times
:cartman: Nejsou nějaké screeny GAME OVER obrazovky Kelly VS The Pedo Nazis From Outer Space? A pokud by se tu hlasovalo o připadné dokončení nějakého dílka, pak Homotron je jasný favorit. :mrblue:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grafika z nedokončených textovek
PříspěvekNapsal: 25.10.2013, 10:19 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Kdepak, game over nejsou - myslíš něco jako "Kelly przněna obřím nazi mutantem, atp.?" :-))

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grafika z nedokončených textovek
PříspěvekNapsal: 25.10.2013, 12:08 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 06.08.2013, 10:49
Příspěvky: 220
Bydliště: Praha
Has thanked: 232 times
Been thanked: 67 times
Ten nápad s náckama na odvrácené straně Měsíce vznikl nezávisle na Iron Sky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grafika z nedokončených textovek
PříspěvekNapsal: 25.10.2013, 16:04 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 10:01
Příspěvky: 34
Has thanked: 105 times
Been thanked: 5 times
Všetko to bolo v Amose? Dežo znie zaujímavo, dá sa niekde pozrieť to techdemo?

Odoslané pomocou Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grafika z nedokončených textovek
PříspěvekNapsal: 25.10.2013, 23:55 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Ano, to je na tom to zajímavé - Iron Sky vzniklo až po této "hře". Mimochodem Iron Sky je moc pěkný film.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grafika z nedokončených textovek
PříspěvekNapsal: 26.10.2013, 18:34 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 23:38
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha
Has thanked: 393 times
Been thanked: 122 times
Her (nejen textovek), které zůstaly nedokončené nebo vyšly na svět úplně zhoněné, je relativně dost a jistě by stálo za hřích grafiku či nějaký engine využít a přetvořit to v něco přijatelného. Znám některé nešťastné či nedokončené autorské počiny z 90. let na Amigu, ale musím říct, že největší problém bývá sehnat autora a nějakého to formální svolení k tomu, aby na to mohl člověk sáhnout. Když zvažuji, jaký remake dnes udělám, je to prakticky závislé na tom, zda to z těchto důvodů půjde. Je to škoda :(

P.S. Omlouvám se za mírné rozšíření tématu.

_________________
https://zxretrosoft.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grafika z nedokončených textovek
PříspěvekNapsal: 28.10.2013, 11:32 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:30
Příspěvky: 210
Has thanked: 18 times
Been thanked: 48 times
Hele MJi, nechces tenhle clanek publikovat ba textovky.cz?

Jo a zapomel jsi na Dooma XIV kterej byl 3x lepsi nez zminovane ATE. Taky nemas v seznamu Chanov II. Na kterej sme se vykaslali spolecne.

Co se tyce ATE a akcni mezihry, fakt jsem na to nemel, nejsem zase tak dobrej koder, takze asi tak.

Co se tyce zabil jsem Mistika panove, tak to jeste stale neni uzavreno, treba za rok dva to dopisu, pravdou asi bude to, ze to rozhodne nebude pro Amigu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grafika z nedokončených textovek
PříspěvekNapsal: 28.10.2013, 12:24 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:55
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
taky bych hlasoval pro homotrona :mrgreen:

_________________
Didaktik M, Amiga 1200, Sega Mega Drive 2+Mega-cd2+32X , Sega Saturn, Sega Game Gear, PS1, PS2, PS3, PS Vita, Coleco Mini Arcade Pacman, old pc a nějaké ty digitálky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grafika z nedokončených textovek
PříspěvekNapsal: 28.10.2013, 13:38 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
panprase píše:
Jo a zapomel jsi na Dooma XIV kterej byl 3x lepsi nez zminovane ATE. Taky nemas v seznamu Chanov II. Na kterej sme se vykaslali spolecne.

Co se tyce ATE a akcni mezihry, fakt jsem na to nemel, nejsem zase tak dobrej koder, takze asi tak.



ad Doom XIV) Je tam obří první level, čili tuhle hru až zas tak za nedokončenou nepovažuji :-) Vracet se k němu nehodlám, protože ten byl naprganej fakt jako hodně divoce a jestli budu mít problém jednou se zorientovat v ATE (kde je kód už hezky organizovaný), tak v tomhle bych se nevyznal už nikdy.
ad chanauII) tu mám nějakou verzi, ale v jakém je stavu, to netuším. Už si ani nepamatuju, proč si to prgal ty :-)

ad ATE) hm, to mi říkáš brzo, žes na to neměl. šlo jen o to udělat matematický algoritmus v AMOSu, podle kterého by se karty hrály a házely jednotlivé BOBy na obrazovku. Kdybas mi napsal rovnou, že na to nemáš, tak jsem to měl tenkrát v hlavě nějak rozvržené a holt bych zapátral v manuálu, kterak asi na to.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grafika z nedokončených textovek
PříspěvekNapsal: 28.10.2013, 13:50 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:30
Příspěvky: 210
Has thanked: 18 times
Been thanked: 48 times
Simte Doom ma dva levely. Oba jsou dokonceny. Takze muzes udelat dalsi dva a mas to.

K temu Ate. Nemel jsem na to pak nejak hlavne cas no. Ale sam moc dobre vis jak je to s miminkama.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz