OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 25.04.2024, 22:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: OldComp PC Case
PříspěvekNapsal: 05.09.2014, 17:16 
Tak tu bude vyvoj ATX,microATX,flexATX,miniIT skrinky.
Pracovny nazov bude "OldCompPCCase" skratka "OCPC" potom sa vymysli nieco lepsie.
Prv sa budem snazit o univerzalnu skrinku pre vsetky nove typy MB prinajhorsiom ostaneme pri miniITX...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: OldComp PC Case
PříspěvekNapsal: 05.09.2014, 19:52 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2758
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Jak jsi psal v minulem prizpevku nez jsi zamkl, je fajn si neco udelat sam otazka je jestli dosahnes pozadovane kvality za rozumne penize, dalsi otazka je co nikdo z vas neresi.....cas ktery s tim ztravite. Ale je to konicek ja vim, ale zkus si ty hodiny co se tomu budes venovat jen tak odhadnout a dojdes k tomu ze i za 200e by to byla fajn cena v prepoctu na cas a naklady, ale neber to ze nekoho odrazuji, fandim tomu, jen bych se primlouval, dejte tam nejakou normalni klavesnici, ty notebookove pidi miny cudliky je des.
a co treba zaroven navrhnout tower kde by se dala pripoji externi klavesnice ?
bylo by tam vic mista, napr na disketovku, interni disk, card reader atd......

Edit: jak jsi psal o cene v zahranici, co se podivat u soudruhu v cine ? Nebylo by neco pouzitelneho co se tam dela ve velkem a za par supu ? S tim ze by se to dodatecne upravilo ?

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OldComp PC Case
PříspěvekNapsal: 05.09.2014, 20:26 
Ono sa to da odlievat aj z hlinnika. Ak mas model z vosku (forma na 3D tlaciarni alebo CNC sustruh)... Skusim sa informovat v jednej dedine pri mojom meste. Tam bola obrovska zlievaren tusim este to tam je resp. v nejakej strednej alebo vysokej skole... Myslim ze to by bolo najlacnejsie. Ziadne CNC cas. Ziaden vedlajsi odpad. A mohlo by to mat aj komplikovane tvary ako Amiga500 resp. Atari 1040STE. Hlavne bude urobit super formu na ten vosk (ja to vidim na CNC)... Resp. inu hmotu pre model (ta sa vypari pri odliati kovu).Potom po odliati sa hlinnik ocisti a moze sa aj nalakovat...
Alebo nejaku inu hmotu na odlievanie (dentakryl, perspex).

Ono dam si to do portfolia. Takze miesto pozerania telky po veceroch. Sa bude robit skrinka.
Klavesnica najlepsie asi od Ceskeho,Polskeho alebo Nemeckeho vyrobcu (Plastika.Cz, Speedlink.De, Hama.De)... Cina to by bolo za 1000CZK to ano.No ale preco to neurobit u nas v Europe. Aspon 10ks v domacich podmienkach. Azia to skor uz pri 10 000ks a podobne.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: OldComp PC Case
PříspěvekNapsal: 05.09.2014, 21:45 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 30.01.2014, 12:46
Příspěvky: 2758
Bydliště: Trutnovsko
Has thanked: 137 times
Been thanked: 270 times
Spíš jsem myslel podívat se a azijský trh jestli něco takového už někdo nevyrábí ?

_________________
ZX 81, Zx Spectrum & microdrive, Sinclair QL 2xFDD 3,5´(SD-QL, QubIDE, SGC), ZX Spectrum +2, Didaktik M, Commodore C64 I , Commodore C64 II Ultimate cart, Commodore C128, Commodore Amiga 500, Amiga 600HD, Atari 800XL SDrive, Atari 520ST & HXC usb floppy emulator. --- XBOX 360, Playstation 2, XBox ONE, Oric atmos, Enterprise 128, a několik PC a notebooku.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OldComp PC Case
PříspěvekNapsal: 05.09.2014, 22:12 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 116 times
Been thanked: 424 times
Jack_Free píše:
Spíš jsem myslel podívat se a azijský trh jestli něco takového už někdo nevyrábí ?

Já jsem to dosud nikde nepotkal... A obecně vzato, myslím, že Číňani se s domácími (home) počítači ve stylu Amiga/ST historicky minuli - když to frčelo nejvíc, oni ještě mávali rudejma knížkama a vzývali Maa. Takže naše nostalgie jim nehrozí...

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OldComp PC Case
PříspěvekNapsal: 05.09.2014, 22:35 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 10:52
Příspěvky: 1669
Bydliště: Mliecna draha
Has thanked: 19 times
Been thanked: 124 times
Jiiira píše:
Jack_Free píše:
Spíš jsem myslel podívat se a azijský trh jestli něco takového už někdo nevyrábí ?

Já jsem to dosud nikde nepotkal... A obecně vzato, myslím, že Číňani se s domácími (home) počítači ve stylu Amiga/ST historicky minuli - když to frčelo nejvíc, oni ještě mávali rudejma knížkama a vzývali Maa. Takže naše nostalgie jim nehrozí...


To im nebrani top vyrabat a predavat po celom svete. Vid slae robene klony famiconu

_________________
Amiga 600 + a602, Amiga 600 PCB only, Commodore 64+ZZ-RAM V1.0 512k+C1541(18k RAM)+sd2iec +9.600 Rs232, Commodore 116 + 64k upgrade, ZX 81 ISSUE1 + ZX81XRAM

http://zz-indigo.mavipet.sk/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OldComp PC Case
PříspěvekNapsal: 05.09.2014, 22:36 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 116 times
Been thanked: 424 times
To je pravda. Ale opravdu jsem to nikde neviděl.

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OldComp PC Case
PříspěvekNapsal: 06.09.2014, 10:55 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 10:52
Příspěvky: 1669
Bydliště: Mliecna draha
Has thanked: 19 times
Been thanked: 124 times
Jiiira píše:
To je pravda. Ale opravdu jsem to nikde neviděl.


no ja viem o dvoch:
- androidovy "coolship" (ARM) (Otazne ci prezil este aj rok po uvedeni)
- Windows XP-ckovy (nejake x86 SOC) (Ten by mal mat cca 3 roky) a jeho domovom vyzera byt japonsko

_________________
Amiga 600 + a602, Amiga 600 PCB only, Commodore 64+ZZ-RAM V1.0 512k+C1541(18k RAM)+sd2iec +9.600 Rs232, Commodore 116 + 64k upgrade, ZX 81 ISSUE1 + ZX81XRAM

http://zz-indigo.mavipet.sk/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz