OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 19.03.2024, 13:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 09:04 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2722
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Ja jsem platil procleni asi 2x za zivot ale uz je to davno. Vzdy to ale byl vetsi balicek, proto uz bych ted neobjednaval treba 20 vetsich desticek soucasne kdyz to neni nutne. Vzdy to byl tezsi balicek. Podle mne celnici instinktivne vyberou neco co je atypicke a chteji videt nakup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 10:03 
Offline
Radil

Registrován: 14.10.2013, 23:12
Příspěvky: 342
Has thanked: 261 times
Been thanked: 25 times
jen pro info, tady je oficialni dokument tykajici se postovneho, ze ktereho platite dph i kdyz jste zadne postovne neplatili. zlodejina v primem prenosu, takhle s nami vyjebavaji :-(

https://www.ceskaposta.cz/documents/101 ... pravy.docx


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 10:09 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
VELESOFT píše:
Ja si objednaval u ELECROW pred par tydny plosne spoje. Cena asi tak 80 USD. No a celni poplatek byl asi 500 Kc a clo dalsich kolem 400. Takze se mi to prodrazilo o nejakych 920 Kc.
Vidíš, a já doteď žil v domnění, že zrovna Elecrow posílá ty balíčky z Německa, nebo nějaké jiné evropské země, a že se jich celnice tím pádem netýká... :o

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 10:15 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 811 times
Proto je lepší rozdělit zakázku na několik menších, které projdou bez cla :-). Samozřejmě ne vždy je to možné.

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 10:42 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2722
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
Ja to nevidim tak cerne. Stale plati https://www.celnisprava.cz/cz/tiskove-z ... anici.aspx . Takze kdyz neco zakoupim za 22 Eur a budu mit na uctence i postovne, coz v pripade Elecrow je, tak nebudu nic platit. Jinak samozrejme musim zaplatit DPH a sluzbu za procleni. Nikdo nedela zadarmo. Musim ale rici ze za male balicky jsem mel vzdy cenu za procleni u CP tak cca 120 Kc a u vetsich tak 400 Kc. Rapidne levneji nez treba u Fedexu.

Je jasne ze kdy nakoupim neco na ebay a na uctence nebude napsano, ze je to poslano zadarmo, tak automaticky se k cene zbozi pricte podle vahy i cena za beznou dopravu napr. z Ciny. To ma ale logiku.

Jinak vlastni clo jsem platil jen parkrat. Naposledy z Japonska, protoze transformatory jsou jine kategorii nez elektronika a tranformatory EU asi nerada dovazi :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 10:55 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Prostě máme další důvod k tomu, navrhovat tišťáky co nejmenší... 8-)

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 12:29 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2385
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 423 times
Been thanked: 444 times
Mně vlastně ani to clo/dph nevadí. Co mně štve jsou průtahy s doručením. Za normálních okolností objednáš - přijde zásilka. A s clením? Objednáš - dostaneš výzvu (ale to už zásilka leží pár dní na celní poště) - vyplníš výzvu a plnou moc (dáš tam spoustu údajů, který stejně nikdy nevyužijou) a pošleš - zase čekání - nakonec dorazí na dobírku balíček. Připočtou si poplatek za proclení (proč jako???), DPH (i za poštovné - jako za co, navíc pokud vím, dph se nedoplácí u veřejné poštovní služby) a když balík převezmeš, tak už se neodvoláš.
Dřív to bylo do 150 EUR osvobozeno, pošta clila rovnou bez poplatku (v případě nejasností přišla výzva) a jen za cenu zboží... Zase vivat EU... (ta zavedla ten limit 23 EUR a požadavek na sjednocení)

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 12:54 
Offline
Radil

Registrován: 14.10.2013, 23:12
Příspěvky: 342
Has thanked: 261 times
Been thanked: 25 times
@radku, zrejme jsi necetl ten dokument, na ktery jsem tady dal link. vubec nepomuze, ze budes mit uvedene, ze je doprava zdarma. proste to narizeni nepocita s tim, ze by byl nejaky balicek dopraven zdarma, takze at chces nebo ne, celni sprava ti k tomu pricte v takovem pripade tabulkovou cenu. za posledni tyden uz resim 2. takovy pripad (jednou zasilka z digikey, podruhe z hong kongu - na obou je uvedene, ze jsem zadne dopravne neplatil a presto mne pocitaji dph z celkove ceny + tabulkoveho postovneho). mne nevadi, ze zaplatim dph nebo clo, kdyz se dostanu do teto cenove kategorie, ktere se clo tyka. mne vadi, ze mi zmeni zaklad pro vypocet dph a navysi ho o polozku, kterou jsem prokazatelne neplatil. to me vazne SERE!

suksoft píše:
Ja to nevidim tak cerne. Stale plati https://www.celnisprava.cz/cz/tiskove-z ... anici.aspx . Takze kdyz neco zakoupim za 22 Eur a budu mit na uctence i postovne, coz v pripade Elecrow je, tak nebudu nic platit. Jinak samozrejme musim zaplatit DPH a sluzbu za procleni. Nikdo nedela zadarmo. Musim ale rici ze za male balicky jsem mel vzdy cenu za procleni u CP tak cca 120 Kc a u vetsich tak 400 Kc. Rapidne levneji nez treba u Fedexu.

Je jasne ze kdy nakoupim neco na ebay a na uctence nebude napsano, ze je to poslano zadarmo, tak automaticky se k cene zbozi pricte podle vahy i cena za beznou dopravu napr. z Ciny. To ma ale logiku.

Jinak vlastni clo jsem platil jen parkrat. Naposledy z Japonska, protoze transformatory jsou jine kategorii nez elektronika a tranformatory EU asi nerada dovazi :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 15:46 
Offline
Pan Generální

Registrován: 19.07.2013, 15:54
Příspěvky: 2722
Has thanked: 144 times
Been thanked: 422 times
@JohnBlbec ja pisi ze zbozi z Elecrow co jsem kdy kupoval ma polozku "dopravne" a tak neni problem dodat celnikum pres postu podklady, kde treba bude videt 4.90 USD za desky a 4.80 USD za postovne. Takze az to uvidi celnik, tak vidi 4.90 USD a to bude jiste mene nez 22 Euro a proto to necha projit dale bez DPH a cla.

@JohnBlbec tvuj priklad je uplne neco jineho. Ty nemas zadnou cenu postovneho a tak podle narizeni "čl. 138 odst. 3 IA" se automaticky vypocte postovne a to se spoji s hodnotou na balicku. A to v rade pripadu prekroci uz zminovanou hodnotu 22 euro a pak musis za to zaplatit i DPH a v pripade ze to prekroci i 150 euro tak i clo.

Jinak kdyz samotne zbozi prekroci tu magickou hodnotu 22 euro tak se pro vypocet DPH pripocte k cene zbozi i postovne! Za zbozi do 22 euro se nepocita postovne do DPH ale pro 22,01 euro uz ano.

Reknu to tak, ze kdyz je na balicku napsane i postovne tak je to lepsi. Pak celnik muze kontrolovat ty dve hodnoty 22 euro a 150 euro. Kdyz nevidi postovne, tak si ho sam vymeri podle tabulek a pro koncoveho klienta je to horsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 21:26 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 06.10.2015, 17:37
Příspěvky: 1554
Bydliště: Praha východ
Has thanked: 11 times
Been thanked: 144 times
zrovna z Číny teda tišťáky nedovážím, ale dovážím součástky z USA, většinou od Mousera. Dělám to tak, že je nechávám posílat na anglickou adresu. Celnice v Anglii to normálně pustí bez ohledu na cenu, i když je o třeba na 500 dolarů., postě to projde a pokud by bylo nějaké clo (zatím nikdy nebylo - nevím, asi z elektronických součástek není), tak by dodatečně přišel výměr. DPH, tedy VAT neplatím, protože mám anglickou registraci k VAT. Tím pádem mi ho ani neúčtujou, protože by mi ho pak zase museli vracet. Zbytečná práce a tak to jde hladce bez byrokracie... Zásilka pak se už jen přepošle do Česka.

Kdybych ty součástky z USA od Mousera nechal poslat rovnou do ČEska, to by byla celnická šaráda :D to bylo papírování a byrokracie pánečku, to by si celníci smsli :D

_________________
Hyperinzerce - historické počítače

ComputerAsylum WEB: http://www.computerasylum.co.uk
Twitter: https://twitter.com/COMPUTERASYLUM
Zprávy: https://www.euronews.com/ https://www.aljazeera.com/
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 13.03.2018, 21:54 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 31.05.2017, 11:58
Příspěvky: 1188
Bydliště: Ostravsko
Has thanked: 290 times
Been thanked: 299 times
Proc tak slozite? Od mousera jsem kupoval tak, ze vybrane soucastky z kosiku mousera zkopiruju do mailu a objednam v cesku u fy mouse electronic. Prijde mi to pak balikem za mouserove ceny, plus jen stovku za postovne.

_________________
....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 14.03.2018, 06:00 
Offline
Radil

Registrován: 14.10.2013, 23:12
Příspěvky: 342
Has thanked: 261 times
Been thanked: 25 times
myslim, ze se od teto chvili budu snazit s prodejci dohodnout tak, aby snizili cenu vyrobku/zbozi/sluzby o 10$ a tuto hodnotu nauctovali jako dopravne a hezky viditelne to nekam uvedli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 14.03.2018, 08:45 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 06.10.2015, 17:37
Příspěvky: 1554
Bydliště: Praha východ
Has thanked: 11 times
Been thanked: 144 times
jirka_holub píše:
Proc tak slozite? Od mousera jsem kupoval tak, ze vybrane soucastky z kosiku mousera zkopiruju do mailu a objednam v cesku u fy mouse electronic. Prijde mi to pak balikem za mouserove ceny, plus jen stovku za postovne.


Protože český mouser má (1) vyšší dopravné a (2) české DPH,což dohromady vede k výrazně vyšší ceně. I když můj způsob je složitější (ale stejně rychlý jako přes českého mousera), ve finále je cena o 18% až 20% nižší.

_________________
Hyperinzerce - historické počítače

ComputerAsylum WEB: http://www.computerasylum.co.uk
Twitter: https://twitter.com/COMPUTERASYLUM
Zprávy: https://www.euronews.com/ https://www.aljazeera.com/
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DPS z Ciny (Elecrow) a celnici
PříspěvekNapsal: 15.03.2018, 13:16 
Offline
Radil

Registrován: 14.10.2013, 23:12
Příspěvky: 342
Has thanked: 261 times
Been thanked: 25 times
tady je prilozena tabulka, podle ktereho prirazuje celni sprava postovne...


Přílohy:
tabulka_postovneho.jpg
tabulka_postovneho.jpg [ 37.79 KiB | Zobrazeno 6213 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz