OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 19.03.2024, 12:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 26.09.2015, 02:36 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2722
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Mam zajimavy postrech ohledne ZD-915. Asi po odsati 100 pinu prestala fungovat. Hrala ale nijak nesala. Cinu ve zasobniku pro odpad bylo docela malo. Pomoci cisticich dratku jsem vycistil nasavani ale to nepomohlo. Tak jsem ji rozebral a zjistil jsem ze se vatovym filtrem co je u sberace odpadu a kde zacina gumova hadicka smerem od pistole k zakladni stanici je cca 8 mm kovovy spunt co blokuje privod vakua do pistole. Zajimave ze se to dostalo tam pres filtr. Po vyklepnuti spuntu je vse ok. Pro jistotu jsem udelal kontrolu filtru na zakladove stanici a ten je uplne cisty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 26.09.2015, 07:40 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:39
Příspěvky: 1966
Bydliště: Praha
Has thanked: 85 times
Been thanked: 255 times
To se ti cin dostal za prvni vatovy filtr za pistoly?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 26.09.2015, 10:37 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2722
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Doda píše:
To se ti cin dostal za prvni vatovy filtr za pistoly?


Presne tak. A bylo ho tam hodne. Pritom filtr nebyl poskozeny a byl spravne nasazeny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 20.11.2015, 17:11 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:39
Příspěvky: 1966
Bydliště: Praha
Has thanked: 85 times
Been thanked: 255 times
Odsaval jsem ted docela hodne pinu, asi 500, a chci konzultovat par veci.

1) Druhy filtr, ten vetsi u samotne stanice, je relativne dost zapatlany od pajeci pasty (dost lepi), kterou jsem nesetril, protoze to pak jde o hodne lepe odsat. Mate to taky? Uz jste ty filtry nekdy menili? Stoji par korun a asi na nich moc setrit nebudu.

2) U rozebirani a cisteni "pistole" jsem moc nepremyslel a ted nevim, kam presne patri plastovy krouzek na prilozene fotce napravo. Neni to gumicka, je to tvrdy plast, ktery se pomerne volne vejde do pruhledne trubicky (uprosted) se sberacem cinu. Mozna ze ma byt za fitrem, nevim. Muzete se mi nekdo podivat kde ho mate? Ja to nikde popsane/nakreslene nenasel.

Jinak to funguje fakt dobre, jsem s tim spokojeny.


Přílohy:
Photo 19.11.15 21 30 03.jpg
Photo 19.11.15 21 30 03.jpg [ 45.2 KiB | Zobrazeno 8005 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 20.11.2015, 18:59 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2722
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Take chci vymenit filtr a tak jsem to uz dnes rozebral abych to mohl nafotit. Uz jsem to dvakrat delal a zjistil jsem ze je potreba hlavne ten maly vymenovat. Asi ma zivotnost tak 500 odsavani. Nutno rici ze ted docela opravuji stare veci a tak potrebuji odsavat cin a na to se tato levna odsavacka vyborne hodi.

Dulezite je aby si to kazdy vyzkousel hned jak mu to prijde a je to ciste. Jinak kdyz uz to dela, kdyz je to plne cinu, tak je dulezite to delat tak aby vlastni spoust byla nahore. Jinak vam vypada cin dovnitr pistole. Vzadu se odjisti pojistka a tim se zadni cast posune o par mm dozadu. Pak vemu svoji oblibenou dlouhou pinzetu a tu dam do predni casti pred tou velkou gumovou cast a vysunu to ven. Chce si to natrenovat aby clovek mel jistotu ze nic neznici. S tou pinzetou mi to jde pekne a relativne lehce. Dulezite je aby nevypadl ten prvni cerny krouzek z kovove nasavaci casti. Umyslne jsem ho vyndal abych ho vyfotil. Je to dulezita cast a je to tesneni a bez toho to nefunguje. Pri druhem rozebirani mi sam vypadl. Ted pri tretim rozebiranim nevypadl.

Foto jak vypada moje odsavacka je http://www.radeksuk.cz/jine/IMG_0748.JPG

Jinak velky filtr mam stale cisty. Muj nazor je ze ho budu vymenovat az kdyz budu menit ten maly potreti a proto mam asi v baleni 3x maly filtr a 1x velky filtr.

p.s. Puvodne jsem to chtel rozebirat a skladat presne opacne ale zjistil jsem ze je to jako ve filmu "Ohrožení Britannicu" (Terror on the Britannic) a ze tudy uspesna cesta nevede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 20.11.2015, 19:08 
Offline
Profík

Registrován: 28.10.2015, 20:07
Příspěvky: 684
Has thanked: 0 time
Been thanked: 73 times
Ten vnitrni filtr z pistole je vicemene na jedno pouziti.

Pouzivam RMA-04, jamile se dostane do filtru (coz je hned) je na vyhozeni, ale na tyhle zoxidovane a shnile veci nic lepsiho neznam. Menim ho ale az ve chvili kdy odsavacka prestane odsavat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 20.11.2015, 19:26 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:39
Příspěvky: 1966
Bydliště: Praha
Has thanked: 85 times
Been thanked: 255 times
Ja jsem si o tom dneska psal se Solarisem a mam jinou verzi pistole nez on a Suksoft.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 23.11.2015, 10:19 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 23:26
Příspěvky: 326
Has thanked: 21 times
Been thanked: 22 times
Je tady koukam par lidi co maji ZD915. Posledně jsem něco chtěl odpajet a teplota letěla nahoru, na nastavenou to vůbec nereagovalo. No a druhy den už jen svítil display. Na netu jsem se docetl, ze byse snad nejakou chybou mohl vymazat firmware z procesoru. Nějak jsem nenašel jaký nástroj k tomu naprogramování použít. Nevíte někdo?

Odesláno z mého HM 1SW pomocí Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 23.11.2015, 22:45 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 22:18
Příspěvky: 116
Bydliště: Dvůr Králové n/L
Has thanked: 0 time
Been thanked: 18 times
Doda píše:
Odsaval jsem ted docela hodne pinu, asi 500, a chci konzultovat par veci.

1) Druhy filtr, ten vetsi u samotne stanice, je relativne dost zapatlany od pajeci pasty (dost lepi), kterou jsem nesetril, protoze to pak jde o hodne lepe odsat. Mate to taky? Uz jste ty filtry nekdy menili? Stoji par korun a asi na nich moc setrit nebudu.

2) U rozebirani a cisteni "pistole" jsem moc nepremyslel a ted nevim, kam presne patri plastovy krouzek na prilozene fotce napravo. Neni to gumicka, je to tvrdy plast, ktery se pomerne volne vejde do pruhledne trubicky (uprosted) se sberacem cinu. Mozna ze ma byt za fitrem, nevim. Muzete se mi nekdo podivat kde ho mate? Ja to nikde popsane/nakreslene nenasel.

Jinak to funguje fakt dobre, jsem s tim spokojeny.


1) Ten rozteklej flux se mi jednou dostal až do vývěvy a zalepil mi zpětný klapky, takže ta sviňa řvala jak sekačka na trávu, ale nenasála ani nudli. Takže kompletní rozborka, fšechno namočit do tech. lihu a vymejt. Membrány a klapky pak nastříknout silikonem na gumu. A při téhle akci jsem přišel na jednu zajímavou věc - oba zahnojený filtry jsem taky namočil do lihu a voalá, po promáchání, vymačkání a usušení byly jako nový... :shock:

2) Bohužel, tenhle díl v mé verzi pistole není... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 23.11.2015, 22:55 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 22:18
Příspěvky: 116
Bydliště: Dvůr Králové n/L
Has thanked: 0 time
Been thanked: 18 times
JOeAim píše:
Je tady koukam par lidi co maji ZD915. Posledně jsem něco chtěl odpajet a teplota letěla nahoru, na nastavenou to vůbec nereagovalo. No a druhy den už jen svítil display. Na netu jsem se docetl, ze byse snad nejakou chybou mohl vymazat firmware z procesoru. Nějak jsem nenašel jaký nástroj k tomu naprogramování použít. Nevíte někdo?

Odesláno z mého HM 1SW pomocí Tapatalk


Něco podobnýho mi kdysi udělal jeden horkovzduch - teplota se šprcla na 400 stupních, nešlo to změnit, ale vzduch, co šel ven, byl jenom něco okolo 100. Reklamoval jsem to a prý jen v servisu přehráli soft a od tý doby dobrý. Uvnitř je jen nějaký PIC a tak jsem si říkal, že by nebylo od věci jeho obsah "nacucnout" a pro zichr zazálohovat... Je to už pět let, a pořád nějak není čas, no... ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 23.11.2015, 23:03 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 23:26
Příspěvky: 326
Has thanked: 21 times
Been thanked: 22 times
IDEfix píše:
JOeAim píše:
Je tady koukam par lidi co maji ZD915. Posledně jsem něco chtěl odpajet a teplota letěla nahoru, na nastavenou to vůbec nereagovalo. No a druhy den už jen svítil display. Na netu jsem se docetl, ze byse snad nejakou chybou mohl vymazat firmware z procesoru. Nějak jsem nenašel jaký nástroj k tomu naprogramování použít. Nevíte někdo?

Odesláno z mého HM 1SW pomocí Tapatalk


Něco podobnýho mi kdysi udělal jeden horkovzduch - teplota se šprcla na 400 stupních, nešlo to změnit, ale vzduch, co šel ven, byl jenom něco okolo 100. Reklamoval jsem to a prý jen v servisu přehráli soft a od tý doby dobrý. Uvnitř je jen nějaký PIC a tak jsem si říkal, že by nebylo od věci jeho obsah "nacucnout" a pro zichr zazálohovat... Je to už pět let, a pořád nějak není čas, no... ;)



No mě to udělalo 2 měsíce po záruce. Prostě pech. Vevnitř je c8051f310 a na jednom německým fóru jsem našel i firmware od jednoho tamního uživatele, ale zatím nevím jakým nástrojem (kabel) to naprgat.


Aha, tak už jsem našel nástroj. Ale moc se mě nechce dávat 500,- když nevím jestli to je opravdu tím. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 07.12.2015, 13:09 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:39
Příspěvky: 1966
Bydliště: Praha
Has thanked: 85 times
Been thanked: 255 times
Myslite ze by slo koupit samotne pero:

http://www.gme.cz/rukojet-kompletni-zd4 ... 7-p730-570

a pripojit ho k ZD-915? Ja pajku mam a asi se tohle delat nebudu, ale i tak by me to zajimalo, mozna ze by se to hodilo. Pokud nekdo mate tu kombinaci pajka/odpajecka, tak by jste to mozna mohli vedet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí pero s odsávačkou
PříspěvekNapsal: 08.03.2017, 13:09 
Offline
Radil

Registrován: 26.05.2013, 14:18
Příspěvky: 521
Bydliště: Šalingrad
Has thanked: 88 times
Been thanked: 56 times
Tak sem si pořídil ZD-985 .. Na první testy v pohodě, akorát se mi zdá trochu hlučná.. A pero skusím zaměnit za pero k WDD-81 ..To mi do ruky sedne líp :) .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz