OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 19.03.2024, 12:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 22.09.2013, 06:10 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:39
Příspěvky: 61
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times
Zkoušel někdo z přítomných touto chemoterapií, omladit vnější polymery UV žloutenkou postižené Amigy (nebo čehokoliv) :?:
O této metodě se samozřejmě píše všude po netu docela dlouho, ale nenašel jsem žádné CZU zkušenosti :!:

_________________
AMIGA PC PSX PS2 PS3 PS4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 22.09.2013, 15:06 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2385
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 423 times
Been thanked: 444 times
Factor6 ma docela zkusenosti.

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 22.09.2013, 16:19 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
Zdovna dneska belim Sharpa, ale nesviti moc slunicko tak z toho asi nebude nic moc.
Staci koupit Peroxid 12% pastu a potrit tim inkriminovane misto. Potrit tak, ze hodne, takze na jeden komp padne tak 3/4 tuby.
Vrstva musi byt stejnomerna, ja pouzivam k roztirani zadni cast stareho kartacku na zuby. Popisky na pocitaci (treba u klaves) to prezijou, takze s tim problem neni. U barevnych prouzku bych byl opatrny. Kdyz je dukladne potreno (mne to trva tak hodinu, musi to byt hodne precizni) je potreba den, kdy hodne sviti slunicko (prip. UV lampu - nemam vyzkouseno). Potrene veci se daji na prime slunicko (venku, ne za oknem) a ceka se do vecera. Vecer se plasty vezmou a umejou pod tekouci vodou. Tlacitka na klavesnici treba u Amigy nebo i jine netreba rozebirat, staci pri umyvani davat pozor, aby se voda nedostala na elektroniku. Po ususeni ve frote rucniku je treba jeste to vyfoukat fenem nebo nechat uschnout do druheho dne. To je vse.

Nekdo pouzival jeste krome Peroxidu i belici prasek Oxy, ze ho smichal s Peroxidem a belene casti zabalil do pruhledneho igelitu, aby nedoslo k dehydrataci. Vysledek byl taky dobry. Ale tohle ja nemam vyzkousene.


Přílohy:
Poznámka: vysledek
strb2.jpg
strb2.jpg [ 75.76 KiB | Zobrazeno 14992 krát ]
Poznámka: klavesnice STcka behem mazani peroxidem
strb1.jpg
strb1.jpg [ 80.82 KiB | Zobrazeno 14992 krát ]

_________________
Have you played ATARI today?
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 26.09.2013, 13:02 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
Dalsi belena vec - Sharp MZ-800. Bylo zamraceno, presto se to vybelilo. Boky klaves si jeste musime se Sharpikem zopakovat ;)


Přílohy:
sharpmaly.jpg
sharpmaly.jpg [ 190.43 KiB | Zobrazeno 14945 krát ]

_________________
Have you played ATARI today?
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 26.09.2013, 16:08 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:39
Příspěvky: 1966
Bydliště: Praha
Has thanked: 85 times
Been thanked: 255 times
No teda.... to bych nerekl ze to funguje. Ja vzdycky myslel ze je to jen takovy nesmysl bez rozumneho vysledku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 26.09.2013, 19:42 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 04.06.2013, 13:37
Příspěvky: 44
Bydliště: Česká Třebová
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Dej sem link co kupujes za ten peroxid, dik - brzo me to ceka s 4160 STE ... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 26.09.2013, 19:44 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 14.05.2013, 19:10
Příspěvky: 1485
Bydliště: Kurim
Has thanked: 826 times
Been thanked: 577 times
A vydrzi to? Nekde jsem videl, ze kdyz to pak das na svetlo, ztmavne to mnohem rychleji a je to desne krehky?

_________________
http://www.8bity.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 01.10.2013, 15:35 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
Martin8bity píše:
A vydrzi to? Nekde jsem videl, ze kdyz to pak das na svetlo, ztmavne to mnohem rychleji a je to desne krehky?


Zatim jsem nic takoveho nepozoroval, ale nemuzu to vyvratit. Belil jsem co se dalo, Atarko 8bit, STcka, Amigy, vysledek uspokojivy az chvalitebny, podle pocitace. A nektere celkem davno, tak 2 roky dozadu... znovuzezloutnuti jsem si nevsiml (mam je vsechny ve skrini, vytahuju jen to, co chci pouzivat), vetsi krehkost jsem nezaznamenal vubec. Ze Sharpa sla ta zluta hodne blbe, musel jsem nadvakrat, ale asi to bylo i tim, ze na prvni pokus nebylo venku slunecno.

_________________
Have you played ATARI today?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 02.10.2013, 12:28 
Offline
Prvnička

Registrován: 17.05.2013, 16:39
Příspěvky: 23
Has thanked: 12 times
Been thanked: 5 times
Staci koupit Peroxid 12% pastu a.......


Neměl by jsi odkaz jakou pastu a kde kupuješ ?

_________________
Amiga A600HD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 09.10.2013, 15:00 
Offline
Profík

Registrován: 12.05.2013, 19:31
Příspěvky: 694
Bydliště: České Budějovice
Has thanked: 738 times
Been thanked: 53 times
Chtel bych tento dotaz take smerovat k Factorovi. Vim, ze sezona beleni uz neni, ale uvazoval jsem, ze bych o vikendech mohl vyuzit laborkovy germicidku (UV box). Kdyz neni potreba rozebirat klavesnici viz
Citace:
Tlacitka na klavesnici treba u Amigy nebo i jine netreba rozebirat, staci pri umyvani davat pozor, aby se voda nedostala na elektroniku. Po ususeni ve frote rucniku je treba jeste to vyfoukat fenem nebo nechat uschnout do druheho dne.
, jak se tedy vyvarovavas toho, aby se voda dostala treba k membrane? Je na to nejaky specialni grif? Jinak predpokladam, ze peroxid kupujes v kadernickych potrebach, ne? Predem diky za odpoved. Springy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 09.10.2013, 15:56 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
Springy píše:
Chtel bych tento dotaz take smerovat k Factorovi. Vim, ze sezona beleni uz neni, ale uvazoval jsem, ze bych o vikendech mohl vyuzit laborkovy germicidku (UV box). Kdyz neni potreba rozebirat klavesnici viz
Citace:
Tlacitka na klavesnici treba u Amigy nebo i jine netreba rozebirat, staci pri umyvani davat pozor, aby se voda nedostala na elektroniku. Po ususeni ve frote rucniku je treba jeste to vyfoukat fenem nebo nechat uschnout do druheho dne.
, jak se tedy vyvarovavas toho, aby se voda dostala treba k membrane? Je na to nejaky specialni grif? Jinak predpokladam, ze peroxid kupujes v kadernickych potrebach, ne? Predem diky za odpoved. Springy


Kupoval jsem to v drogerii ve Zlatnicky (http://www.drogerie-zlatnicka.cz/) proste proto, ze byla zrovna po ceste. Jedna se presne o tohle. Klavesnici vyndanou z kompu (klavesy) dukladne potru asi tak, aby nebyly videt popisky, nebo aby byly videt malo. Boky se delaji daleko hur. Az to je vybelene (po 1 dni), tak jdu do koupelny, pustim na to tekouci vlaznou vodu (klavesnici neotacim, klavesy jsou vzdy smerem nahoru) a drhnu ten sajrajt kartacem na ruce. Pak vyklepu vodu (treba do vany, raznymi pohyby), vezmu rucnik, zabalim to do nej, zas proklepu, osusim, vysusim. Co se neutrelo, prohreju fenem. A je to.

_________________
Have you played ATARI today?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 09.10.2013, 17:11 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10095
Bydliště: Praha
Has thanked: 1952 times
Been thanked: 1515 times
Navíc - když je v membráně voda (ve vícevrstvých) a zapneš comp, tak ji nezničíš. Jen ti nebudou dočasně fungovat nějaké klávesy. Stačí pak dát někam vyschnout nebo vyfoukat tím fénem, jak píše Factor a zase provést další pokus.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 10.10.2013, 10:06 
Offline
Profík

Registrován: 12.05.2013, 19:31
Příspěvky: 694
Bydliště: České Budějovice
Has thanked: 738 times
Been thanked: 53 times
http://www.vmd-drogerie.cz/vmd-drog/eshop/10-1-vlasova-kosmetika/708-3-Odbarvovace-meliry-na-vlasy/5/29337-Profi-Peroxid-Classic-emulze-12-80-ml Hmmm, obsahuje i kondicionéry, aby plasty při odbarvování netrpěly :D. Dík za tipy!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 10.10.2013, 10:10 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
U Amig bych si dal mozna bacha na A500, ktera puvodne neni uplne bila, ale bezova. Nevim.. tu jsem nebelil. Kdo to zkousel, tak napiste jak to dopadlo.

_________________
Have you played ATARI today?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Retr0Bright
PříspěvekNapsal: 10.10.2013, 10:35 
Offline
Profík

Registrován: 12.05.2013, 19:31
Příspěvky: 694
Bydliště: České Budějovice
Has thanked: 738 times
Been thanked: 53 times
Ja mam v planu belit C64C, navic se mi se strojem bude pracovat lip, kdyz bakterie a houby, ktere v klavesnici zbyly po puvodnich majitelich spolehlive zahubi peroxid a UVcko :).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz