OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 17.04.2024, 00:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 233 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 05.10.2016, 16:20 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 308 times
Zeptám se jednoduše, jak moc je využitelná změna rychlosti hraní hudby v rámci jednoho nastavení, tedy změna rychlosti v rámci 4 neměnných samplů, hlasitosti, počtu samplů, které budou hrát? Bude se moci měnit frakvence samplů a taky konkrétní sampl bude možné samozřejmě ztlumit. Mám v programu jednoduše 2 hlavní smyčky. V první se mění všechna nastavení a pak se hraje. V té druhé se mění pouze frekvence samplů a sample se můžou ztlumovat. No a změnu hraní rychlosti samplů dám buď do jedné, nebo do druhé smyčky. Chci držet délku editace hudby přímo v editoru co nejvíce na uzdě, tak by byla změna rychlosti v rámci jednoho úseku hudby na každém začátku různeho úseku v případě, že by se změna zadávala v kratší programové smyčce, čím bych editaci 1 úseku prodložil až o 2 byte ( :lol: ) anebo bych samotnou změnu rychlosti hraní hudby provedl až při provedení dalších změn.

Tedy ještě jednou, má vůbec v rámci hudby měnit její rychlost dostatečné využití, aniž bych si měl možnost třeba načíst jiný sampl? Osobně si myslím, že nemá, ale tím že jsme žádnou hudbu nesložil se můžu plést. Z mého pohledu tedy se přikláním změnu rychlosti hraní hudby provést v delší programové smyčce, tedy provést ji s možností změnit další nastavení jako načíst jiný sampl a tak.

Doufám, že jsem se zeptal dostatečně jednoduše :lol:. Opět jsem to určitě domotal po svém... :lol:

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 09:21 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Lisiak4 píše:
...až taký blbec som neni :mrblue:

Čistě z lingvistického hlediska - tohle je který slovenský dialekt?

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 09:51 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10122
Bydliště: Praha
Has thanked: 1956 times
Been thanked: 1521 times
Tak Brno patří mezi takzvaná duální předměstí - Bratislavy a Vídně. Čili bych to hádal na nějaký západoslovenský dialekt říznutý němčinou :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 10:06 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2014, 18:29
Příspěvky: 1493
Bydliště: Milovice
Has thanked: 12 times
Been thanked: 369 times
Jiiira píše:
Lisiak4 píše:
...až taký blbec som neni :mrblue:

Čistě z lingvistického hlediska - tohle je který slovenský dialekt?


"Až taký blbec som neni" je z čisto lingvistického hľadiska negácia možno dvojitá, ale keď to rozoberieš "Niesom až taký blbec" - prvá negácia a ak to napíšeš "som neni" - druhá negácia / pretože to môže napísať takto len blbec" ale na slovensku takto ľudia hovoria a dokonca mojej žene sa toto páči viac ako spisovná slovenčina a/alebo stredoslovenská a bratislavská slovenčina.

Tento rozbor nebol samozrejme útok na Lišiakovú slovenčinu ale stretol som sa stým už dávno a pre moje uši to je ako zvuk cirkulárky. :poke:

_________________
STbrigáda
Atari 800XL, POFO, Atari Mega 2/4Mb Ram, Atari Mega STe, Atari TT 030


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 10:38 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Tak já ten dotaz zjednoduším - ve které části Slovenska se používá tato negace pomocí slova "neni"? Např. "Keby som to vedel, tak uz som tu neni." ;)

Jako neznalce slovenských reálií by mě asi napadlo, že je to něco "východniarského", ale nevím, jestli to tak je.

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 11:16 
Offline
Kecálek

Registrován: 27.03.2014, 08:59
Příspěvky: 133
Bydliště: BA
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times
z viacero regionov...

http://slovnik.dovrecka.sk/narecovy-slovnik/neni


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 11:25 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Koukám... slovníček uvádí tyto oblasti: vychodné Slovensko, stredné Slovensko, zapadné Slovensko. :P

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 11:35 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 10:52
Příspěvky: 1669
Bydliště: Mliecna draha
Has thanked: 19 times
Been thanked: 124 times
Jiiira píše:
Koukám... slovníček uvádí tyto oblasti: vychodné Slovensko, stredné Slovensko, zapadné Slovensko. :P


no je teda salamunska odpoved. Ale verim tomu ze v kazdej casti slovenska je nejake lokalne narecie kde sa to pouziva. (Mne staci ake su rozdiely v troch mestach: Trnava,Hlohovec,Piestany,Nitra
A pritom z hlohovca je to do dalsich +/- 20km)

misticjoe píše:
Tak Brno patří mezi takzvaná duální předměstí - Bratislavy a Vídně. Čili bych to hádal na nějaký západoslovenský dialekt říznutý němčinou :-)

Nemcinou je primarne "reznute" stredne slovensko (Banici tam dosli z nemecka) Na zapade je to hlavne cestina a madarcina.

_________________
Amiga 600 + a602, Amiga 600 PCB only, Commodore 64+ZZ-RAM V1.0 512k+C1541(18k RAM)+sd2iec +9.600 Rs232, Commodore 116 + 64k upgrade, ZX 81 ISSUE1 + ZX81XRAM

http://zz-indigo.mavipet.sk/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 11:37 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 308 times
Lisiak4 píše:
Ne ne ne, ja sa s Tebou prieť nebudem, až taký blbec som neni :mrblue:

Otcova strana je z Bratislavy a moj otec tiež, pokiaľ sa nemýlim (naši sú rozvedený od mojich 6 rokov).
Moja babička z maminej strany Bratislava, moj dedko od mami Frídek Místek (ČR). Babka a dedko prišli do Brna, odkiaľ bola tiež časť našej rodiny hlbšie do koreňov.

Moja mama Brno. Po sobáši Bratislava a ja teda Bratislava a od mojich 25 rokov Brno. Predo mňou sa vrátila do Brna mama a pred mamou přišiel do Brna moj brat. Takže som do Brna prišiel ako posledný v rámci nás troch.

To "neni" som použil na konci pre jeho zdoraznenie.

Včera som šieľ na pivko na chvilku po 20 h. a prišiel som dnes ráno o 6. Toto často nerobím a veľa som nepil ale sa to nejako časovo natiahlo, keď sme po pivku išli ku kamarátke na vinko a potom ešte na pivko do iného nonstop baru, keď som si o štvrtej ráno robil srandu, že by sme tam mohli ísť a kamarát si tiež urobil srandu a tak sme tam aj zo srandy išli :)

No a asi dám zmenu rýchlosti hrania hudby do vačšiej programovej smyčky, teda kde sa dejú všetky nastavenia a keď tak to kedykoľvek zmením :).


A ako sa inak všetci máte? :lol:

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 12:01 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3660
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 373 times
Been thanked: 795 times
Lisiak4 píše:
Včera som šieľ na pivko na chvilku po 20 h. a prišiel som dnes ráno o 6. Toto často nerobím a veľa som nepil ale sa to nejako časovo natiahlo, ...
No ty brdo :shock: Vies kolko by si za ten cas naprogramoval na prehravani hudby ? :poke: A urcite by to vyslo aj ovela lacnejsie ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 13:26 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 308 times
Mne organizmus ani nedovolí veľa piť, jednoducho cítím, že už do seba nič nedám, takže moja bilancia je za ten čas celkovo 4,5 piva a 3 deci vína a to víno bolo u kamarádky, takže som prepil tak 200 KČ aj so slaným, čo som si k tomu dával (3 sáčky), to ma tá pečená kačka s 1 pivom v reštaurácii stála v ten deň viacej a bolo vybavené tak za 30 minút od času čo mi ju doniesli :lol:

Na amiga fóre som písal, že sa programovaniu venujem už skor športovo, teda za týždeň preprogramujem tak 30 min. až 4 hodiny. Musel som to časovo osekať, už som nevládal robiť len to. Mal som na výber, či to osekám, alebo to ešte tempom, akým som chodieval chvíľu potiahnem a s tým skončím. Bolo u mňa celkom normálnym stavom, keď som spával každý druhý deň. Už to bolo skor o mojom zdraví.

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 13:32 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 308 times
Busy: máš pravdu ako vždy :like:

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.10.2016, 15:49 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 308 times
Tak jsem juknul na kód a v delší smyčce jsem již měl verzi pro zpracovaní rychlosti přehrávaní hudby hotovou. Na zkontrolování a doprogramování závěrečné části rutiny teď opravdu nemám hlavu. Jak to někdy udělám, zkontroluji ještě jednou část kódu pro zpomalení běhu a závěrečnou část kódu a udělám po delší době další test, aby jsem zjistil, kde mám chybu, pokud tam nějaká bude :). Tím bych měl mít hotové postupné vypínání samplů a nehrání samplú, když to není žádoucí a rychlost přehrávání samplů. U postupného vypínání samplů pak se pokusím udělat nějaký správný poměr aby se sampl ztlumil ve správný moment, co nevím, jestli se mi to povede. Ono čím zvyšujeme frekvenci samplu, tím se zahrá rychleji a tím ho potřebuji rychleji ztlumit, aby se neopakoval a taky delka samplu tam hraje roli. S tímhle již kód počítá, ale ještě ten poměr kdy při jaké frekvenci a délce samplu samotné hraní samplu utnout.

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13.10.2016, 21:52 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 308 times
V úterý jsem dokončil vše výše popsané, tedy již mi rutina dokáže sampl i nehrát. Zatím vše provedeno na 1 kanálu (další kanále mají starou logiku = nebudu změny pořád přepisovat na dalších 3 kanálech). Může se určit i rychlost hraní samplů. Budu trochu testovat a hrát se s tím co jsem zatím nestihl. Ještě mi chybí ten vzorec, který mi bude vypínat sampl v rozsahu frekvence/délka samplu ve správný moment. Pak zatím nemám vůbec namyšlenou logiku opakování různých patternů. Ale délka patternu není nijak omezena. Zatím tedy můžu pracovat s 1 patternem, můžu ho mít dlouhý jak chci (limity jsou jen v samotném assembleru) a můžu si v něm kdykoliv nahrát jakýkoliv sampl, změnit hlasitost a rychlost hraní, nastavit které sample mají hrát a dodatečně samozřejmě ztlumit sampl i v tomhle nastavení při samotném hraní hudby. Zatím jsem test provedl jen na odzkoušení nehraní samplu a tvářilo se to funkčně. Nezkoušel jsem to, co již fungovalo, již nebyl čas. Od té doby jsem pak byl v 1 kole a i teď jsem není doma, ale již jsem to prostě musel napsat, protože mám radost z toho, když něco co namyslíte funguje tak jak chcete, tedy doufám, test byl opravdu rychlý :mrgreen:. Samozřejmě byli v programu chyby. Nedalo mi to a všechny známe jsem odstranil ještě v úterý. Již jsem ten program jednoduše chtěl dotáhnout do tohohle stavu a byl jsem při chuti tak jsem toho využil.

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.10.2016, 02:28 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2287
Bydliště: Brno
Has thanked: 846 times
Been thanked: 308 times
Vypadá to funkčně, ve videu je zvuková stopa posunuta vůči záznamu, ale zvuková stopa je OK. V 1. zvukovém kanálu střídám 2 sample, měním rychlost přehrávaní a měním délku ztlumení samplu. Tak zatím asi vše OK a zkusím ten vzorec, alespoň nějaký jeho základ, frekvence mám smyšlené, tak jim zkusím dát ty správné hodnoty v rámci stupnice a možná bych se mohl naučit noty :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=LcP2Xt0 ... e=youtu.be

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 233 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz