OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 14:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 07.12.2018, 14:00 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Tedy, napřed otázka: je tu vůbec někdo takový? :P

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07.12.2018, 17:17 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Tak jelikož se nikdo nemá k odpovědi, tak já to rozčísnu a udělám svůj "coming-out" - byl jsem delphista a k Delphi se občas vracím, když chci něco narychlo prototypovat.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07.12.2018, 17:19 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Ja jsem nekdy predloni napsal takovej malej program na zkouseni otazek pro neter v Lazaru. A kdysi davno jsem snad neco delal v Delphi, neco se mi vybavuje se seriovym portem a komunikaci s Arduinem, nebo tak neco.

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07.12.2018, 17:20 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 371 times
Což mi připomíná, že se mám podívat, jestli Lazarus už nějak rozumně podporuje režim v jednom okně...

Vlastně jsem pascalista bývalý. Nějakou dobu jsem programoval v Turbo Pascalu. Vývojové prostředí Delphi a jazyk Object Pascal jsem tak nějak minul, tehdy nebývala verze zdarma.
Lazarus jsem zkoušel, ale nelíbil se mi. Jako 8bitový atarista bych mohl dnes mohl psát v MAD PASCALu (považuji jej za velmi dobrý a užitečný projekt), ale jsem ve vlaku jazyků odvozujících syntaxi od C a na přestup to opravdu nevypadá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07.12.2018, 17:38 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:34
Příspěvky: 551
Has thanked: 408 times
Been thanked: 166 times
Taky neco smolim.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07.12.2018, 17:55 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 14.05.2013, 19:10
Příspěvky: 1486
Bydliště: Kurim
Has thanked: 828 times
Been thanked: 577 times
Pod CP/M je Turbo Pascal nejpohodlnejsi.

_________________
http://www.8bity.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07.12.2018, 20:11 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2278
Bydliště: Brno
Has thanked: 842 times
Been thanked: 302 times
uunek píše:
Taky neco smolim.

A co :?:

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07.12.2018, 21:11 
Offline
Radil

Registrován: 27.09.2014, 23:56
Příspěvky: 446
Has thanked: 436 times
Been thanked: 230 times
No jasně - Turbo Pascal byl pro mě svého času absolutní jednička :-)

Tady je jeden můj dávný počin:
https://github.com/berk76/hadi

_________________
ZX Spectrum DELTA, D80, Melodik, XY4150, Aritma 0512
PGP: A6EA 1F93 EF6B D8D1 35AD B6D7 1E79 73E5 1B28 17F9


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08.12.2018, 19:15 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Tak přece se někdo našel, to je fajn ;)

Já jsem se Pascalu věnoval docela dost na škole, asi 3 roky na střední a 4 na vysoké, vždycky to byl Turbo Pascal, začal jsem na verzi 4.0, pak 5.5 a nakonec 6.0... Ke konci jsem už byl asi docela dobrej, každopádně když jsem po letech nakoukl do svých zdrojáků, které jsem někdy ke konci napsal, dalo mi dost práce pochopit, jak jsem to tehdy dělal 8-) Bylo to ale vždy pro DOS, na Windows jsem jako programátor nepřešel a Delphi ani Lazarus jsem nepoužíval nikdy.

Nicméně, před pár lety jsem se začal učit assembler pro Z80 a používal jsem k tomu zDevStudio, což je takové jednoduché multiplatformní IDE právě pro Z80kový assembler, jenže je napevno spojené s assemblerem Pasmo, a já jsem záhy začal používat SjASMPlus, u kterého jsem už zůstal - jenže ten zase žádné IDE nemá.
No, a přednedávnem jsem zjistil, že zDevStudio je dělané v Delphi a je open source, tak mě napadlo, že by ho šlo buď upravit pro spolupráci se SjASMPlus, nebo ho rovnou udělat jako univerzálně konfigurovatelné, aby si člověk mohl nastavit, který assembler a jak má volat, když se klikne na ikonu překladu.

Byl by to myslím smysluplný počin - troufli byste si na něj někdo? SjASMPlus by si nějaké IDE zasloužil, a je zbytečné psát ho od nuly, když tu existuje projekt, který by se dal forknout a u kterého autor beztak nepřišel s novou verzí už 6 let... :shrug:

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08.12.2018, 20:03 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1029
Has thanked: 444 times
Been thanked: 155 times
Já jsem na gymplu maturoval z programování, konkrétně Turbo Pascal. Myslím, že to byla verze 6.0.
Ale už si vůbec nic nepamatuji. Maximálně pár příkazů, třeba Repeat until keypressed, nebo tak nějak. :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08.12.2018, 20:05 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1029
Has thanked: 444 times
Been thanked: 155 times
Jo, a jako maturitní práci jsem měl zpracovaný známý hlavolam Hanojské věže. Dokonce i s grafikou.
Jeřáb bral destičky z jedné věže a přesouval je na vedlejší. :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08.12.2018, 21:31 
Offline
Kecálek

Registrován: 07.05.2014, 12:10
Příspěvky: 197
Bydliště: Jbc
Has thanked: 0 time
Been thanked: 39 times
Jiiira píše:
Byl by to myslím smysluplný počin - troufli byste si na něj někdo? SjASMPlus by si nějaké IDE zasloužil, a je zbytečné psát ho od nuly, když tu existuje projekt, který by se dal forknout a u kterého autor beztak nepřišel s novou verzí už 6 let... :shrug:


Rekl bych, ze existuje hodne ruznych IDE (jedodussich i slozitych), kde je mozne nastavit a pouzivat externi prekladace. (tj. rekl bych, ze by se mozna nenaslo dost uzivatelu a mozna by to byla ponekud zbytecna prace...)
Nebo je take mozne pouzit 'obycejny' editor typu PSpad. Tam jsem mival pripravenou BATku, kterou mi na F9 spustil a vysledek prekladu pak zobrazil v okne. Ted uz mnoho let pouzivam gvim. Zacal jsem s tim, kdyz jsem paralelne fungoval na win + linux a uz mi to nejak zustalo ;) Ted si vystacim s napsanim makefile a gvim mi ho spusti, kdy potrebuju zdrojaky prelozit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08.12.2018, 23:28 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
Ja som Lazarista. Existuje aj jednooknova podpora, ale treba ju doinštalovať. Minulé to bolo na oficiálnej stránke medzi tipmi. A samozrejme Lazarus doporucujem. Mám aj veľké projekty. Jeden je organizátor práce, používa ho môj šéf a druhý je emulator MZ-800. No a potom kopec drobných projektov.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09.12.2018, 00:27 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 371 times
hynek píše:
Jiiira píše:
Byl by to myslím smysluplný počin - troufli byste si na něj někdo? SjASMPlus by si nějaké IDE zasloužil, a je zbytečné psát ho od nuly, když tu existuje projekt, který by se dal forknout a u kterého autor beztak nepřišel s novou verzí už 6 let... :shrug:


Rekl bych, ze existuje hodne ruznych IDE (jedodussich i slozitych), kde je mozne nastavit a pouzivat externi prekladace. (tj. rekl bych, ze by se mozna nenaslo dost uzivatelu a mozna by to byla ponekud zbytecna prace...)
Nebo je take mozne pouzit 'obycejny' editor typu PSpad. Tam jsem mival pripravenou BATku, kterou mi na F9 spustil a vysledek prekladu pak zobrazil v okne. Ted uz mnoho let pouzivam gvim. Zacal jsem s tim, kdyz jsem paralelne fungoval na win + linux a uz mi to nejak zustalo ;) Ted si vystacim s napsanim makefile a gvim mi ho spusti, kdy potrebuju zdrojaky prelozit.


A PSPad je psaný v Delphi...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09.12.2018, 00:32 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 371 times
Milsa píše:
Ja som Lazarista. Existuje aj jednooknova podpora, ale treba ju doinštalovať. Minulé to bolo na oficiálnej stránke medzi tipmi. A samozrejme Lazarus doporucujem. Mám aj veľké projekty. Jeden je organizátor práce, používa ho môj šéf a druhý je emulator MZ-800. No a potom kopec drobných projektov.


Ano, režim pro jedno okno se dá doinstalovat. Pak už to vypadá dobře. Musím si o tom něco přečíst, podařilo se mi některá okna dostat do stavu, že s nimi nešlo vůbec hýbat. Prostě zmizel ovládací prvek sloužící k zadokování.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz